Semmering - lyžování - SNOW.cz

Semmering

Rakousko Rakousko - Dolní Rakousko - Hirschenkogel, Zau[:ber:]g

Foto

Jedno z nejznámějších středisek v okolí Vídně je celodenní zábavně-lyžařskou manéží. Sjezdovky se sice soustředí na jediný svah s neoslnivým 350m převýšením, ale jsou pestře modelované včetně atraktivní závodní tratě Světového poháru, a hlavně všechny denně osvětlené pro večerní lyžování. Semmering je snadno dostupný po dálnici a rychlostní silnici a zvláště o víkendech se dají čekat návštěvnické nápory.

Semmering - sjezdovky

47%46%7%
14 celkem sjezdovek (km)
14 zasněžování (km)
13 noční lyžování (km)

Semmering - lanovky a vleky

vlek
1
sedačka
1
kabinka
1
5850 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

985-1340 m n.m.355 m

Mapa sjezdovek

Semmering - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Semmering - lyžování

Třináct set metrů vysoký svah Hirschenkogelu nad původně lázeňským letoviskem je kompletně využit a přetvarován do podoby sportovně-zábavního centra. Z vrcholu stéká blízko sebe šestice tratí – v centru závodní slalomová Weltcup Piste, která by se mohla směle vydávat za černou, po stranách pak tři další, poměrně široké červené, z nichž dvě vedou přímo po spádnici a jedna je točivější. Nejlehčí a jedinou skutečně nenáročnou variantou sjezdu je okružní modrá s příjemně ubíhajícími pasážemi i prostornými traverzy. Všechny červené tratě zpestřují terénní vlny a zlomy, které nedovolují se po nich bezmyšlenkovitě řítit jako po dálnici.

Páteřní lanovkou je 12místná kabinka, ve které se ovšem nedá přímo sedět, jen opřít. Tu doplňuje 4sedačka s nástupním kobercem.

Horu křižuje i důmyslně vedená sáňkařská dráha, procházející mnoha tunely a lemovaná čarodějnými postavičkami a kterou můžete sjet na na klasických saních, ale třeba i na snowbiku.

Celý Zauberberg (Čarodějná hora), jak se Hirschenkogel marketingově nazývá, je se všemi čerstvě upravenými sjezdovkami i sáňkařskou dráhou dennodenně večer výborně osvětlen. Zejména závodní sjezdovka podél kabinky je osvětlená lépe než ve dne, nemá žádné stinné místo. Tunely sáňkařské dráhy jsou zase oživené světelnými efekty. Maskotem Čarodějné hory je čaroděj, který lemuje sáňkařskou dráhu a vítající návštěvníky i na úpatí svahu čarodějným barem.

Na poměrně malém, ale kompletně využitém kopci nechybí ani boulová sjezdovka (freeride) a snowpark. Na vrcholu se vypíná vyhlídková dřevěná s 360° panoramatem masivů Schneeberg, Rax a Hochschwab.

Na vrcholu stojí samoobslužná i á la carte panoramatická restaurace městského vzhledu Liechtensteinhaus, starodávně působící dřevěná horská chata Seewirtshaus má pak své místo na úpatí svahu.

Příjezd je díky rychlostní silnici až do Semmeringu umístěného v průsmyku ve výšce 984 m n. m. bezproblémový, a tedy velmi lákavý pro jednodenní, zvláště víkendové návštěvníky. Kapacitní parkoviště přímo u nástupní stanice kabinky je zdarma.

Semmering - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

420

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:
Vysvětlivky k ratingu SNOW

PLUS A MINUS

Plus:

  • sportovní svah s terénními členitostmi
  • denně večerní lyžování na všech sjezdovkách
  • výborné večerní osvětlení
  • malá návštěvnost ve všední dny
  • bezproblémový příjezd po rychlostní silnici

Minus:

  • jen jediná sjezdovka je opravdu lehká
  • převýšení jen 350 m
  • kabinková lanovka bez možnosti sezení
  • stinný severní svah krytý lesem

Semmering - vyhledání ubytování

Booking.com

Odkazy

Gemeindealpe

Gemeindealpe

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 4
Otevřené sjezdovky 0 z 15 km