Bartošovice - Nella - aktuální report z 28.01.2017 - SNOW.cz

Bartošovice - Nella aktuální report z 28.01.2017

  průměrné hodnocení:

Česko Česko - Orlické hory

Bartošovice - Nella - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální lyžařské podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: mikels
 • hodnocení:
 • návštěva od: 28.01.2017 do: 28.01.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Protože se mi v tomto areálu minulou návštěvu moc líbilo a když jsem zjistil, že je zde vše ideální pro děti, rozhodl jsem se s dětmi tento areál navštívit opětovně. Za školičku jsem utratil 300 Kč plus zapůjčení helmy za 100 Kč. Dnes se zde pohybovala teplota okolo -9 st. C a protože je toto středisko níže položené, za celý den se sem sluníčko nedostalo a poklice se tu držela zuby nehty. Sjezdovka vydržela vcelku celý den ve velmi dobrém stavu, ale občas se už objevila nějaká ta plotna, hlavně v odpoledních hodinách. Co chybí, je už čerstvý sníh. Tak snad brzy přijde. Opět jsem odsud odjížděl s příjemným dojmem i co se týká zdejšího personálu a i dětem se zde moc líbilo.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovky jsou zde dvě, a to buď od vleku vlevo, nebo vpravo. Jedná se o sjezdovky se stejným sklonem, kdy pravá je dole zakončena prostorem pro školičku, ale je to bez problémů průjezdné úzkým pásem o šíři 3 metrů. Dle sklonu se jedná o modré sjezdovky. Většina lidí dnes lyžovala v levé části areálu i díky úpravě sjezdovky. Odpoledne byl už stav horší a objevovaly se ledové plotny. Sjezdovka tvrdá a rychlá.

Sněhové podmínky:

Co se týče sněhových podmínek, tak ty jsou zde velmi dobré. Ale výška je zde různorodá. Odhaduji, že se pohybuje v průměru okolo 50 cm na sjezdovce, v okolí to bude tak 5 až 30 cm. Jsou místa, když vyjedete mimo sjezdovky, že se na Vás usměje travička. Postavíte - li se k vleku, tak pravá strana je mnohem horší ve výšce sněhu. V horní části tam vede cesta a při nájezdu na sjezdovku jsou zde vyorány kamínky, proto většina lidí jezdí vlevo.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

K dispozici zde je jeden vlek poma a lanový vlek, který slouží pro lyžařskou školičku. Lyžařská školička pro jednu osobu je v ceně 300 Kč. Dále se zde nachází snowpark, kdyby bylo více sněhu, by byl zřejmě v provozu. Pokud na něco zapomenete, najdete zde i půjčovnu. Zapůjčení lyžařské helmy Vás vyjde na 100 Kč. Zvlášť jsou také umístěny záchody, které jsou v takové buňce vevnitř. A samozřejmě pro ohřátí vám příjde vhod občerstvení s příjemnými cenami.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Zalidněnost zde odpovídala sobotě. Sice plnější parkoviště, ale vyloženě fronty se zde nestály. Maximálně zde bylo do 10 lidí, kteří čekali na pomu. Ani sjezdovka se nezdála nějak plná. Sice jsem objednával 2 dny dopředu lyžařskou školičku, ale nebyl problém s výběrem času.

Občerstvení a aprés-ski:

Dnes jsem opět navštívil zdejší občerstvení, které je u dolní stanice. Jedná se o bufet s posezením jak venku, tak i v prosklené části, kde se příjemně ohřejete. Dnes byla k dispozici hrachová polévka za 40 Kč nebo párek v rohlíku za 20 Kč. Horkou čokoládu pořídíte za 25 Kč. Ceny jsou zde příjemné - za pivo 30 Kč, které si načepujete sami.. Super věc a takové zpestření zde.

Doprava do střediska a parkování:

Silnice do střediska byla suchá a provoz standardní. Před Rokytnicí v Orl. h. se již objevily zbytky ledových zmrazků, které postupně od křižovatky na Říčky v Orl. h. přešly v souvislou vrstvu krytou štěrkovým posypem. Parkování v areálu je na dvou menších parkovištích, které jsou zdarma. Nejblíže umístěné parkoviště u vleku je sice vyhrnuté, ale vrstva umrzlá a dost obtížně se ten malý kopeček vyjel. Nakonec se podařilo. Na sobotu parkoviště vcelku plné.

+ plusy

 • Přístup vlekařů
 • Parkování zdarma
 • Cena skipasu a občerstvení
 • Přístup učitelů v lyžařské školičce

- mínusy

 • Počasí
 • Snowpark mimo provoz
 • Na pravé straně sjezdovka v horším stavu

Zajímavé odkazy

www.nella.cz

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

23.02.2023  | Bartošovice - Nella

 • autor: mikels
 • hodnocení:

Dnes to vypadá, jako by měla končit sezóna kvůli neuvěřitelné oblevě, která areály připravila o veškerý přírodní sníh. Po informaci, že včera došlo k rozhrnutí posledních zásob sněhu, jsem se rozhodl vyzkoušet, jak bude sjezdovka při těchto náročných podmínkách připravena. Musím říci, že to bylo sup...

20.01.2017  | Bartošovice - Nella

 • autor: mikels
 • hodnocení:

Když jsem se dnes rozhodoval, kam se dnes podívám, tak jsem hledal, až jsem našel středisko v Bartošovicích v Orl. h. - ski areál Nella. Vzhledem k tomu, že jsem na něj zde nenašel report, tak byla volba jasná.
Areál je maličký, ale najdete zde vše od školičky pro děti přes snowpark až po dvě sjez...

Szklarska Poreba

Szklarska Poreba

Szklarska Poreba

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 8
Otevřené sjezdovky 0 z 12 km