Klínovec - aktuální report z 22. - 27.01.2017 - SNOW.CZ

Klínovec | aktuální report z 22. - 27.01.2017

Klínovec - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Krušné hory

průměrné hodnocení Klínovec:
autor: ViktorVan
hodnocení:
návštěva od: 22.01.2017 do: 27.01.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Jezdíme Na Klínovec 5 let a můžu s klidem napsat, že jej považuji za jedno z nejlpeších středisek u nás. Zkušenost mám z týdenních pobytů, ale i z jednodenních, které během roku převažují. Jezdíme o víkendu, prázdninách i v pracovní dny, v plné sezóně i ve spíše hluchých obdobích a vždy jsme spokojeni. Samozřejmě je někdy lyžařů moc, ale je to doma. Nesrovnávám s velkými rezorty v Alpách, kam každoročně také jezdíme. To prostě nejde, ale nemám rád, když mi někdo začne povídat, že v Čechách se nedá vůbec lyžovat, že si zalyžuje jenom v Söldenu.
Každý rok je areál lepší, stále investují, rozšiřují, ať sjezdovky či zasněžování, prostě dělají vše pro to, abychom se cítili i doma na lyžích skvěle. A musím říct, že se jim to daří.
Když se povede počasí, jsou Krušné hory krásné. A když si přivstanete a přijedete včas, utažená Jáchymovská sjezdovka v plné své šířce, sklonem, výhledem, náročnými úseky i odpočinkovými místy, potažená manšestrem a první dvě jízdy téměř bez lyžařů, máte pocit, že jste se ocitli třeba ve zmíněném Söldenu. Ale až dorazí i spáči, radši odjeďte na druhou stranu kopce.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Dlouhá Jáchymovská hned po ránu, to opravdu nemá chybu. Poctivá červená, místy prudká, místy mírná, široká, několik začátek, než ji rozbijí méně zdatní lyžaři, je to požitek.
Dámská, modrá, nejmírnější sjezdovka, vedoucí z vrcholu Klínovce na druhou stranu, doplácí právě na to, že je mírná. A bohužel úzká, ale dle informací by se měla v příštím roce rozšířit. Nahrnou se sem desítky lyžařů, kteří nejsou tolik zdatní, jezdí sem školy, v úzkých pasážích je tedy problém všem se vyhnout. Ale pro učení je fajn. Když sjedete až dolů, většinou na vás čeká fronta. Pod Dámskou je totiž velké parkoviště a jediná lanovka, která pobere pouhé tři lyžaře. Jinde jezdí čtyřsedačky. Ale zase je zde dětský vlek a plácek, kde se naučí jezdit každý.
Vedle Dámské červená Pařezovka. První dvě třetiny skvělé, většinou málo lyžařů, prudší sklon, dostatečná šířka. Přes silnici se to ale ucpe a sjezd k lanovce už tak parádní není.
Stejné to je s vedlejší černou, U zabitýho. Sklon, šířka, délka vyzývá k ostřejší jízdě. Tu si užijete až k místu, kde se spojí s Pařezovkou a pak už je to zase o bezpečném dojezdu. Naštěstí tento úsek není moc dlouhý. Když je více lyžařů, hlavně o víkendech, na černé spustí pomu, čímž se vyhnete dojezdu k lanovce a můžete téměř bez front jezdit do zničení těla.
Za černou je červená Přemostěná. Příjemná sjezdovka, když je málo lyžařů. Jinak je to dost o strach. V několika místech, kde jsou ostré zatáčky, se zúží a pak je značné riziko, jede-li z vrchu kaskadér, který to sice moc neumí, ale v rychlosti trhá rekordy.
Z Přemostěné se můžete dostat ke dvěma čtyřsedačkám. Ta zadní bývá většinou bez dlouhé fronty i v exponované dny.
Dostanete se s ní nad další dvě sjezdovky, vedoucí z vrcholu Klínovce. První je Slalomák, rovná červená se sklonem odpovídajícím závodní trati. Málo lyžařů, pěkné svezení.
A úplně na okraji kopce Turistiká, pohodová modrá, kam mohou lyžaři všech úrovní.
Když sem jezdím s lyžařským kurzem, začínáme s dětmi na sjezdovce Pod zámečkem. Jezdí tady poma, sklon pro začátečníky, dostatečně široká sjezdovka. Právě zde se koná závod veřejnoprávní televize.

Sněhové podmínky:

V týdnu 22. až 27. ledna 2017 vynikající.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Tři čtyřsedačkové lanovky, z toho dvě nejmodernější "bubliny". Jedna trojsedačka. Několik pom.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Lyžařů bývá o víkendu dost, ale ve frontách se nečeká zoufale dlouho. Je zde přece jen dost možností, i pro cestu nahoru, tak pro cestu dolů. Je potřeba hledat, kde je právě nejméně lidí. Ve všední dny je to téměř bez front.

Občerstvení a aprés-ski:

Několik restaurací, kde mají výběr z hotovek i minutek. Nejraději chodíme do restaurace Pod pařezem, ale slušně najíst se dá i jinde. Kromě restaurací několik barů, bufetů nahoře i dole. Kafíčko jako v Itálii vám tady sice neudělají, ale to je nedostatek téměř všech kaváren v celé republice, že to tady prostě tak dobře neumí. Zase tady máme lepší pivo s cenou ještě stále výrazně nižší než kdekoliv v Alpách. Klínovec nevyjímaje.

Doprava do střediska a parkování:

Dvě veliká parkoviště přímo pod lanovkou, samozřejmě zdarma. Osobně jezdíme do Jáchymova, ale i z druhé strany, tedy z Loučné, pro ty, co jedou od Chomutova, je parkování bez problémů.

+ plusy

  • Dostatek sjezdovek všech úrovní
  • Kvalitní zasněžování, úprava sjezdkovek
  • Pohodlné lanovky
  • Dostatek parkovacích míst
  • Slušná možnost stravování, velký výběr
  • Děti do 6,99 let lyžují zdarma

- mínusy

  • Hlavně o víkendech více lyžařů
  • Cena skipasů, ovšem vyvážená kvalitou a nabízenými službami
  • V Krušných horách často zlobí počasí
  • Některé sjezdovky by si zasloužily rozšířit
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

23.04.2017  | Klínovec

autor: Nojby
hodnocení:

Překvapivě dobré lyžařské podmínky na konci dlouhé lyžařské sezóny na Klínovci.

zobrazit celý report

16.04.2017  | Klínovec

autor: Rychle
hodnocení:

Co s volnou dubnovou nedělí, když to na kolo není? Na lyže! Podmínky už sice nejsou optimální, ale zalyžovat se pořád dá.
V sobotu jsem tedy hlavně řešil kam... Při pohledu na ceník Špindlu bylo v podstatě rozhodnuto: 770 Kč plné, nebo 590 Kč Gopass za permici v dubnu?! Mezi Pecí, Harrachovem a K...

zobrazit celý report

17.03.2017  | Klínovec

autor: Rychle
hodnocení:

Dnes je to tak na 3,5 vločky. Při příjezdu do střediska v 8:00 byla teplota 7 stupňů, přesto sjezdovky do 10:00 vydržely v kompaktním stavu. Severně orientované sjezdovky jsou sněhově bez problémů. Pouze Jáchymovská má vydraná místa. Úprava po ránu velmi dobrá až na Jáchymovskou. Lyžařů rozumně, tak...

zobrazit celý report

12.03.2017  | Klínovec

autor: chodera
hodnocení:

Stále je v provozu celý areál. Zatímco pro běžkaře už zde sezóna pomalu končí, na sjezdovkách leží ještě 90 až 120 cm sněhu. V neděli bylo krásné slunečné počasí, jen trochu foukal studený vítr. Ráno byly všechny sjezdovky krásně upravené a zmrzlé. Jelikož se jedná o severní svahy, vydrželo to někde...

zobrazit celý report

10.03.2017  | Klínovec

autor: Jerry70
hodnocení:

Sezóna na Klínovci ještě zdaleka nekončí. Počasí nám bohužel příliš nepřálo – dopoledne zataženo a foukal poměrně silný vítr, sluníčko se ukázalo až kolem 14. hodiny. Příjezd i parkování zcela bez problémů – na velkokapacitním parkovišti pod Jáchymovskou sjezdovkou.

zobrazit celý report

07.03.2017  | Klínovec

autor: michaelam
hodnocení:

Přes pochybnosti, které v nás vyvolalo oteplení, se není čeho obávat. Na horách je stále zima se vším všudy a dnešní ježdění bylo jedno z nejlepších v sezóně. Malá návštěvnost umocnila požitek z jízdy. Lyžování od půl deváté prostě nemá chybu a sjezdovky "drží" i v odpoledních hodinách.

zobrazit celý report

19.02.2017  | Klínovec

autor: Omut83
hodnocení:

Klínovec se stále zlepšuje, čímž ovšem zvyšuje svou popularitu a přitahuje obrovské množství lidí, kteří narozdíl třeba od Krkonoš nemají příliš alternativ. Z toho plyne vysoká zalidněnost projevující se plnými sjezdovkami a značnými frontami u lanovek. Středisko je tedy až na některé nedostatky vyn...

zobrazit celý report

16.02.2017  | Klínovec

autor: ViktorVan
hodnocení:

Moje velmi oblíbené středisko opět nezklamalo. Plzeňské prázdniny, nádherné počasí, akce časopisu SNOW a přesto skvělé podmínky, sjezdovky připravené, i když odpoledne trochu boulovaté, nikde se nečekalo, postě pohoda. Zajímavá akce časopisu SNOW - nabídka testování lyží, helem, brýlí i něčeho jako ...

zobrazit celý report

16.02.2017  | Klínovec

autor: michaelam
hodnocení:

I přes velké nadšení a zapálení do lyžování jsme raději to dnešní ukončili po poledni. Byli jsme zároveň svědky několika zásahů horské služby. Sjezdovky po desáté hodině "povolené". Velmi nás potěšila doprovodná akce SNOW tour. Vše skvěle zorganizované. Možnost vyzkoušení super. Nejvíce nás zaujalo ...

zobrazit celý report

03.02.2017  | Klínovec

autor: michaelam
hodnocení:

Dýchlo na nás jarní počasí. Teploty po ránu kolem nuly, během poledne teploměr ukazoval až 6 stupňů nad nulou. Začátek jarních prázdnin a den volna pro školáky udělal s návštěvností své. Všude lidé. Pokladny u Cinestar pouze dvě, a to jedna expres, kde se nedají uplatnit poukázky a slevy. Takže větš...

zobrazit celý report

27. - 28.01.2017  | Klínovec

autor: Simisek
hodnocení:
Úžasná lyžovačka a ukázkové počasí, jen lidí spousty.

10.01.2017  | Klínovec

autor: Yann
hodnocení:

Na Klínovci jsem byl naposledy jako kluk a to je už je tedy dost a dost dlouho. Středisko mi bylo přáteli doporučováno už nějakou tu dobu, a tak jsme s dcerou sebrali vybavení a vyrazili na první lyžování této sezony. A rozhodně jsme nebyli zklamáni, spíš naopak - hafo sněhu (jak jinak v těchto dnec...

zobrazit celý report

09.01.2017  | Klínovec

autor: michaelam
hodnocení:

Celkový dojem hodnotím pouze 3*, pořád je hodně prostoru pro zlepšení. Středisko je rozsáhlé, přesto není myšleno na návštěvníky v oblasti hygieny (málo toalet), chybí ohřívárny - rodiny s dětmi jsou nuceny vyhledat restaurace.

zobrazit celý report

23.12.2016  | Klínovec

autor: Vlastik33095
hodnocení:

Klínovecká klasika: severní svahy s technickým sněhem, krátké fronty na Suzuki a skvělé posezení na Povodí.... Celkový dojem zkazilo parkoviště pokryté celé ledem. A ledová klouzačka u kasy na Dámské. Pokud upadnete, zastavíte až na silnici... :-(

zobrazit celý report

21.12.2016  | Klínovec

autor: Oski
hodnocení:

Téměř dokonalé podmínky. Slunečné počasí po celý den, viditelná inverze po celý den cca 150 výškových metrů pod námi.

zobrazit celý report

20.11.2016  | Klínovec

autor: human
hodnocení:

Po tom, co den před odjezdem panovalo téměř na celém území deštivé a relativně teplé počasí, nikdo moc nevěřil, že na Klínovci budou dobré podmínky pro lyžování. Předpověď počasí ale slibovala přes noc a kus dopoledne mráz a to také vyšlo. Plus i předpovídané sluníčko. Počasí tedy za 1. Sněhu mimo d...

zobrazit celý report

19.11.2016  | Klínovec

autor: Nojby
hodnocení:

Brzké zahájení lyžařské sezóny 2016/17 bylo možné díky intenzivnímu zasněžování v minulém týdnu. Přírodní sníh, kterého bylo minulý víkend cca 10 cm, téměř zmizel.

zobrazit celý report

02.04.2016  | Klínovec

autor: Nojby
hodnocení:

Vydařené jarní lyžování na Klínovci.

zobrazit celý report

02.04.2016  | Klínovec

autor: Milka
hodnocení:

Už není moc míst, kde by se u nás dalo dobře zalyžovat, ale jarní lyžování na Klínovci je skvělé - a nejen díky skipasu za SNOWbony... :-).

zobrazit celý report

26.03.2016  | Klínovec

autor: Comeback_CZ
hodnocení:

Největší areál Krušných hor nabízí i o Velikonocích skvělé podmínky pro lyžování, doporučuji. Hlavní dojem však je, že areál sice postavil lanovky a sjezdovky, ale tak trochu opomněl kvalitní zasněžovací systém.

zobrazit celý report
Další reporty ze střediska: Klínovec