Eisacktal - aktuální report z 13.02.2013 - SNOW.CZ

Eisacktal | aktuální report z 13.02.2013

Eisacktal - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Itálie Itálie - Jižní Tyrolsko

průměrné hodnocení Eisacktal:
autor: pedrod
návštěva od: 13.02.2013 do: 13.02.2013
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Plose je snadno dostupné středisko střední velikosti s rozmanitou škálou sjezdových tratí. Výsledný dojem podstatně ovlivňují sněhové poměry a momentální stav počasí. Aktuálně přes poměrně velký počet návštěvníků disponuje Plose příznivým poměrem plochy sjezdovek k počtu přepravních zařízení.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

V této sezóně se podařilo uvést do provozu 100 % tratí, a to v maximální možné šířce:

 • Trametsch - Jistota i v případě špatných sněhových poměrů a větrného počasí. Dlouhá trať poskytla hodnotný zážitek z rychlého sjezdu na tvrdém a rovném podkladu po celé dopoledne. Odpoledne se již tvořily místy boule a ledové plotny, bylo znát, že podklad vznikl z technického sněhu. Vysloveně nepohodlnou byla ale jízda až v závěru dne.
 • Plose - Nejfrekventovanější trať, zejména podél sedačky ve své spodní části, byla obsazena z velké části skupinami dětí. Přes velkou frekvenci byla v celkem dobrém stavu i v odpoledních hodinách.
 • Pfannspitz s pokračováním ke Skihütte - Mnohem menší frekvence zejména v horní části. Ve střední části až k hranici lesa před rozdvojení se odpoledne nahrnuly větší hromady sněhu. Spodní části byly měkčí, přesto poměrně rovné.
 • Trainingpiste - Z Pfannspitz podél nejnovější 6sedačky - široká pláň s proměnlivým sklonem díky vysněžení uspokojila většinu návštěvníků.
 • Neue Plose Piste (6) - Pro svou jižní orientaci, skalnatý podklad a nedostatek sněhu nebývá často v provozu, v této sezóně je však krásně vysněžená, z velké části zřejmě i přírodním sněhem. Využívají ji převážně náročnější jezdci, byla poměrně málo frekventovaná.
 • Cai Piste (7) - Červená po hřebeni východně od konce 3sedačky byla prakticky prázdná. Možnost pokračování modrou spojkou nebo o něco dále černou na Neue Plose Piste. Obě spojky s malou frekvencí. Modrá je lehká, je na přírodním sněhu, umožňuje rychlý carvingový oblouk na prázdném prostoru. Černá bývá využívána pro trénink obřího slalomu, zůstávala potom s místy nepříjemnými boulemi.
 • Palmschoss - v době návštěvy překvapivě neobvykle hodně frekventovaná v zejména s ohledem na malou kapacitu pomalé 2sedačky. Po celý den však poměrně v dobrém stavu.

Sněhové podmínky:

V této sezóně jsou mimořádně dobré. Svědčí o tom i výjimečně silná sněhová pokrývka třeba na střechách a téměř souvislá sněhová pokrývka i na jižních svazích. Mnoho návštěvníků areálu tak zkouší jezdit i mimo vyznačené tratě, což je zde ne zcela obvyklé. V době naší návštěvy vládlo i pěkné počasí a od posledního většího sněžení již uplynul více než týden při převládajících celodenních mínusových teplotách. Provozovatelům se tak podařilo upravit tratě na velmi slušnou úroveň.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Lanovky v areálu patří ve většině případů ke starším modelům, výjimku tvoří novější sedačka s plexikrytem na Trametschi a zejména pak teprve druhou sezónu provozovaná 6sedačka na Pfannspitz. Obnovu by zasluhovala zejména 3sedačka na Plose, která je pomalá a v případě dosti častého větrného počasí je jízda na ní leckdy utrpením. Podobné je to se sedačkou na Pfannspitz z jihu. Již více než čtvrtstoletím provozu je silně poznamenaná také kabinka od hlavního parkoviště.
Vzhledem k náporu návštěvníků je kapacitně zcela neodpovídající WC u pokladen pod kabinkovou lanovkou.

Zalidněnost:

Návštěva areálu se uskutečnila v hlavní sezóně a v době právě probíhajících prázdnin v Itálii i v řadě jiných evropských zemí. Největší nápor byl ráno na kabinku (čekání cca 10 minut), později dopoledne nápor opadl. Fronty se téměř celý den tvořily nejvíce na sedačce navazující na kabinku, cca 5 min. Obdobně do 5 min. 6sedačka na Pfannspitz. Neobvykle velká fronta - cca 10 min. byla u Palmschoss. Ostatní fronty max. za turnikety před nasednutím.

Občerstvení a aprés-ski:

Najít vhodnou možnost občerstvení nečiní tradičně v severní Itálii potíže. Jen namátkově - na CAI Plosehütte povidlový kendlík s polevou - Germknödl - 5 EUR, gulášová polévka 6,50 EUR. Dole u parkoviště na konci dne velmi živo s tradiční hlasitou hudbou.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava z Brixenu serpentinami autem nebo zájezdovými autobusy bez problémů. Kapacita parkoviště byla nedávno zvětšena vybudováním teras na svahu vedle nástupní stanice kabinky. Vzhledem k prázdninovému náporu dojížděly na parkoviště skibusy zcela zaplněny.

+ plusy

 • výjimečně vynikající sněhové podmínky v sezóně 2012/13
 • velká plocha sjezdovek vzhledem k náporu návštěvníků
 • rozmanitost terénů všech obtížností
 • mnoho restaurací zvládajících i větší nápor návštěvníků

- mínusy

 • v případě špatného počasí drsné podmínky ve vrcholových partiích
 • starší lanovky, u nichž schází kryt proti nepřízni počasí
 • nedostatek sněhu nebo špatné počasí se projevuje markantněji než jinde, v případě nedostatku sněhu bývá řada tratí mimo provoz a objvují se kameny (např. v sezóně 2011/12)
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

12. - 13.03.2015  | Eisacktal

autor: ondrejj
hodnocení:

Plose - Kvalitní středisko za dostupnou cenu. Relativně malé (42 km sjezdovek - z toho 39 otevřeno), kde si ale vybere každý.

zobrazit celý report

23.01.2015  | Eisacktal

autor: ondrejj
hodnocení:

Plose

Na poměrně špatnou situaci s přírodním sněhem v této části Dolomit byl areál velmi dobře vysněžený a sjezdovky upravené.

zobrazit celý report

25.01.2015  | Eisacktal

autor: ondrejj
hodnocení:

Jochtal - Gitshberg

Dvě propojená střediska.

zobrazit celý report

13.01.2015  | Eisacktal

autor: škubánek
hodnocení:

Gitschberg Jochtal

Malé středisko rozdělené mezi 2 hory Gitschberg a Jochtal spojené kabinkou. Z vrcholu Gitschu (2 500 m) sice jen dvě, ale zato perfektní červené sjezdovky.

zobrazit celý report

14.03.2014  | Eisacktal

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:
Plose 9.3.2014: Sněhu je na zdejší poměry nadprůměrné množství a pláně jsou i na pohled bílé, kvalita byla ale na jižních svazích už silně jarní - sjezdovky ráno zmrzlé, během dopoledne pak rychle měkly. Déle držel stinnější Trametsch do údolí, místy však překážely zmrzlé hrudky. Bezchybné zato byly daleké výhledy v průzračném vzduchu i slunění na terasách. Plose je ze středisek na severu Dolomit nejvíce vystaveno teplému vzduchu od jihu, rozkládá se přímo nad hlubokým údolím Eisacktal), takže jej obleva zasáhne oproti střediskům v sousedním údolí Pustertal obvykle dříve. Nedělní návštěvnost na konci masopustního týdne byla ještě dosti čilá.

10.03.2013  | Eisacktal

autor: MisaBuc

Jen pár kilometrů nad Brixenem, městem, které v Česku proslavil Karel Havlíček Borovský, leží lyžařské středisko Plose. Tady platí více než kde jinde, že i malá střediska mohou být lyžařsky velmi zajímavá. Lyžuje se tu 40 kilometrech sjezdovek, ty však uspokojí i náročnějšího lyžaře. Sedačky a kabin...

zobrazit celý report

10.02.2012  | Eisacktal

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Nově propojené areály nedaleko Brixenu sice neskýtají oproti dřívějšku žádné nové tratě, ale právě možnost volně se pohybovat mezi nimi je díky jejich rozdílnému charakteru oceníhodná.

zobrazit celý report