Lavarone - aktuální report z 27.02.2017 - SNOW.cz

Lavarone aktuální report z 27.02.2017

  průměrné hodnocení:

Itálie Itálie - Trentino

Lavarone - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Radek Holub - SNOW
 • hodnocení:
 • návštěva od: 27.02.2017 do: 27.02.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Lavarone je nevelký areál s domáckým duchem, který navštěvují hlavně méně zdatní lyžaři z okolí a má společný vícedenní skipas s Folgarií (Alpe Cimbra).
Podobně jako Folgaria je areál „roztahaný“ na pahorkatině s převážně lehčími sjezdovkami, celkově ale v nižší nadmořské výšce, a tím pádem ještě více zasazený do pásma lesa. Má dvě hlavní epicentra – Bertoldi a Vezzena.
Příjemná červená trať stéká z vrcholu Tablat do Lavarone, jedna sportovnější z vrcholu Ust k Malga Laghetto a nakonec příjemně členitá „lidová“ černá z vrcholu Virgo Maria Perg v lokalitě Vezzena. Z každého vrcholu vede i modrá sjezdovka či lehká cesta – většinou prostorné a příjemně točivé, ne jen nudné louky, ovšem i mnoho plošších úseků.
Celá oblast je zajímavě „zjizvená“ pevnostmi z 1. světové války. Celkově je turisticky prostší a skromněji vybavená a má spíš „krkonošské“ než alpské terénní parametry, jejím lákadlem je ale klid a domáckost. Může být milým zpestřením pobytu ve Folgarii.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Nad náhorní plošinou Lavarone se rozbíhají lehké až velmi lehké tratě, proložené celkem čtyřmi náročnějšími sjezdovkami – červenou z vrcholů Tablat a Ust, rozmanitou „odlehčenou“ černou z Virgo Maria Perg a červeným slalomákem tamtéž. Přejezd mezi oběma lokalitami (Bertoldi, Vezzena) je zajištěn pomocí pojízdných koberců.

Sněhové podmínky:

Manšestr se během dne „nastoruhal“ do jemnější či hrubší krupice, na osluněných a níže položených svazích sníh i rozbředl.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Všude jezdí neodpojitelné sedačkové lanovky, vesměs ale nové - ty bez nástupního koberce velmi pomalé, s kobercem „rychlejší“. Kuriozitou jsou lanovky přes vrcholy Ust a Virgo Maria Perg – v obou případech jde o „jednu“ lanovku s výstupní mezistanicí na vrcholu pro každý směr.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Kvůli masopustním prázdninám bylo rušno, ale jen s minimálními frontami a občasným chumlem na sjezdovce.

Občerstvení a aprés-ski:

Malé horské chaty stojí na vrcholech Tablat, Ust a Virgo Mria Perg a u nástupu na vlek Malga Rivetta - nabízejí italskou kuchyni i „fast-foodové“ panini.

Doprava do střediska a parkování:

Příjezd od dálnice od Trenta vede po horských silnicích. Z Folgarie sem jezdí skibus 2x denně (v ceně karty hosta nebo za 2 eura / den).

+ plusy

 • několik pěkných sjezdovek včetně lehčí černé
 • poměrně klid i o masopustních prázdninách
 • ceny

- mínusy

 • spíš elehčí sjezdovky spojené přejezdovými cestami
 • jen neodpojitelné lanovky
 • poměrně nízká nadmořská výška
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

27.02.2019  | Lavarone

 • autor: vzdarsky
 • hodnocení:

Středisko je ideální pro návštěvu na 1 až 2 dny. Je sice menší, ale je ideální pro rodiny s dětmi. V hlavní sezóně nenajdete na sjezdovce skoro žádného lyžaře a nemusíte se tak nikomu vyhýbat. Lanovky jsou sice starší, ale plně to vynahradí prázdné sjezdovky. Nejvyšší vrchol je ve výšce 1 660 m. Ide...

Monínec

Monínec

Monínec

Monínec

Monínec

Monínec

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 1 z 6
Otevřené sjezdovky 0 z 3