Kvasejovice aktuální report z 09.02.2017

  průměrné hodnocení:

Česko Česko - Česká Sibiř

Kvasejovice - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální lyžařské podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: ruzape
 • hodnocení:
 • návštěva od: 09.02.2017 do: 09.02.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Protože jsem se dozvěděl, že kromě známého Monínce je v oblasti České Sibiře ještě jedno menší středisko, rozhodli jsme se jej vyzkoušet. Dojem potvrdil to, že může být alternativou k případně přeplněnému Moninci, a to zejména pro rodiny s dětmi, nebo k lehkému rozježdění.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Hlavní sjezdovka, po nepatrně více skloněném úvodu, přechází téměř do roviny, a to až k dojezdu do dolní stanice. Vpravo, při pohledu nahoru, zaregistrujeme ještě jeden trochu prudší úsek s kratším vlekem, ale ten nebyl toho dne v provozu s odůvodněním, že je spuštěn pouze při větší obsazenosti hlavního vleku. To je škoda, protože toto skromné středisko by přece jenom mohlo získat trochu více na zajímavosti.

Sněhové podmínky:

Na kopci leží směs přírodního a technického sněhu, udávaná vrstva je 70 až 80 cm, na trávu ani kameny jsem nikde na hlavní trati nanarazil. Jak je to s úpravou tratí, nevím, ale po našem příjezdu cca v 9:40 už byl povrch pokryt pěknými plotnami. Samotný dojezd se blížil spíše kluzišti.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Hlavním zařízením je talířový vlek cca 500 m dlouhý (řádně pomalý, tedy poma!), který obsluhuje hlavní část areálu, a cca 250 m dlouhý vlek na prudší části. Mně osobně pomalý vlek nevadí, o to míň jezdců se motá po trati.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Zalidněnost ve čtvrtek byla velmi nízká, později dorazili další lyžaři, ale celkově bylo na trati zcela volno.

Občerstvení a aprés-ski:

Občerstvovnu tvoří klasický kiosek s klasickým sortimentem - vyzkoušeli jsme jenom něco z teplých nápojů. Na toaletu je možné se vydat do některé z Toi Toi buněk.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava do střediska je ze Sedlece po místních komunikacích bez výrazného značení nebo poutačů. Po průjezdu obcí Kvasejovice lze zaparkovat na improvizovaném parkovišti u lesa. Místo je to trochu dobrodružné, protože je skloněné a tvořil ho neposypaný led. Ten plynule pokračoval až k příchodu ke kase - brusle s sebou by nebyly od věci.

+ plusy

 • Vzdálenost z okraje Prahy
 • Příznivé ceny
 • Obsluha s úsměvem

- mínusy

 • Špatný povrch sjezdovek
 • Zledovatělé parkoviště + příchod do střediska
 • Nezprovozněná prudší část
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

16. - 17.02.2019  | Kvasejovice

 • autor: Bubla
 • hodnocení:

Areál Vítka z Prčice je mix punku a old schoolu, ale vlastně v něm nechybí nic, co potřebujete. I když se honosí označením druhý největší areál ve středních Čechách, nečekejte nic jiného než malé, možná roztomilé, rodinné středisko.

Madonna di Campiglio

Madonna di Campiglio

Madonna di Campiglio

Madonna di Campiglio

Madonna di Campiglio

Madonna di Campiglio

SNOW tipy