Achenkirch - Christlum - aktuální report z 27.02.2013 - SNOW.cz

Achenkirch - Christlum aktuální report z 27.02.2013

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

Achenkirch - Christlum - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: skiwelt
 • návštěva od: 27.02.2013 do: 27.02.2013
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Christlum je "největší" lyžařské středisko v okolí Achensee. Sám bych ho nazval malé velké středisko, kde najdeme 27 km sjezdových tratí, což by se mohlo zdát málo, ale jejich šíře a často i prázdnota mě opravdu potěšila. Středisko není tak moc navštěvované oproti jiným areálům, a to i přesto, že Christlum je velmi dobře dostupný z inntalské dálnice vedoucí z Mnichova. Při jednodenní návštěvě okolí Achensee bych rozhodně Christlum doporučil. Pro mě nejlepší lyžování v této oblasti. Návštěvu střediska jsem vybral na středu, kdy počasí nevyšlo úplně na jedničku, a tak nebyla možnost obdivovat okolní vrcholky jako v předchzích dnech na Rofanu, nicméně zážitek z lyžování byl opravdu silný. Čekal bych trošku nižší cenu skipasu, jednodenní vyjde na 36 EUR a při 27 km tratí mi to přijde trošku víc při srovnání s areálem Ski Juwel, o kterém bude můj příští report, kterým jsem zakončil poznávání méně známých středisek. Pokud ale ještě někdy budu mít možnost Christulm navštívit, určitě to rád udělám - je to krásný malý areál skoro bez lidí.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Christlum má převážně červené tratě, které jsem si opravdu užil, pro milovníka dlouhého oblouku ideální. Moc pěkná sjezdovka je trať č. 6 vedle kotvy. Jde o širokou dálnici tak 1 500 m dlouhou, na kterou navazuje červená č. 1 do údolí. Pěkná je také černá sjezdovka č. 5, na které jsem s přítelkyní jezdil skoro sám. Moc pěkně je zde řešený park pro děti se slalomem, který jsem si také nenechal utéct. Sjezdovky jsou zde opravdu příjemné a vybere si i méně zdatný lyžař.

Sněhové podmínky:

Sněhu na sjezdovkách bylo dostatek - v údolní stanici kolem 40 cm a nahoře přes metr. Sjezdovky v dopoledních hodinách krásně upravené, což vydrželo zrhuba do oběda.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Páteřní lanovky jsou ve středisku dvě, a to jedna 6sedačka a jedna 4sedačka. Dvousedačka, která vede na úplný vrchol a na černou sjezdovku, nebyla v provozu, ale rozhodně to nebyl problém, protože černou jsezdovku je možné dosáhnout z již zmíněné šestisedačky. Areál obsluhují ještě kotvy, což komfortu moc nepřidá, ale červená sjezdovka č. 6a vedle jedné z kotev je prostě neodolatelná a zvláště v dopoledních hodinách je tato široká sjezdovka jen vaše!

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Lanovky se rozjíždějí v 8.30 a pokud si přivstanete a přijedete do areálu v tuto dobu, nebudete litovat - prázdné tratě vám to vstávání vynahradí. Po desáté hodině už je ve středisku logicky lidí více, ale frontu na lanovku jsem nezažil, a tak se dalo jezdit bez čekání až do 16.00, kdy provoz končí.

Občerstvení a aprés-ski:

Pro občerstvení bych volil restaurant Christlum Alm, najdete ho pod šestisedačkou a v případě jasného počasí je možnost vychutnat si odpolední občerstvení v lehátku s výhledem do okolí.

Doprava do střediska a parkování:

Pokud pojedete po inntalské dálnici z Mnichova, vyjedete na vesnici Wiesing a pokračujete stoupáním na Maurach, poté ještě asi deset km okolo jezera, kde vás na jeho konci přivítá vesnička Achenkirch, tam už jen následujte ukazatele.

+ plusy

 • Široké carvingové svahy
 • Dopoledne jsou sjezdovky jen vaše
 • Parkování zdarma
 • Pohodlná šestisedačka

- mínusy

 • Trošku vyšší cena skipasu 36 EUR za 27 km tratí, ale zato poloprázdných
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

23.12.2021  | Achenkirch - Christlum

 • autor: 0ndra
 • hodnocení:

Poslední den předvánočního lyžování jsme se rozhodli strávit pohodově v malém, dá se říct až rodinném areálu Christlum, který nabízí krásné výhledy na jezero Achensee. Jeden den vám sice na prozkoumání zdejších svahů bohatě postačí, ale já osobně se určitě někdy rád vrátím si je sjet znovu. Denní sk...

Herlíkovice Bubákov

Herlíkovice Bubákov

Herlíkovice Bubákov

Herlíkovice Bubákov

Herlíkovice Bubákov

Herlíkovice Bubákov

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 1 z 8
Otevřené sjezdovky 0 z 12