17.03.2023 | Semmering
- autor: CHLASTAVA
- hodnocení:
Celkový dojem ze Semmeringu byl velmi dobrý. Byli jsme zde poprvé a pozitivně překvapeni naprosto vším.
Semmering - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)
Podrobné dojmy a zkušenosti z střediska s vlastními fotkami (odměna 100+ SNOWbonů). V případě problémů s formulářem níže můžete využít náhradní formulář nebo report zaslat e-mailem na reporty@snow.cz.
Rozhodli jsme se využít slunečnou sobotu a kvůli obavám z plného Stuhlecku a zároveň zlevněným skipasům na Skipasomatu jsme se nakonec rozhodli pro Semmering. Rozhodně jsme nelitovali, protože jsme jezdili v podstatě bez front a i přes trochu starší zázemí nabízí Semmering široké červené sjezdovky a pěkné poježdění. Jedná se o malé středisko, ale s parkováním doslova pod lanovkou, dostatkem restaurací a i když těch sjezdovek není tolik, tak baví.
Sjezdovky:
Většinou široké a přehledné červené sjezdovky. Jedinou modrou je okružní turistická, která je oproti ostatním užší a navíc ji ještě zužují skialpinisti, kteří ji využívají k výstupu. Vzhledem k počasí a podmínkám bylo otevřeno víc sjezdovek, než jsme čekali a krom nějakých spojovaček zůstala zavřená v podstatě jen sjezdovka č. 5.
Sněhové podmínky:
Na tu bídu ještě obstojné. Sníh kolem téměř žádný, na sjezdovkách většinou technický, ale ráno ve výborném stavu. Bohužel se na něm dost podepsalo úplné jasno, a proto se lyžařské podmínky rapidně změnily už kolem 10. hod. Nejlepším ježděním se proto stala sjezdovka č. 4 u sedačky, která zůstala nejdéle schovaná ve stínu.
Komfort – lanovky, vleky a zázemí:
Středisko už je trochu starší, především v porovnání s vedlejším Stuhleckem. Když nepočítáme dětský vlek na protějším "svahu", tak ho obsluhují v podstatě jen 2 lanovky - starší kabinka "vajíčko" bez držáku na lyže a neodepínací 4sedačka, která má ale naštěstí nájezdový pás, takže jede celkem rychle.
Zalidněnost:
Oproti sousednímu Stuhlecku, kde je víc lanovek, je zalidněnost mnohem nižší, a to dokonce i v sobotu za krásného počasí. Sedačka celý den naprosto bez front, na kabince čekání cca 2 až 5 min v nejvyšší špičku. Navíc velkou část z návštěvníků tvoří sáňkaři. Vzhledem k tomu, že každá lanovka obsluhuje alespoň 2 sjezdovky, tak nejsou přeplněné.
Občerstvení a aprés-ski:
Dostatečné množství. Nahoře velká restaurace Liechtensteinhaus s terasou, zhruba uprostřed tratí další restaurace Encialhaus, která je přímo u sáňkařské dráhy a dole další restaurace.
Doprava do střediska a parkování:
Velké parkoviště hned pod spodní stanicí lanovky.
Celkový dojem ze Semmeringu byl velmi dobrý. Byli jsme zde poprvé a pozitivně překvapeni naprosto vším.
Zajímavé noční lyžování od 18 do 22 hod. na asi 1 km dlouhých sjezdovkách. O kopec a zejména kabinku se dělí rovným dílem lyžaři a sáňkaři. Sáňky jsou k zapůjčení u nástupu. Bohužel kombinace značně plusových teplot a nočního mrazu proměnily svah v téměř souvislou ledovou plotnu.
Středisko jsem navštívila poprvé a velmi se mi zde líbilo. Středisko je cca 220 km od Brna, takže ideální na jednodenní lyžování v Rakousku. Sněhové podmínky středisko slibovalo dobré. Počasí nám sice moc nepřálo, ale lyžování jsem si užili.