Kvasejovice - aktuální report z 09.02.2017 - SNOW.cz

Kvasejovice aktuální report z 09.02.2017

  průměrné hodnocení:

Česko Česko - Česká Sibiř

Kvasejovice - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: ruzape
 • hodnocení:
 • návštěva od: 09.02.2017 do: 09.02.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Protože jsem se dozvěděl, že kromě známého Monínce je v oblasti České Sibiře ještě jedno menší středisko, rozhodli jsme se jej vyzkoušet. Dojem potvrdil to, že může být alternativou k případně přeplněnému Moninci, a to zejména pro rodiny s dětmi, nebo k lehkému rozježdění.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Hlavní sjezdovka, po nepatrně více skloněném úvodu, přechází téměř do roviny, a to až k dojezdu do dolní stanice. Vpravo, při pohledu nahoru, zaregistrujeme ještě jeden trochu prudší úsek s kratším vlekem, ale ten nebyl toho dne v provozu s odůvodněním, že je spuštěn pouze při větší obsazenosti hlavního vleku. To je škoda, protože toto skromné středisko by přece jenom mohlo získat trochu více na zajímavosti.

Sněhové podmínky:

Na kopci leží směs přírodního a technického sněhu, udávaná vrstva je 70 až 80 cm, na trávu ani kameny jsem nikde na hlavní trati nanarazil. Jak je to s úpravou tratí, nevím, ale po našem příjezdu cca v 9:40 už byl povrch pokryt pěknými plotnami. Samotný dojezd se blížil spíše kluzišti.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Hlavním zařízením je talířový vlek cca 500 m dlouhý (řádně pomalý, tedy poma!), který obsluhuje hlavní část areálu, a cca 250 m dlouhý vlek na prudší části. Mně osobně pomalý vlek nevadí, o to míň jezdců se motá po trati.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Zalidněnost ve čtvrtek byla velmi nízká, později dorazili další lyžaři, ale celkově bylo na trati zcela volno.

Občerstvení a aprés-ski:

Občerstvovnu tvoří klasický kiosek s klasickým sortimentem - vyzkoušeli jsme jenom něco z teplých nápojů. Na toaletu je možné se vydat do některé z Toi Toi buněk.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava do střediska je ze Sedlece po místních komunikacích bez výrazného značení nebo poutačů. Po průjezdu obcí Kvasejovice lze zaparkovat na improvizovaném parkovišti u lesa. Místo je to trochu dobrodružné, protože je skloněné a tvořil ho neposypaný led. Ten plynule pokračoval až k příchodu ke kase - brusle s sebou by nebyly od věci.

+ plusy

 • Vzdálenost z okraje Prahy
 • Příznivé ceny
 • Obsluha s úsměvem

- mínusy

 • Špatný povrch sjezdovek
 • Zledovatělé parkoviště + příchod do střediska
 • Nezprovozněná prudší část
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

16. - 17.02.2019  | Kvasejovice

 • autor: Bubla
 • hodnocení:

Areál Vítka z Prčice je mix punku a old schoolu, ale vlastně v něm nechybí nic, co potřebujete. I když se honosí označením druhý největší areál ve středních Čechách, nečekejte nic jiného než malé, možná roztomilé, rodinné středisko.

Kvasejovice

Kvasejovice