Eisacktal - aktuální report z 10.03.2013 - SNOW.CZ

Eisacktal | aktuální report z 10.03.2013

Eisacktal - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Itálie Itálie - Jižní Tyrolsko

průměrné hodnocení Eisacktal:
autor: MisaBuc
návštěva od: 10.03.2013 do: 10.03.2013
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Jen pár kilometrů nad Brixenem, městem, které v Česku proslavil Karel Havlíček Borovský, leží lyžařské středisko Plose. Tady platí více než kde jinde, že i malá střediska mohou být lyžařsky velmi zajímavá. Lyžuje se tu 40 kilometrech sjezdovek, ty však uspokojí i náročnějšího lyžaře. Sedačky a kabinková lanovka tu totiž zdolávají převýšení téměř 1 400 metrů. Dolů pak tečou krásné červené a modré sjezdovky a třešničkou na dortu je sjezdovka Trametsch, jedna z nejdelší tratí v Alpách vůbec. Nechybí 10,5 km dlouhá sáňkařská dráha, zajímavý snowpark a hlavně zázemí většího města Brixenu. Plose také nabízí pěkné volné terény. Ty po sobotním vydatném sněžení čekají na své freeridery. Velkou atrakcí jsou i zdejší výhledy. Jako na dlani odtud budete mít masívy Dolomit i rakouské Alpy. Plose zavírá po Velikonocích 1. dubna.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

V horní části areálu se střídají červené, modré sjezdovky, ale nechybějí ani ostřejší černé pasáže. Je to velmi rozmanité lyžování. Nejsilnějším dojmem je jednoznačně sjezdovka Trametsch. Měří devět kilometrů a není to žádná vyhlídková lesní cesta, ale zajímavá, pěkně členitá trať, kde si lze vykrojit pořádný oblouk.

Sněhové podmínky:

Bezvadné. Ze soboty na neděli napadlo 15 cm sněhu. Ideální podmínky vyrazit i do volného terénu. Nevýhodou nedělního lyžování bylo, že nový sníh nestíhali upravit.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Páteří areálu je kabinková lanovka, která lyžaře vyváží z vesničky St. Andrea. Zbytek střediska obsluhují dvou-, čtyř- a šestisedačkové lanovky.

Zalidněnost:

Ani v neděli za slunečného počasí tu moc lidí nebylo, velmi příjemné lyžování.

Občerstvení a aprés-ski:

Na sjezdovkách a u údolní stanice je celkem třináct horských chat nabízejících výborné jihotyrolské speciality, nechybí ani italská pizzerie.

Doprava do střediska a parkování:

Z Prahy je to 650 km, to je šest hodin jízdy. Z Brna sedm hodin jízdy. Parkuje se přímo u kabinkové lanovky.

+ plusy

  • velmi dobré sněhové podmínky s novým prašanem
  • pěkné členité a dlouhé sjezdovky, ta nejdelší a nejslavnější měří 9 km
  • málo lidí
  • dobré jídlo v horských chatách za přijatelné peníze
  • krásné scenerie a daleké výhledy

- mínusy

  • v neděli nestihli svahy upravit tak, aby si to užil milovník manšestru
  • z Česka je to trochu dále
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

12. - 13.03.2015  | Eisacktal

autor: ondrejj
hodnocení:

Plose - Kvalitní středisko za dostupnou cenu. Relativně malé (42 km sjezdovek - z toho 39 otevřeno), kde si ale vybere každý.

zobrazit celý report

23.01.2015  | Eisacktal

autor: ondrejj
hodnocení:

Plose

Na poměrně špatnou situaci s přírodním sněhem v této části Dolomit byl areál velmi dobře vysněžený a sjezdovky upravené.

zobrazit celý report

25.01.2015  | Eisacktal

autor: ondrejj
hodnocení:

Jochtal - Gitshberg

Dvě propojená střediska.

zobrazit celý report

13.01.2015  | Eisacktal

autor: škubánek
hodnocení:

Gitschberg Jochtal

Malé středisko rozdělené mezi 2 hory Gitschberg a Jochtal spojené kabinkou. Z vrcholu Gitschu (2 500 m) sice jen dvě, ale zato perfektní červené sjezdovky.

zobrazit celý report

14.03.2014  | Eisacktal

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:
Plose 9.3.2014: Sněhu je na zdejší poměry nadprůměrné množství a pláně jsou i na pohled bílé, kvalita byla ale na jižních svazích už silně jarní - sjezdovky ráno zmrzlé, během dopoledne pak rychle měkly. Déle držel stinnější Trametsch do údolí, místy však překážely zmrzlé hrudky. Bezchybné zato byly daleké výhledy v průzračném vzduchu i slunění na terasách. Plose je ze středisek na severu Dolomit nejvíce vystaveno teplému vzduchu od jihu, rozkládá se přímo nad hlubokým údolím Eisacktal), takže jej obleva zasáhne oproti střediskům v sousedním údolí Pustertal obvykle dříve. Nedělní návštěvnost na konci masopustního týdne byla ještě dosti čilá.

13.02.2013  | Eisacktal

autor: pedrod

Plose je snadno dostupné středisko střední velikosti s rozmanitou škálou sjezdových tratí. Výsledný dojem podstatně ovlivňují sněhové poměry a momentální stav počasí. Aktuálně přes poměrně velký počet návštěvníků disponuje Plose příznivým poměrem plochy sjezdovek k počtu přepravních zařízení.

zobrazit celý report

10.02.2012  | Eisacktal

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Nově propojené areály nedaleko Brixenu sice neskýtají oproti dřívějšku žádné nové tratě, ale právě možnost volně se pohybovat mezi nimi je díky jejich rozdílnému charakteru oceníhodná.

zobrazit celý report