Kasárna - aktuální report z 14.03.2017 - SNOW.cz

Kasárna aktuální report z 14.03.2017

  průměrné hodnocení:

Slovensko Slovensko - Slovenské Javorníky

Kasárna - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: bobu
 • hodnocení:
 • návštěva od: 14.03.2017 do: 14.03.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Lyžování na Kasárnách pro mě bylo spíše nostalgickou vzpomínkou na dětská léta, proto jsem neodolala a aspoň na poslední hodinu provozu jsme se sem vydali.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Jsou zde dvě hlavní sjezdovky, v době mé návštěvy se lyžovalo pouze na jedné, které je z obou stran ohraničena vlekama. Druhá sjezdovka vypadala velmi dobře, ale vlek puštěn nebyl, takže se na ní nejezdilo. Šířkově jsou obě sjezdovky spíše užšího typu, tak jako před nějakýma 30 letama bylo standardem. Carvingové dálnice to určitě nejsou. Spádově jsou to celkem pohodové červené, možná modré, vhodné pro celou rodinu.

Sněhové podmínky:

Celkem slušné, neviděla jsem nikde vylézat ani kamení ani hlínu. Konzistence odpoledne samozřejmě kašovitá, ale díky vyšší poloze to nebylo tak zlé.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

První sjezdovka má z obou stran pomy, jedna je historická rychlá odpojitelná, druhá novější (kratší). U druhé sjezdovky je taktéž retro-poma, ale ta nebyla v provozu.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Odpoledne už tu moc lyžařů nebylo, takže jsme byli spokojeni, že máme sjezdovku sami pro sebe.

Občerstvení a aprés-ski:

Navštívili jsme Bačkárku, občerstvení kousek od sjezdovky. Jídlo i pití velmi dobré, široký výběr, platba v eurech i v korunách.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava sem je poněkud oříšek. Bylo nám řečeno, že z české strany je někde před areálem zákaz vjezdu a vjíždí se sem jen na vlastní riziko pokuty, proto jsme se vydali zdlouhavou slovenskou trasou přes Makov. Existenci zákazu nám ale servírka v Bačkárce vyvrátila. Dokonce nám ukázala zkratku přes les, jak se dostat ze slovenské příjezdové trasy na českou. V létě se dají obě příjezdové trasy plynule projet, ale v zimě jsou křížené trasami obou sjezdovek, takže je nutno využít zmiňovanou zkratku přes les. Jinak cesty suché, až těsně přes osadou Kasárna byl na silnici led a sníh, zaparkovali jsme tudíž raději dál na bezpečném místě.

+ plusy

 • pohodový rodinný areál
 • slušné ceny za občerstvení i možnost platby v obou měnách
 • jarní lyžování zde je velmi příjemné, díky vyšší poloze areálu

- mínusy

 • velmi komplikovaný výběr příjezdu do střediska
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

17.01.2020  | Kasárna

 • autor: MichalW
 • hodnocení:
Přes letošní sněhovou bídu super podmínky, na svahu technický sníh a okolo je přírodního 10 až 20 cm. V provozu jedna sjezdovka ze dvou. Vrchní část poctivě červená, postupně se trochu mírní, zvládali se spouštět dolů i začátečníci a malé děti. Lidí na večerním bylo pomálu. Na svazích kolem areálu je nesčetně ubytovacích možností, dá se z chaty rovnou do lyží. Každá sjezdovka má svou tatrapomu. Na občerstvení je k dispozici několik možností, my žádnou nevyužili. Aprés-ski tam mají taky, z nějakého baru duněla muzika ještě při odjezdu v půl desáté. Co zklamalo, bylo označené WC se zamknutými dveřmi. Asi pro večerní není v provozu? Příjezd z české strany je z Velkých Karlovic, směr na Podťaté a pořád dál. Označení žádné není, nejvýraznější označení mají silničáři "Chata SÚS". Poslední úsek hodně do kopce, středisko doporučuje řetězy, zatím se dá bez nich. Parkování pod svahem a pak asi dvě patra do schodů.

26.02.2017  | Kasárna

 • autor: LadaK
 • hodnocení:

Malé rodinné středisko na slovenské straně hranic. Je tam zvláštní silnice, která končí sjezdovkou a na druhé, české straně zase pokračuje dál. My jeli od Makova a mysleli jsme, že to pak projedeme dolů do Velkých Karlovic, ale museli jsme se vrátit zpět Makov.
Sjezdovky jsou v nadmořské výšce 905...

22.01.2017  | Kasárna

 • autor: jajos
 • hodnocení:

V neděli jsem se rozhodl po dlouhé době navštívit jedno ze svých nejoblíbenějších středisek Makov - Kasárne. Středisko se nachází cca 3 kilometry od Velkých Karlovic. Je možné přijet i ze slovenské strany od Makova.
Tento areál jsem poznal v rámci lyžařského výcviku před hooodně lety a dodnes je t...

Kasárna

Kasárna

Kasárna

Kasárna