Zell am See Kaprun aktuální report z 04.04.2011

    průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Salcbursko

Zell am See Kaprun - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

  • autor: Radek Holub - SNOW
  • hodnocení:
  • návštěva od: 04.04.2011 do: 04.04.2011
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Pozdní termín Velikonoc přiměl mnoho níže položených středisek naplánovat ukončení sezóny až na 25. dubna. V blízkém Salcbursku tak má být s liduprázdnými firnovými koberci sjezdovek a sytou zelení v údolích v provozu většina Ski amadé, Saalbach-Hinterglemm, Zell am See i třeba menší Wildkogel. Dlouhotrvající teplé počasí rozpustilo sníh do výšky 1 500 až 1 750 m n. m. a s ním i lyžařský apetit – v minulém týdnu se na salcburských sjezdovkách pohybovaly jen lyžařské kurzy a hrstka skalních milovníků firnu. Sněhové podmínky byly už pozdně jarní až aprílové – vydatný déšť, těžký nový sníh na vrcholcích, ale i slunečné dny a mrazivé noci. Přesto zůstávala množstevní nabídka tratí více než velkorysá a sjízdné zůstávaly i některé tratě do údolí.
Kdo by dal aktuálně tradičním střediskům přednost před ledovci, užije si delších a terénně rozmanitějších sjezdovek, ale i méně kvalitního sněhu – v závislosti na orientaci svahu po ránu zmrzlého nebo ztuhlého, během dne pak příjemně měknoucího i nepříjemně rozbředlého, leckde je nutno počítat i s odtátými místy. Parádní firnová nirvána ve vodivém manšestru se tak často smrskla na několik jízd během dopoledne.Sněhové zpravodajství ze Salcburska najdete zde!


Předpověď počasí pro Salcbursko najdete zde!Saalbach-Hinterglemm-Leogang

Ve dvousetkilometrovém safari se sportovnějšími tratěmi budou všechna střediska lyžařsky propojena až do 10. dubna, poté zůstanou v provozu jen severní svahy Schattberg Ost a West, Zwölferkogel a dále Asitz v Leogangu. Mimo provoz již jsou jižní svahy kromě Schönleitenu.

O víkendu 8. až 10. dubna bude jednodenní skipas za 20 EUR, jinak platí 30% sleva oproti ceníku hlavní sezóny (dopolední skipas za cca 24 EUR).

Aktuální report z 28.-29. 3. 2011 čtěte zde!

Otevřené sjezdovky: http://www.saalbach.com/…betrieb.html
Ceník: http://www.saalbach.com/…spreise.html


Kleinarl-Flachauwinkl-Zauchensee (Ski amadé)

V lyžařské houpačce rozbíhající se přímo od Tauernské dálnice je aktuálně v provozu prakticky bez omezení výše položené Zauchensee a sjízdné jsou i všechny hlavní tratě včetně údolních do Flachauwinklu i Kleinarlu.

Aktuální report z 31. 3. 2011 čtěte zde!

Otevřené sjezdovky: http://www.skiamade.com/…er-sportwelt
Ceník: http://www.skiamade.com/…ionen/preise


Zell am See

Většina lyžařů míří na ledovec Kitzsteinhorn, a tak na Schmittenhöhe, sněhově poměrně zdecimovaném (omezená šíře tratí na dojezdech, místy špinavý či odtátý sníh), je pusto prázdno. V provozu jsou výše položené červené a modré tratě podél osy lanovky Areitbahn a na odvrácené straně hory pak modré „hřiště“ podél 4sedačky Kapellenbahn a černý hang podél 6sedačky Kettingbahn. Kupodivu velmi kvalitně a s minimálním omezením šíře je sjízdná černá trať Standard do údolí ke stanici trassXpressu.

Aktuálně platí nepatrně zvýhodněná cena 33 EUR za denní skipas.

Přímo v centru Zell am See je nově rekonstruovaný městský bazén (Hallenbad) se sportovní dráhou i masážním proudem, tobogán, pára a bazének s pirátskou lodí pro děti (sauna za příplatek). V sousedním Kaprunu jsou pak zcela nové, designové lázně Tauern Spa s relaxačními vnitřními i venkovními bazény, divokou řekou, tobogánem a velkým dětským světem (bazének, tobogán, herna).

Otevřené sjezdovky a ceník: http://www.schmitten.at/…tter-schnee/


Wildkogel

Nenápadné rodinné středisko nad obcemi Bramberg a Neukirchen, situované mezi Mittersillem a průsmykem Gerlospass, při pohledu z údolí na své zelené jižní stráně o sněhové jistotě příliš nepřesvědčuje. Hlavní kotlina sjezdovek se ale nachází na stinné, odvrácené straně svahu – a tam se bude na sjezdovkách se zhruba 350m převýšením lyžovat až do 1. května.

Oproti minulému týdnu jsou již v provozu jen dvě sedačkové lanovky v hlavní kotlině a vlek, uzavřeny jsou tedy i horní partie tratí na jižním svahu a z přibližovacích lanovek slouží jen 6místná kabinka z Neukirchenu.

Nedaleko střediska se nacházejí slavné Krimmelské vodopády – díky absenci sněhu je vyhlídková stezka bezproblémově schůdná, bez davu turistů i bez poplatku, vybíraného až od začátku května.

Aktuální report z 30. 3. 2011 čtěte zde!

Otevřené lanovky a vleky: http://www.urlaubsarena-wildkogel.at/…anlagen.html
Interaktivní mapa sjezdovek: http://ski.intermaps.com/…l/skimap.asp?…
Ceník: http://www.urlaubsarena-wildkogel.at/…ipaesse.html


zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

22.01.2020  | Zell am See Kaprun

  • autor: Radek Holub - SNOW
  • hodnocení:

Nástupní stanice lanovek do ledovcového areálu Kitzsteinhorn a na Schmittenhöhe jsou od sebe vzdálené pouhých 5 km, a tak se dá během jednoho užít opravdu hodně pestré lyžování – různorodé terény, sněhové podmínky i atmosféra.

19. - 22.11.2009  | Zell am See Kaprun

Navzdory téměř jarnímu počasí se lyžování na kaprunském ledovci o uplynulém víkendu vydařilo. Alespoň očima našeho reportéra Honzy Lišky.

Nejsilnější dojmy:

Sjezdovky a offpiste:

  • modré sjezdovky u vleků č. 4a a 4b byly dopoledne super, odpoledne boulovaté
  • če...

Olešnice na Moravě

Olešnice na Moravě

Olešnice na Moravě

Olešnice na Moravě

Olešnice na Moravě

Olešnice na Moravě

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 4
Otevřené sjezdovky 0 z 3