Černá hora - Janské Lázně - aktuální report z 17.11.2017 - SNOW.CZ

Černá hora - Janské Lázně | aktuální report z 17.11.2017

Černá hora - Janské Lázně - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Krkonoše

průměrné hodnocení Černá hora - Janské Lázně:
autor: mikels
hodnocení:
návštěva od: 17.11.2017 do: 17.11.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Dnes zahájeno lyžování v Krkonoších, a to na Černé hoře. Když jsem se ráno probudil a viděl venku počasí, zataženo s deštěm, tak jsem se rozhodoval, zda vyjet nebo ne. Nakonec jsme udělal dobře. Déšť ustal a nad Černou horou se rozzářilo sluníčko. Nakonec i zde během poledních hodin dorazil mrak, ze kterého začal padat sníh. Ale to jen dodávalo dnešní lyžovačce zimní atmosféru. Celkově jsem byl s dnešním lyžováním spokojen. Na Černohorský expres jsem čekal sám a ani lidí zde moc po ránu nelyžovalo. Postupem času zhruba okolo 11. hodiny zde bylo asi nejvíce lidí. Dnešní cena za 300 metrů sjezdovky byla nastavena na 400 Kč plus záloha 50 Kč. Když k tomu připočtete nějaký jídlo a placení za parkoviště, zas tak levné lyžování to dnes nebylo.

Na druhou stranu si ski areál pro návštěvníky připravil akci, kdy si můžete nechat seřídit lyže zdarma a k tomu dostanete slevu 20% na servis s tím, že v době servisu si můžete zapůjčit lyže zdarma.
K tomu můžete vyhrát i skipas. Servis se provádí na nejnovějších strojích Wintersteiger Discovery S a voskovačky Wax Future, která při voskování lyží využívá infračervené záření.

Ve skiareálu najdou vyžití i běžkaři, pro které byla otevřena trať v délce 2 až 3 km.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Otevřena je sjezdovka Anděl v délce 300 metrů, která bude v provozu do 19.11.2017. Další otevírání sjezdovek bude záležet na vývoji počasí. Zdá se, že sjezdovka je kratičká, ale i tak se dnes dalo na ní dobře zajezdit. Sněhu je dostatek a nikde z pod sněhu nic nevykukovalo.

Sněhové podmínky:

V dolní části bez sněhu. Sníh se objevuje zhruba od půlky sjezdovky Hoffmannovy boudy. V horní části se nachází zhruba 30 cm sněhu. Sníh je i mimo sjezdovky. Na sjezdovkách sníh po ránu umrzlý. Teplota se pohybovala v okolí nuly a během dne se objevilo pár sněhových přeháněk.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

V první den byl k dispozici Černohorský Expres, který vás vyvezl nahoru a pro lyžaře pak kotvový vlek Anděl v délce 300 metrů. Obsluha příjemná a každému méně zkušenému, kterých tu dnes mnoho nebylo, nápomocná.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Trošku jsem měl dnes strach, že sjezdovka bude zaplněna, vzhledem ke státnímu svátku. V nejvíce exponovaném čase jsem si dal práci a spočítal, že na kotvový vlek stálo něco málo okolo 40 lidí. V ostatních časech to bylo do 20 lidí a čekací doma v průměru nebyla delší než 1 minuta. I na sjezdovce se dalo dobře zalyžovat.

Občerstvení a aprés-ski:

Občerstvení najdete jak ve spodní části lanové dráhy Černohorský expres, tak i v horní části, kde se také nachází Ford bar. Ceny v restauracích jsou odlišné. Ve spodní části dáte za plněné knedlíky s uzeným 95,- Kč, v horní restauraci Na Lanovce to samé jídlo pořídíte za 139,- Kč. Já jsem v restauraci Na Lanovce vyzkoušel gulášovou polévku za 69,- Kč a byl jsem s ní velice spokojen. Najdete zde i velký výběr moučníku a zákusků. Restaurace je moderní, včetně odpočinkové haly s dětským koutkem. Najdete zde čisté a moderní WC. V restauraci je také k dispozici wifi.

Doprava do střediska a parkování:

Silnice do střediska z Hradce Králové byla mokrá. Provoz byl silnější, vzhledem ke státnímu svátku. Snížení rychlosti vás čeká na úseku za Trotinou, kde probíhala oprava silnice. Po cestě potkáte mnoho rychlostních radarů, především průjezdní v Choustníkově Hradišti a v Kocbeřích. Při příjezdu do Janských lázní se nachází na silnici bláto, z důvodu stále probíhající opravy koryta potoku. Parkoviště poloprázdné, ale bohužel i dnes placené - cena 70 Kč.

+ plusy

  • Počasí
  • První lyžování v Krkonoších
  • Dobré sněhové podmínky
  • Otevřená trať pro běžkaře v délce 2 až 3 km
  • Moderní restaurace a bar

- mínusy

  • Cena skipasu
  • Placené parkovné

Zajímavé odkazy

Videoreport: https://snow.cz/…a-17-11-2017

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

13.12.2017  | Černá hora - Janské Lázně

autor: Veronika Kolářová - SNOW
hodnocení:

Milé středisko, které mě nezklamalo. Ráno se sice na Černé hoře povalovala mlha, ale okolo půl jedenácté vykouklo i sluníčko. Ocenila bych tříhodinový skipas, úplně by mi to stačilo.

zobrazit celý report

03.12.2017  | Černá hora - Janské Lázně

autor: chodera
hodnocení:

Na první adventní víkend byla Černá hora spolu s Malou Úpou zatím jedinými otevřenými středisky v Krkonoších. Tomu odpovídala i zalidněnost.

zobrazit celý report

25.03.2017  | Černá hora - Janské Lázně

autor: Milka
hodnocení:

Jeden z mála areálů v České republice, kde je ještě provoz v podstatě bez omezení. K tomu převážně široké sjezdovky, krásné počasí a výhledy na Podkrkonoší.

zobrazit celý report

25.03.2017  | Černá hora - Janské Lázně

autor: škubánek
hodnocení:

Tento rok poprvé na Černé hoře. Jižně orientované svahy, teplo, slunečno a víkend daly tušit, že to bude maximálně ma dopoledne...

zobrazit celý report

19.03.2017  | Černá hora - Janské Lázně

autor: salomon skart
hodnocení:

Po sobotním přídělu sněhu jsme vyrazili obhlédnout stav českých sjezdovek. Po příjezdu nás přivítalo azzuro. Naposled jezdíme většinou na Velikonoce, které jsou letos až v polovině dubna. Sněhu je ale dost. Když nepřijdou deště nebo teploty vysoko nad nulou a lidé budou mít o lyžování zájem, tak se ...

zobrazit celý report

03.03.2017  | Černá hora - Janské Lázně

autor: spartan
hodnocení:

Jarní prázdniny pokračují a já vyrážím s rodinkou do Janských Lázní na Černou horu. Počasí je skoro dokonalé, sluníčko svítí a dost to připaluje, sjezdovky jsou všechny otevřené, sněhu dost = parádní den. Cena denní permice je 750 Kč, junior zaplatí 640 Kč a dítě 530 Kč, dá se koupit i rodinný skipa...

zobrazit celý report

30.01.2017  | Černá hora - Janské Lázně

autor: Romikk
hodnocení:
Z dnešní návštěvy mám smíšené pocity. Co se týče počasí, panoval inverzní ráz. Nahoře slunečno, kolem nuly, dole -7 stupňů, lehká mlha. Sjezdovky rovné jak prkno, sněhu spousty, takže podmínky výborné. Jenže. Již od rána narváno! Ranní svezení na obřačkách nepřipadalo v úvahu - hazard. Takže nezbylo než šmrdlání na slalomkách mezi davem... Škoda. Největší fronta na kabince, ostaní celkem bez front. Zalidněnost připisuji prázdninám v Polsku.

18.12.2016  | Černá hora - Janské Lázně

autor: gimli35
hodnocení:

Na čtvrtou adventní neděli jsem se vzhledem k lákavému počtu otevřených sjezdovek vydal na Černou horu. Sjezdovky bohužel nebyly v nejlepším stavu, ale lyžovat se dalo. :-)

zobrazit celý report

13. - 15.12.2016  | Černá hora - Janské Lázně

autor: hans
hodnocení:

V rámci služebního školení jsme vyzkoušeli prý nej resort v Česku. Celkem jsem se těšil. Bylo to mé první svezení na podzim 2016. Na to, že vlastně jely dva vleky, cena za skipas brutální - odpolední od 13.00 za 420 Kč. Uf. A to prej jedou s vedlejší sezonou.

zobrazit celý report

06.12.2016  | Černá hora - Janské Lázně

autor: mikels
hodnocení:

Dnes jsem se rozhodl navštívit skiareál Černá Hora - Janské Lázně i vzhledem k tomu, že je v nížinách tak ošklivé, inverzní počasí. Vyplatilo se, bylo tam opravdu o něco lépe. Sluníčko svítilo, občas se schovalo za mrak a ke konci dne se dokonce přidalo i sněžení. Po příjezdu bylo parkoviště skoro p...

zobrazit celý report

13.11.2016  | Černá hora - Janské Lázně

autor: gimli35
hodnocení:

Krkonošskou lyžařskou sezónu už tradičně zahájila Černá hora. Jezdí se tu od soboty 12. listopadu, vzhledem k lepší předpovědi počasí jsem se ale rozhodl vyčkat až na dnešek - neděli 13. listopadu. A opravdu se to vyplatilo! Slibované slunce svítilo a jeden postarší lyžař na sjezdovce dokonce prorok...

zobrazit celý report

13.03.2016  | Černá hora - Janské Lázně

autor: nemozny
hodnocení:
10 cm technického sněhu na zmrzlém podkladu, takže základ dobrý. Bohužel technicky sníh je těžký a dnes (teplo kolem nuly) se už od 10 hodin změnil v jarní měkkou brecku. Muldy se díky podkladu úplně netvoří, ale zato solidní oranice. Jsou potřeba široké težké lyže.

05.03.2016  | Černá hora - Janské Lázně

autor: Andrea Rosenbaumová - SNOW
hodnocení:

V sobotu jsme vyrazili do Janských Lázní na Černou horu. Fronta u pokladny tak na 15 minut. Celé dopoledne se nahoře držela mlha, kterou se snažilo prosvítat sluníčko, pak se zatáhlo, ale i tak se nám lyžování líbilo.

zobrazit celý report

04.03.2016  | Černá hora - Janské Lázně

autor: Mirek
hodnocení:
Rozhodně nejlepší lyžování tuto sezonu. Do deseti hodin krásně tvrdá pista. Bohužel od rána svítilo slunce a svahy jsou jižní, tak po desáté už bylo měkko, ale stále pohoda. Fronta na kabince do 10 min., na Hofmankách tak 2 až 3 min. Lyžoval jsem jen Pod kabinou a na Hofmankách, kde bylo k polednímu pár vyškrbaných hnědých míst.

15.02.2016  | Černá hora - Janské Lázně

autor: mikels
hodnocení:

Týden jsem nebyl nikde na lyžích, a proto jsem se těšil. Zklamáním je počasí, které spíše láká na kolo než na lyže. Ale přeci jenom, řekl jsem si, byť bylo vcelku teplo, že se podívám do nejvýše položeného střediska - do Jánských Lázní na Černou horu. Po příjezdu na místo, jak jsem ráno spěchal a by...

zobrazit celý report

06.02.2016  | Černá hora - Janské Lázně

autor: gimli35
hodnocení:

Ani vyšší návštěvnost a občas horší kvalita sněhu příliš nezkazila sobotní návštěvu Černé hory.

zobrazit celý report

23.01.2016  | Černá hora - Janské Lázně

autor: JencekT
hodnocení:

Ve čtvrtek kdy jsem byl v Říčkách, tak jsem se rozhodl také letos konečně vyzkoušet Černou horu. Po příjezdu začlo z lehka sněžit a být mlhavo. Nakonec se vyčasilo a dohled tak byl lepší.

zobrazit celý report

21.01.2016  | Černá hora - Janské Lázně

autor: tlamajznik
hodnocení:

Jedno z nejlepších lyžování jsem včera zažil v Janských Lázních na Černé hoře. Připadlo 10 cm nového naprosto prachového sněhu, tuhý podklad, dopolední sněžení, odpolední jasná obloha a malá zalidněnost.

zobrazit celý report

17.01.2016  | Černá hora - Janské Lázně

autor: tlamajznik
hodnocení:

Neděle bývá vůči sobotě na Černé hoře slabší z hlediska zalidněnosti, tak jsem vyrazil právě sem a byla to dobrá volba. Modrá obloha a mráz celkový dojem z návštěvy jenom podtrhly.

zobrazit celý report

16.01.2016  | Černá hora - Janské Lázně

autor: Milka
hodnocení:

Z tepla od klávesnice jsem v týdnu průběžně sledovala stav v různých lyžařských areálech a ačkoli počasí už konečně začalo být tak nějak zimní, žádný z nich mě nepřesvědčil, že stojí za to do něj zavítat. Po dobrých zkušenostech z minulého víkendu jsme se tedy opět rozhodli pro krkonošskou Černou ho...

zobrazit celý report
Další reporty ze střediska: Černá hora - Janské Lázně