Wisla - Skolnity - aktuální report z 16.02.2018 - SNOW.CZ

Wisla - Skolnity | aktuální report z 16.02.2018

Reporty umožňují sdílet aktuální a praktické zkušenosti lyžařů z navštívených středisek.

Polsko Polsko - Beskidy

průměrné hodnocení Wisla - Skolnity:
autor: LBS
hodnocení:
návštěva od: 16.02.2018 do: 16.02.2018
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Skolnity je menší středisko v polském turistickém letovisku Wisle. Zatím jsem zde nebyl, takže když přišel kamarád s nabídkou výjezdu na večerko bez děcek a bez bab, nedalo se odmítnout. :-) Vedle parkoviště mě zaujal trénink malých polských nadějí ve skocích na lyžích, doprovázený skvělým komentářem a hecováním jejich trenéra, odehrávající se na dvou úžasných, moderních skokanských můstečcích. Srovnání se zdevastovanými můstky na české straně bylo velmi smutné a nemůžeme se divit, že rozdíl mezi námi a Poláky je v tomto sportovním odvětví takový, jaký je.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Ve středisku najdeme dvě hlavní sjezdovky - klikatící se modrou, která má přes kilometr a přímější červenou, která je o něco kratší. Nahoře u výstupní stanice lanovky a výčep se ještě nachází plácek s lanem pro nejmenší.

Sněhové podmínky:

Obě sjezdovky byly dobře zasněženy a upraveny, ale postupem času se začaly obnažovat nepříjemné plotny hlavně na červené sjezdovce. Na modré se začaly v některých místech tvořit větší kupy, které nám asi ze všeho nejvíc připomínaly písek. Nejhorší byla situace v místě intenzivního brzdění u lanovky.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Čtyřsedačková lanovka jezdila trošku pomaleji, než bychom si v dnešním mraze přáli, ale zase to nebyla žádná katastrofa. Určitě musím zmnit skvělé turnikety, které snímaly skipasy i na větší vzdálenost, což se u nás jen tak nevidí.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Na červené ze začátku nebyl téměř nikdo, po rozbití modré se na ni nějací lyžaři přesunuli. U lanovky bez čekání po celou dobu.

Občerstvení a aprés-ski:

Bary nahoře i dole, čaj 5 zlotych, pivko 7.

Doprava do střediska a parkování:

Než jsme dojeli do střediska, museli jsme přetrpět asi 8km kolonu, která začínala hned po zúžení 4 proudovky a trvala až k areálu. Parkoviště nahoře u lanovky plné, ze spodního nás vyvezl skibus, zpátky jsme to vzali pěšky (cca 2 min.)

+ plusy

  • Málo lidí
  • Cena skipasu
  • Příjemné sjezdovky

- mínusy

  • Prudký kopec k lanovce
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

09.03.2019  | Wisla - Skolnity

autor: cestmir
hodnocení:

Nenechali jsme si utéct poslední možnost letošního lyžování v tomto středisku. Navíc se zde změnil investor, tak nás zajímalo, jak se to projevilo na kvalitě služeb. Jarní teploty lákají zřejmě spíše na kole než lyže, a asi proto jsme dnes na svahu byli téměř sami.

zobrazit celý report

07.02.2019  | Wisla - Skolnity

autor: LBS
hodnocení:

Dnes jsem společně s partičkou přátel vyrazil za hranici do blízké Wisly. Rozmýšleli jsme se, kam na dnešní večerko vyrazit, nakonec padla volba na Skolnity, který má zajímavě vedenou červenou sjezdovku.

zobrazit celý report

09.01.2019  | Wisla - Skolnity

autor: LBS
hodnocení:

Sklonity je jeden z velmi pěkných lyžařských areálů v polské Wisle a lyžování je tam příjemnou záležitostí. Tentokrát jsme zvolili večerko. Sněhové podmínky byly skvělé, trasa dobře osvětlena, takže z toho byl pěkný lyžařský zážitek.

zobrazit celý report

18.03.2018  | Wisla - Skolnity

autor: cestmir
hodnocení:

Minulý víkend jsme uzavřeli sezonu při 15stupňových teplotách a zabláceném parkovišti. Už jsme nedoufali, že se letos ještě sklouzneme. Ale ochlazení a nová nadílka bílého zázraku nás nenechala zahálet. Byli jsme mile překvapeni počasím, stavem sjezdovky i minimem návštěvníků.

zobrazit celý report

17.02.2018  | Wisla - Skolnity

autor: cestmir
hodnocení:

Náš původní záměr byl vyrazit na Velkou Čantorii. Dokonce jsme pod střediskem zaparkovali a přezuli, se ale po komplikacích s platbou a terminálem jsme udělali čelem vzad a pokračovali do Wisly. A udělali jsme dobře.

zobrazit celý report

29.12.2017  | Wisla - Skolnity

autor: cestmir
hodnocení:

Vzhledem k počasí předchozích dní jsme nepočítali s lyžovačkou ještě na sklonku letošního roku. Po pozdním ranním probuzením do zasněžené krajiny jsme však na lyžování začali pomýšlet, ale přeci jen už bylo dopoledne. Mysleli jsme, že na sjezdovkách bude mnoho lidí. Po prohlédnutí záběrů z web kamer...

zobrazit celý report

04.02.2017  | Wisla - Skolnity

autor: cestmir
hodnocení:

Středisko známe již z minulých návštěv, takže jsme nebyli ničím překvapeni a splnilo naše očekávání.

zobrazit celý report

29.12.2016  | Wisla - Skolnity

autor: cestmir
hodnocení:

Středisko, které ještě čeká na vybudování sociálního zázemí, restaurace, parkoviště. Celkem slušný lyžařský potenciál.

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Alpenhotel Fernau
Orientační cena za noc vč. polopenze 2 927 Kč/os.
Lifthotel
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 643 Kč/os.
Hotel Zirbenhof
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 3 829 Kč/os.