Nové Hutě - aktuální report z 22. - 26.01.2018 - SNOW.cz

Nové Hutě aktuální report z 22. - 26.01.2018

  průměrné hodnocení:

Česko Česko - Šumava

Nové Hutě - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální lyžařské podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: tereskaska
 • hodnocení:
 • návštěva od: 22.01.2018 do: 26.01.2018
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Areál Nové Hutě jsme využili pro výuku skupiny dětí včetně začátečníků a pro tento účel perfektně splňoval to, co jsme potřebovali.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Široká, upravená sjezdovka s ideálním sklonem pro výuku začátečníků i pokročilých lyžařů, zejména dětí. Součástí je i plácek obsluhovaný dětským provazovým vlekem.

Sněhové podmínky:

Sněhové podmínky, byly dobré, začátkem týdne byla na sjezdovce i vrstva přírodního sněhu, během týdne přírodního sněhu ubývalo, ale stále byla pokryta dostatečnou vrstvou mixu přírodního a technického sněhu. I díky malé zalidněnosti - pouze cca 4 školní skupiny a pár jednotlivců vydržela slušná kvalita i do odpoledne, netvořily zde boule, ani plotny.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Sjezdovku obsluhují dvě pomy, v provozu byl vlek "Tatrapoma - Školní", vzhledem k malé zalidněnosti to bylo dostačující, fronty se netvořily. Tato poma je rychlá a obsluhují ji relativně ochotní vlekaři.
Poma "Přibližovák", podél které nevede sjezdovka, ale pouze užší cesta a jejíž úlohou je dostat lyžaře po lyžování zpět k parkovišti, nebo do do dvou blízkých penzionů, je v provozu pouze v před obědem a před zavíračkou a je bez obsluhy. Po dohodě se zaměstnanci areálu je ale možné se v případě potřeby nechat vyvézt i mimo její provozní dobu, což ocení zejména návštěvníci s malými dětmi, pro zdatnějšího jedince není problém kopeček vyšlápnout pěšky. Nám tento přibližovák posloužil především jako ideální místo pro naučení úplných začátečníků na pomě, jelikož se najdou časové prodlevy, kdy není žádný zájemce o jízdu nahoru, takže jsme nikomu nepřekáželi a nezdržovali s opakovanými pokusy a na velkou, rychlou Tatrapomu jsme pak brali už "zkušené pasažéry".
V areálu používají starší typ turniketů, které obtížněji čtou čipovou kartu skrz kapsu. Je potřeba někdy skipas vyndat z kapsy a přiložit přímo na čtecí plochu turniketu.
Pozor, druhá dlouhá poma "U lesa" není součástí areálu ČUS Nové Hutě a Zadov, ale patří jinému provozovateli, tudíž nemají kompatibilní skipas.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Zalidněnost opravdu malá, cca 4 školní skupinky a několik málo jednotlivců. Když už se vytvořila fronta, tak jen nárazově a max. na 5 minut. Většinu času bez fronty. U přibližováku a u dětského lana bez front. I díky malému zalidnění jsme si mohli po straně sjezdovky postavit kužely, nebo na téměř nevyužitém přibližováku učit děti jízdu na pomě.

Občerstvení a aprés-ski:

Občerstvení jsme nevyužili. U vleku Tatrapoma je bufet.

Doprava do střediska a parkování:

Parkování osobního automobilu jsme nevyužili, tak nemohu hodnotit, ale údajně se parkuje nad "přibližovákem" v obci Nové Hutě.
Část naší skupiny vyrážela každé ráno skibusem na Zadov a ten jezdil velmi nespolehlivě. Pokaždé přijel o cca o 30 minut později oproti jízdnímu řádu, jednou dokonce o hodinu. Takové čekání, se skupinou školních dětí obzvlášť, není nic příjemného.

+ plusy

 • Malá zalidněnost.
 • Ideální pro výuku skupiny začátečníků/dětí.
 • Ochotný personál skiareálu.
 • Široká, kvalitně upravená sjezdovka.

- mínusy

 • Naprosto nespolehlivý skibus propojující Nové Hutě a Zadov.
 • Starší typ turniketu, hůře čte čipovou kartu přes kapsu.

Zajímavé odkazy

www.novehute.cz

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

27.02.2009  | Nové Hutě

Nové Hutě se nachází v samém srdci Šumavy, nedaleko střediska Zadov-Churáňov. Rodinné středisko je ideální pro úplné začátečníky a rodiny s malými dětmi. Krásné scenérie a romantické prostředí přebijí nedostatky v podobě absence umělého zasněžování či nejednotnosti skipasů na 4 lyžařských vlecích. ...

Kronplatz

Kronplatz

Kronplatz

Kronplatz

Kronplatz

Kronplatz

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 32
Otevřené sjezdovky 0 z 120 km