Kasberg - aktuální report z 17. - 18.12.2017 - SNOW.cz

Kasberg aktuální report z 17. - 18.12.2017

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Horní Rakousko

Kasberg - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Radek Holub - SNOW
 • hodnocení:
 • návštěva od: 17.12.2017 do: 18.12.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Malý lyžařský areál Kasberg v dlouhém a romantickém údolí Almtal v předhůří Solné komory je rozprostřený na neobvykle velké ploše, navíc dosti členité. Celý areál s mnoha nenápadnými zákoutími a spíše kratšími sjezdovkami tak působí mimořádně komorně, neboť se prakticky nikde nesetkávají proudy lyžařů.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

První výškové patro kolem Sonnalmu je vystlané cvičnými loukami a krátkými, přehlednými modrými či červenými sjezdovkami, chráněnými lesem. Druhé výškové patro pod vrcholy Regenkar a Spitzplaneck má o něco náročnější terény a působí horštěji, a to především díky skalnaté kotlině, do níž se propadají i strmější svahy. Obě patra jsou mezi sebou propojena dlouhou, tzv. pulzační kabinkovou lanovkou, překonávající výraznou rokli. Do údolí klesá z prvního patra dlouhá červená sjezdovka s krátkou černou a dlouhatánskou serpentinovitou modrou variantou.

Svahy Kasbergu pokrývá poměrně řídký les, který umožňuje hledat lehké i náročnější freeridové trasy prakticky kdekoliv.

Kasberg je rodinným střediskem s terény „pro každého“, nikoliv však zcela typickým – není příliš kompaktní a množství „bloudivých“ zákoutí a variant tratí naopak vyžaduje smysl pro orientaci a některé přejezdy i sílu v pažích.

Sněhové podmínky:

Všude leží nadýchaný prašan, příjemné poježdění je tak i mimo sjezdovky. Vzhledem k neustále připadávajícímu novému sněhu byly sjezdovky, upravované až ráno, měkké a brzy rozježděné.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Kasberg jsou původně vlastně dva areály, propojené nezvyklou pulzační kabinkovou lanovkou – jeden v nižším patře kolem Sonnalmu, druhý ve vyšším pod Regenkarem. Kromě přístupové kabinky a páteřní 4sedačky v Regenkaru tratě obsluhují jen vleky, vesměs ale krátké.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Kasberg je typické víkendové středisko, takže v neděli i přes chumelivé počasí bylo poměrně živo – hlavně ale okolo centrálních lanovek a vleků (kabinka z údolí, 4sedačka Ochsenboden, vleky Farrenau), naopak třeba na Spitzplanecku nejezdil prakticky nikdo. V pondělí už bylo o poznání klidněji, nikoliv však prázdno – prašan láká.

Občerstvení a aprés-ski:

U výstupu z hlavní kabinky je stylová dřevěná chalupa Sonnalm, na opačné straně „prvního patra“ areálu pak malebný Hochberghaus, ve „druhém patře“ pak ještě dvě chaty – s obsluhou, žádné kapacitní „tácovky“.

Doprava do střediska a parkování:

Vůbec nejbližší alpské středisko z jižní hranice Čech je přístupné přes Linz, hned po nájezdu na dálnici směřující do Grazu se sjíždí na „okresky“, jimiž se dojede údolím Almtal až do obce Grünau. Kousek za ní je nástupní stanice kabinky s kaskádovitým a bezplatným parkovištěm.

+ plusy

 • malý areál s mnoha zákoutími
 • krátké, ale pěkné červené pasáže tratí
 • vždy lze nalézt poloprázdné sjezdovky
 • aktuálně všude nadýchaný prašan

- mínusy

 • ne zcela kompaktní areál s plochými přejezdy
 • jediná dlouhá sjezdovka (do údolí)
 • převážně kotvové vleky
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

01.02.2020  | Kasberg

 • autor: vzdarsky
 • hodnocení:

Na Kasbergu jsme byli poprvé a byli jsme spokojeni. Středisko je menší, ale ideální pro rodiny. Je velice blízko hranic - do 2 h z Budějovic. Je níže položené, v provozu proto nebyly všechny sjezdovky, ale ty nejlepší ano. Doporučil bych pro víkendové lyžování. Sjezdovky ani o víkendu nebyly přelidn...

Kasberg

Kasberg

Výška sněhu 100 cm
Otevřené lanovky a vleky 6 z 10
Otevřené sjezdovky 12 z 23 km