Wisla - Skolnity - aktuální report z 29.12.2016 - SNOW.CZ

Wisla - Skolnity | aktuální report z 29.12.2016

Reporty umožňují sdílet aktuální a praktické zkušenosti lyžařů z navštívených středisek.

Polsko Polsko - Beskidy

průměrné hodnocení Wisla - Skolnity:
autor: cestmir
hodnocení:
návštěva od: 29.12.2016 do: 29.12.2016
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Středisko, které ještě čeká na vybudování sociálního zázemí, restaurace, parkoviště. Celkem slušný lyžařský potenciál.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Dvě sjezdovky příjemné šířky s délkou 1 100 m (modrá) 980 m (červená). Konstantní sklon. Kromě horní části asi 200 m od výstupní stanice lanovky zde nejsou žádné rovinaté přejezdy.

Sněhové podmínky:

Spodní stanice bez sněhu jen technický. V horní stanici 25 cm přírodního sněhu. Sjezdovky zasněženy technickým sněhem v dostatečné vrstvě. Po ránu velice pěkně upraveno. Jednotlivé pásy po rolbě na sebe navazovaly a nevyskytovaly se žádné sněhové hroudy ani díry. Cca v 11 h rozježděný technický sníh, po stranách hlubší.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Nová moderní čtyřsedačková lanovka s pásem pro nástup. Sedáky umístěny nízko, takže ani menší lyžaři nemají problém nastoupit. Turnikety se silnou čtečkou Keycard. Nemusíte se tulit k turniketu jako ke své milé. Na bočních sedadlech sedaček jsou bezpečnostní pojistky pro děti.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Do 10 hod. nízká zalidněnost. Poté se zde objevil lyžařský oddíl a instruktoři s klienty.

Občerstvení a aprés-ski:

V horní stanici bufet s vyhlídkou, v dolní stanici stánek s "PL sýrovými" produkty. Gurmáni ať raději zůstanou ve Wisle. Sociální zařízení v sanitárních kontejnerech - v horším stavu, ale čisté a vyhřívané.

Doprava do střediska a parkování:

Do Wisly prokličkujete mezi bilboardy bez problému (snad každý, kdo tady má nějaký stánek, tady má i svůj bilboard u cesty:-) ).

Parkování je zde trochu problém. Pokud nepřijedete včas, musíte využít placeného parkoviště. K přístupu pod sjezdovku můžete využít skibus. Dá se dojít i pěšky (rozgřevka). Pokud přijedete včas a troufnete si výjezd po strmém úzkém spíše chodníku, můžete zaparkovat pod lanovkou. Ale je tam místo tak na max. 30 samochodu. ;-)

+ plusy

  • Upravené tratě
  • Čtyřsedačka
  • 1 km dlouhá sjezdovka

- mínusy

  • Parkoviště
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

09.03.2019  | Wisla - Skolnity

autor: cestmir
hodnocení:

Nenechali jsme si utéct poslední možnost letošního lyžování v tomto středisku. Navíc se zde změnil investor, tak nás zajímalo, jak se to projevilo na kvalitě služeb. Jarní teploty lákají zřejmě spíše na kole než lyže, a asi proto jsme dnes na svahu byli téměř sami.

zobrazit celý report

07.02.2019  | Wisla - Skolnity

autor: LBS
hodnocení:

Dnes jsem společně s partičkou přátel vyrazil za hranici do blízké Wisly. Rozmýšleli jsme se, kam na dnešní večerko vyrazit, nakonec padla volba na Skolnity, který má zajímavě vedenou červenou sjezdovku.

zobrazit celý report

09.01.2019  | Wisla - Skolnity

autor: LBS
hodnocení:

Sklonity je jeden z velmi pěkných lyžařských areálů v polské Wisle a lyžování je tam příjemnou záležitostí. Tentokrát jsme zvolili večerko. Sněhové podmínky byly skvělé, trasa dobře osvětlena, takže z toho byl pěkný lyžařský zážitek.

zobrazit celý report

18.03.2018  | Wisla - Skolnity

autor: cestmir
hodnocení:

Minulý víkend jsme uzavřeli sezonu při 15stupňových teplotách a zabláceném parkovišti. Už jsme nedoufali, že se letos ještě sklouzneme. Ale ochlazení a nová nadílka bílého zázraku nás nenechala zahálet. Byli jsme mile překvapeni počasím, stavem sjezdovky i minimem návštěvníků.

zobrazit celý report

17.02.2018  | Wisla - Skolnity

autor: cestmir
hodnocení:

Náš původní záměr byl vyrazit na Velkou Čantorii. Dokonce jsme pod střediskem zaparkovali a přezuli, se ale po komplikacích s platbou a terminálem jsme udělali čelem vzad a pokračovali do Wisly. A udělali jsme dobře.

zobrazit celý report

16.02.2018  | Wisla - Skolnity

autor: LBS
hodnocení:

Skolnity je menší středisko v polském turistickém letovisku Wisle. Zatím jsem zde nebyl, takže když přišel kamarád s nabídkou výjezdu na večerko bez děcek a bez bab, nedalo se odmítnout. :-) Vedle parkoviště mě zaujal trénink malých polských nadějí ve skocích na lyžích, doprovázený skvělým komentáře...

zobrazit celý report

29.12.2017  | Wisla - Skolnity

autor: cestmir
hodnocení:

Vzhledem k počasí předchozích dní jsme nepočítali s lyžovačkou ještě na sklonku letošního roku. Po pozdním ranním probuzením do zasněžené krajiny jsme však na lyžování začali pomýšlet, ale přeci jen už bylo dopoledne. Mysleli jsme, že na sjezdovkách bude mnoho lidí. Po prohlédnutí záběrů z web kamer...

zobrazit celý report

04.02.2017  | Wisla - Skolnity

autor: cestmir
hodnocení:

Středisko známe již z minulých návštěv, takže jsme nebyli ničím překvapeni a splnilo naše očekávání.

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Alpenhotel Fernau
Orientační cena za noc vč. polopenze 2 927 Kč/os.
Lifthotel
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 643 Kč/os.
Hotel Zirbenhof
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 3 829 Kč/os.