Bartošovice - Nella - aktuální report z 20.01.2017 - SNOW.cz

Bartošovice - Nella aktuální report z 20.01.2017

  průměrné hodnocení:

Česko Česko - Orlické hory

Bartošovice - Nella - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální lyžařské podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: mikels
 • hodnocení:
 • návštěva od: 20.01.2017 do: 20.01.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Když jsem se dnes rozhodoval, kam se dnes podívám, tak jsem hledal, až jsem našel středisko v Bartošovicích v Orl. h. - ski areál Nella. Vzhledem k tomu, že jsem na něj zde nenašel report, tak byla volba jasná.
Areál je maličký, ale najdete zde vše od školičky pro děti přes snowpark až po dvě sjezdovky s velmi příjemným, sklonem a šířkou pro carving. Nahoru vás vyveze poma o délce 400 metrů. Ve školičce je ještě k dispozici lano o délce 100 metrů. Ceny skipasu jsou tu také velmi příjemné - za 290 Kč zde polyžujete celý den. Skipas je na čip se zálohou 50 Kč. Jen ty čtečky na turniketech - opět ta pravá strana, když ve většině střediscích jsou po levé straně.
Dojem na mě toto středisko udělalo z pohledu rodiče - je opravdu ideální pro výuku dětí jak ve školičce, tak na svahu. Doporučil bych pro začátečníky a mírně pokročilé a když vám to nepůjde na pomě, tak vlekaři vám pomohou. Prostě skvělý servis. I pokročilý lyžař si to zde ale užije.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovky jsou zde dvě a to buď od vleku vlevo, nebo vpravo. Jedná se o sjezdovky se stejným sklonem, kdy pravá je dole zakončena prostorem pro školičku, ale je to bez problémů průjezdné úzkým pásem o šíři 3 metrů. Typově dle sklonu se jedná o modré sjezdovky.

Sněhové podmínky:

Sněhové podmínky jsou zde skvělé. Ale výška je zde různorodá. Odhaduji, že se pohybuje v průměru okolo 50 cm na sjezdovce, v okolí to bude tak 20 až 50 cm dle toho, zda je to někde nafoukaný větrem, nebo ne.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Areál disponuje jednou starší pomou a v dětské školičce lanem. Dále se zde nachází snowpark, který kdyby bylo zřejmě více sněhu by byl v provozu. Zvlášť jsou také umístěny záchody, které byť byly umístěny v takové buňce vevnitř, vypadaly moderně a čistě.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Jedná se o malinký ski areál, tak že lidí zde moc nejezdilo. V jednu chvíli jsem se cítil úplně opuštěn. Ještě, že tam byl aspoň vlekař. Jinak díky školičce tu dopoledne byl autobus dětiček, které se většinou pohybovaly v prostoru vyhrazeném pro školičku.

Občerstvení a aprés-ski:

Občerstvení zde najdete jen jedno, a to u dolní stanice. Jedná se o bufet s posezením jak venku, tak i v prosklené části, kde se příjemně ohřejete. Byť se zde nevaří hlavní jídla, tak se určitě spokojíte s polévkou (dnes to byla výborná fazolová) nebo párkem v rohlíku. Ceny jsou zde příjemné - za pivo 30 Kč, polévka se pohybuje od 35 do 45 Kč.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava do střediska je podobná, jako když jedete do Říček v Orlických horách. Z Hradce Králové do Častolovic se spíše jednalo o jednu dlouhou kolonu. Po odbočení z této frekventované silnice už cesta ubíhala velmi rychle. Silnice suché, až cca 500 m před Rokytnicí v Orl. h. přesně za žel. přejezdem se na silnici objevil sníh, který z kolejí přešel již v tomto městečku v souvislou vrstvu krytou posypem. Cestou do Bartošovic se chvílema objevila silnice i bez posypu. Parkování v areálu je na dvou menších parkovištích, které jsou zdarma. Parkoviště vyhrnuté upravené s vrstvou sněhu.

+ plusy

 • Sněhové podmínky
 • Cena skipasu a občerstvení
 • Nízká zalidněnost
 • Parkování zdarma, parkoviště poloprázdné
 • Přístup vlekařů

- mínusy

 • Snowpark mimo provoz
 • Čtečka skipasu po pravé straně

Zajímavé odkazy

http://nella.cz

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

23.02.2023  | Bartošovice - Nella

 • autor: mikels
 • hodnocení:

Dnes to vypadá, jako by měla končit sezóna kvůli neuvěřitelné oblevě, která areály připravila o veškerý přírodní sníh. Po informaci, že včera došlo k rozhrnutí posledních zásob sněhu, jsem se rozhodl vyzkoušet, jak bude sjezdovka při těchto náročných podmínkách připravena. Musím říci, že to bylo sup...

28.01.2017  | Bartošovice - Nella

 • autor: mikels
 • hodnocení:

Protože se mi v tomto areálu minulou návštěvu moc líbilo a když jsem zjistil, že je zde vše ideální pro děti, rozhodl jsem se s dětmi tento areál navštívit opětovně. Za školičku jsem utratil 300 Kč plus zapůjčení helmy za 100 Kč. Dnes se zde pohybovala teplota okolo -9 st. C a protože je toto středi...

Bedřichov

Bedřichov

Bedřichov

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 7
Otevřené sjezdovky 0 z 10