Zell am See Kaprun - lyžování - SNOW.CZ

Zell am See Kaprun

Europa Sportregion, Maiskogel, Schmittenhöhe

Rakousko - Salcbursko | Kitzbüheler Alpen

Foto

Kouzelné a průzračně čisté jezero obklopuje prominentní letovisko Zell am See s níže položeným areálem Schmittenhöhe a Kaprun, nad nímž se kromě malého Maiskogelu tyčí třítisícový Kitzsteinhorn s ledovcovými tratěmi.

Lyžařská oblast zahrnuje tato střediska:

Kaprun - Kitzsteinhorn | Zell am See - Schmittenhöhe | Kaprun - Maiskogel

Zell am See Kaprun - sjezdovky

42%35%23%
138 celkem sjezdovek (km)
117 zasněžování (km)
257 rozloha sjezdovek (ha)

Zell am See Kaprun - lanovky a vleky

pojízdný koberec
3
vlek
13
sedačka
5
sedačka expres
2
sedačka krytá
9
telemix
1
kabinka
10
funitel a 3-S
1
visutá kabina
3
zubačka / metro
1
87000 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

750-3029 m n.m.2279 m

Mapa sjezdovek

Zell am See Kaprun - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Zell am See Kaprun - lyžování

Dvoutisícový hřeben Schmittenhöhe nad městečkem Zell am See nabízí obtížnostně velmi rozmanité terény, ovšem ohrožené oblevami, zatímco třítisícový Kitzsteinhorn s ledovcem je sněhovou pojistkou, ovšem s monotónnějšími sjezdovkami. Tajným tipem je malý Maiskogel přímo nad Kaprunem.

Na vrchol Schmittenhöhe putují přímo z centra Zell am See anebo ze sousedního Schüttdorfu kabinkové lanovky, ještě jedna kabinka a kyvadlová kabina stoupají na hlavní vrchol z horního okraje města, vklíněného mezi rozložité svahy údolí Schmittental. Jeho vrcholové, částečně holé partie směrem k Schüttdorfu skýtají velmi nenáročné terény pro začátečnické a středně pokročilé kroužení, červený spád svah nabírá až na dojezdech do údolí. Naproti tomu do centrálního údolí přímo pod Schmittenhöhe stékají ze všech směrů nefalšované černé tratě v lesních průsecích. Nejhodnotnější je Trassabfahrt, která je nejdelší a zároveň orientovaná přímo k severu. Kratší modré až červené sjezdy vedou ze Schmittenhöhe ještě do odvráceného žlabu pod Maurerkogel s několika freeridovými možnostmi v řídkém lese. Příjemné červené sjezdy křižují i jižní svah Sonnkogelu, kam se z hlavního vrcholu dostanete cik-cak anebo přímou visutou kabinou z okraje Zell am See.

Ledovec na Kitzsteinhornu je zpřístupněn dvěma souběžnými kabinkovými lanovkami, startujícími ze slepého údolí nad Kaprunem. Z mezistanice Langwied pokračuje kabinka a sedačka na centrální křižovatku pod ledovcem – Alpincenter (2 452 m). V jeho okolí převažují expresní sedačkové lanovky a členitější modré i červené tratě. Ty pravé krotké ledovcové dálnice okupují nejvrchnější partie pod Gletscherplateau (2 900 m) s obsluhou klasickými kotvovými vleky.

Přímo nad Kaprunem se zdvihá ještě malý areálek Maiskogel (1 675 m) s převážně mírnými moderými tratěmi a s pohodlnou osou sedačkových lanovek, v němž nechybí ani dětský park. Oblíbenou nejen dětskou atrakcí je 1 300 m dlouhá bobová dráha s mosty, vlnami, serpentinami i skoky. Zell am See je prominentní resort na břehu průzračného jezera s promenádou, luxusními hotely, malebným centrem s pěší zónou a veškerou turistickou infrastrukturou počínaje obchody, restauracemi a kavárnami a konče dětskými hřišti, vycházkovými stezkami či akvaparkem. Velmi vyspělá je i doprava – čisté silnice, díky poloze a údržbě minimum sněhových kalamit, ve městě chodníky, skibusové spojení mezi Zell am See a Kaprunem i veřejná doprava (linkové autobusy, železnice).

Kombinace členitého a obtížnostně rozmanitého Schmittenhöhe s vyhlídkovým, sněhově kvalitnějším, ale zase monotónnějším Kitzsteinhornem je skoro ideální. A právě proto je oblast nadmíru oblíbená a náchylná k návštěvnickým náporům. Ač oblast sousedí s obřím Ski amadé, není s ním spojena skipasem. V nabídce je však AllStar Card zahrnující kromě Zell am See a Kaprunu i sousední Saalbach Hinterglemm a nedaleký tyrolský Kitzbühel či Skiwelt Wilder Kaiser.

Zell am See Kaprun - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

630

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:
ski-in/ski-out:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:

Pobyt

Optimální doba pobytu:
Vysvětlivky k ratingu SNOW

PLUS A MINUS

Plus:

 • velmi rozmanité terény - pohodové na Kitzsteinhornu, sportovnější na Schmittenhöhe
 • několik atraktivních černých sjezdovek (Schmittenhöhe)
 • sněhová spolehlivost ledovce
 • kouzelné výhledy z Kitzsteinhornu
 • příjemné letovisko s pěší zónou na břehu jezera (Zell am See)
 • moderní bazén (Zell am See) i termální akvapark (Kaprun)

Minus:

 • monotónní terény na ledovci
 • propojení obou lyžařských areálů jen skibusem
 • dojíždění k nástupním stanicím lanovek
 • ohrožená kvalita sněhu v nízko položeném areálu Schmittenhöhe
 • velmi rušná oblast

Zell am See Kaprun - komerční prezentace

Lyžování Kaprun Zell am See


V regionu Kaprun / Zell am See mohou příznivci sjezdového lyžování volit mezi 3 skiareály. Prvním je univerzální vrchol Schmittenhöhe. Je vhodný pro zdatnější lyžaře a nachází se přímo nad střediskem Zell am See a Zellským jezerem. Dalším je rodinný lyžařský areál Maiskogel s lehčími a středně těžkými tratěmi, přístupným ze střediska Kaprun. A konečně poslední je ledovec Kitzsteinhorn, kde se dá lyžovat 365 dní v roce.


Odkazy

Sníh Zell am See Kaprun

Výška sněhu 420 cm
Otevřené lanovky a vleky 7 z 47
Otevřené sjezdovky 11 z 138 km

Počasí Zell am See Kaprun

sobota (25.05.) weather 15°/ 18°
neděle (26.05.) weather / 17°
pondělí (27.05.) weather 10°/ 18°

Lyžařské zájezdy

Alpenheim Jörgele
Orientační cena za noc vč. snídaně a skipasu 2 362 Kč/os.
Hotel Moserhof
Orientační cena za noc vč. polopenze 1 661 Kč/os.
Hotel Somont
Orientační cena za noc vč. skipasu 4 549 Kč/os.