Kasárna - aktuální report z 22.01.2017 - SNOW.cz

Kasárna aktuální report z 22.01.2017

  průměrné hodnocení:

Slovensko Slovensko - Slovenské Javorníky

Kasárna - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: jajos
 • hodnocení:
 • návštěva od: 22.01.2017 do: 22.01.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

V neděli jsem se rozhodl po dlouhé době navštívit jedno ze svých nejoblíbenějších středisek Makov - Kasárne. Středisko se nachází cca 3 kilometry od Velkých Karlovic. Je možné přijet i ze slovenské strany od Makova.
Tento areál jsem poznal v rámci lyžařského výcviku před hooodně lety a dodnes je to srdeční záležitost. :-) Nachází se zde 2 červené sjezdovky, každá o délce cca 750 metrů. Obě jsou krásně široké, a tak je možné vykrojit i delší oblouk. Navíc je zde i o víkendech malá zalidněnost, protože většina lyžařů zakotví dole ve Velkých Karlovicích. Myslím, že je to i obavou z toho, že pro výjezd na Kasárne je občas nutnost nasadit sněhové řetězy.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Dvě perfektně upravené sjezdovky doplněné po celý den nádherným slunečným počasím. V celém středisku přátelský personál navozující rodinnou atmosféru. I když občas některý z malých lyžařů spadl při rozjíždění na vleku,tak obsluha vše s úsměvem řešila. V pátek a sobotu je zde i možnost večerního lyžování. Ještě žádnému středisku jsem nedal 5 hvězdiček. :-P

Sněhové podmínky:

Sněhové podmínky vynikající. Troufnu si tvrdit, že pokud nepřijde brutální obleva, tak se tady bude lyžovat ještě o Velikonocích.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Obě sjezdovky obsluhuje odpojitená poma, kterou jsem neviděl za celý den stát. K občerstvení, ale i k ubytování je možno využít Horský hotel Hájenka, Hotel Fran, Penzion Javorník nebo chatu Bačkárku. Všechny se nachází poblíž nebo přímo na sjezdovce.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

I o víkendu zalidněnost malá bez čekání u vleku.

Občerstvení a aprés-ski:

Přímo u vleku nově otevřený bufet, jinak v celém areálu vzhledem k jeho velikosti velká nabídka restaurací. Ceny úměrné nadmořské výšce. Středisko se nachází 700 až 1000 m n. m. :-D

Doprava do střediska a parkování:

Cesta do Velkých Karlovic suchá a v pohodě. Po odbočení směrem ke středisku ujetý sníh (viz foto). Doporučuji mít s sebou sněhové řetězy. Parkoviště nevelké, ale zcela dostačující. Ani o víkendu není problém zaparkovat.

+ plusy

 • Dokonale upravené a široké sjezdovky
 • Odpojitelná a rychlá Poma
 • Rodinná atmosféra
 • V den mé návštevy luxusní počasí

- mínusy

 • Najít mínus tentokrát nebyla šance

Zajímavé odkazy

http://www.zonasnowmakov.sk

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

17.01.2020  | Kasárna

 • autor: MichalW
 • hodnocení:
Přes letošní sněhovou bídu super podmínky, na svahu technický sníh a okolo je přírodního 10 až 20 cm. V provozu jedna sjezdovka ze dvou. Vrchní část poctivě červená, postupně se trochu mírní, zvládali se spouštět dolů i začátečníci a malé děti. Lidí na večerním bylo pomálu. Na svazích kolem areálu je nesčetně ubytovacích možností, dá se z chaty rovnou do lyží. Každá sjezdovka má svou tatrapomu. Na občerstvení je k dispozici několik možností, my žádnou nevyužili. Aprés-ski tam mají taky, z nějakého baru duněla muzika ještě při odjezdu v půl desáté. Co zklamalo, bylo označené WC se zamknutými dveřmi. Asi pro večerní není v provozu? Příjezd z české strany je z Velkých Karlovic, směr na Podťaté a pořád dál. Označení žádné není, nejvýraznější označení mají silničáři "Chata SÚS". Poslední úsek hodně do kopce, středisko doporučuje řetězy, zatím se dá bez nich. Parkování pod svahem a pak asi dvě patra do schodů.

14.03.2017  | Kasárna

 • autor: bobu
 • hodnocení:

Lyžování na Kasárnách pro mě bylo spíše nostalgickou vzpomínkou na dětská léta, proto jsem neodolala a aspoň na poslední hodinu provozu jsme se sem vydali.

26.02.2017  | Kasárna

 • autor: LadaK
 • hodnocení:

Malé rodinné středisko na slovenské straně hranic. Je tam zvláštní silnice, která končí sjezdovkou a na druhé, české straně zase pokračuje dál. My jeli od Makova a mysleli jsme, že to pak projedeme dolů do Velkých Karlovic, ale museli jsme se vrátit zpět Makov.
Sjezdovky jsou v nadmořské výšce 905...

Grosseck Speiereck

Grosseck Speiereck

Grosseck Speiereck

Grosseck Speiereck

Grosseck Speiereck

Grosseck Speiereck

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 10
Otevřené sjezdovky 0 z 50 km