Bartošovice - Nella - aktuální report z 23.02.2023 - SNOW.cz

Bartošovice - Nella aktuální report z 23.02.2023

  průměrné hodnocení:

Česko Česko - Orlické hory

Bartošovice - Nella - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální lyžařské podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: mikels
 • hodnocení:
 • návštěva od: 23.02.2023 do: 23.02.2023
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Dnes to vypadá, jako by měla končit sezóna kvůli neuvěřitelné oblevě, která areály připravila o veškerý přírodní sníh. Po informaci, že včera došlo k rozhrnutí posledních zásob sněhu, jsem se rozhodl vyzkoušet, jak bude sjezdovka při těchto náročných podmínkách připravena. Musím říci, že to bylo super i díky malému množství lidí. Co musím vyzdvihnout, je přístup personálu. Nastoupil jsem ve svých čerstvě vypraných oranžových lyžařských kalhotách, které jsou viditelné na několik kilometrů, čehož si všiml i vlekař a nabídl mi černé trencle, abych z oranžových kalhot neměl černé. Opravdu skvělý přístup a o to lépe se mi i zde lyžovalo. Ceny jsou zde taky velice příjemné a chvilkami i sluníčko vykouklo, aby se podívalo, jak mi to skvěle sviští po zdejší sjezdovce. Ač malý areál, tak velmi vstřícný a to mi nedalo, abych zde neumístil 4 hvězdičky.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovky jsou zde dvě, a to buď od vleku vlevo, nebo vpravo. V současné době je k dispozici jen sjezdovka vlevo od vleku. Dle sklonu se jedná o modrou sjezdovku, která je ideální pro výuku dětí. Každopádně i díky nízké zalidněnosti jsem si zde přišel na své a skvěle si pojezdil na lyžích.

Sněhové podmínky:

Co se týká sněhových podmínek, tak v úterý došlo k rozhrnutí vytvořených zásob sněhu, a tudíž na sjezdovce v levé části areálu leží od 10 do 25 cm technického sněhu. V okolí už je jen zeleno a žádný sníh tu bohužel není. Kupodivu po ráno lehce umrzlo, deska tvrdá a dalo se dopoledne i díky malému množství lidí skvěle pojezdit. Sníh časem měknul, ale stále skvěle dokázal podržet.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

K dispozici byl dnes jen jeden vlek poma. Dále je zde lanový vlek, který slouží pro lyžařskou školičku. K dispozici je zde také půjčovna, která je umístěna v takovém kontejneru. Stejně jsou takto vytvořené toalety. K dispozici je i bufet, kde najdete občerstvení s příjemnými cenami.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Lidí tu dnes bylo opravdu málo, dalo by se jich spočítat pouze na jedné ruce. Parkovat se dalo přímo u areálu, kde jsem asi parkoval jako jediný.

Občerstvení a aprés-ski:

Občerstvit se můžete u dolní stanice vleku. Jedná se o bufet s posezením jak venku, tak i v prosklené části, kde se příjemně ohřejete. Polévku zde pořídíte za 55 Kč nebo párek v rohlíku za 30 Kč. Horkou čokoládu se šlehačkou zde pořídíte za 45 Kč. Ceny jsou zde příjemné - za pivo 0,5 l zaplatíte 50 Kč, které si načepujete sami. Super věc a takové zpestření zde.

Doprava do střediska a parkování:

Silnice do střediska byla suchá a provoz standardní. Cca kilometr před střediskem v lesních úsecích již byla silnice mokrá z tajícího sněhu. Na silnici je ještě také mnoho štěrku od sypačů, když ještě byla zima. Parkování v areálu je na dvou menších parkovištích, které jsou zdarma. Já jsem parkoval skoro u vleku. Vzhledem k teplu je prostor dost blátivý.

+ plusy

 • Přístup vlekařů
 • Parkování zdarma
 • Cena skipasu a občerstvení
 • Stále se lyžuje

- mínusy

 • V provozu jedna sjezdovka a lyžařská školka
 • K dispozici už jen jedna sjezdovka
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

28.01.2017  | Bartošovice - Nella

 • autor: mikels
 • hodnocení:

Protože se mi v tomto areálu minulou návštěvu moc líbilo a když jsem zjistil, že je zde vše ideální pro děti, rozhodl jsem se s dětmi tento areál navštívit opětovně. Za školičku jsem utratil 300 Kč plus zapůjčení helmy za 100 Kč. Dnes se zde pohybovala teplota okolo -9 st. C a protože je toto středi...

20.01.2017  | Bartošovice - Nella

 • autor: mikels
 • hodnocení:

Když jsem se dnes rozhodoval, kam se dnes podívám, tak jsem hledal, až jsem našel středisko v Bartošovicích v Orl. h. - ski areál Nella. Vzhledem k tomu, že jsem na něj zde nenašel report, tak byla volba jasná.
Areál je maličký, ale najdete zde vše od školičky pro děti přes snowpark až po dvě sjez...

Goldeck

Goldeck

Goldeck

Goldeck

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 6
Otevřené sjezdovky 0 z 25 km