Hochötz - aktuální report z 04.02.2018 - SNOW.cz

Hochötz aktuální report z 04.02.2018

    průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

Hochötz - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

  • autor: Krumpi
  • hodnocení:
  • návštěva od: 04.02.2018 do: 04.02.2018
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Slunečné počasí udělalo 90 % spokojenosti. Menší středisko s 36 km sjezdovek. Příjemná lyžovačka pro celou rodinku, která stačí jen na 1 den. Pro jezdce, kteří jezdí nahoru a dolů, je středisko malé a dá se komplet projezdit za dopoledne bez přestávek. Ale pro pohodové jezdce a děti je dostačující. Jako jednodenní lyžovačka je to příjemná změna, v Ötztalském údolí je sjezdovek hodně, hned vedlejší Kühtai je o něco větší. Jezdit sem na dva dny bych nedoporučoval.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Červené a modré převládají. Černá jedna. Poměrně široké sjezdovky, kde není nutné kličkovat. Dvě asi 6 km dlouhé sjezdovky. Jedna sjezdovka pro funridery a skákače. Možnost jízdy na uzavřené cestě na saních.

Sněhové podmínky:

Před dvěma dny nasněžilo 10 cm nového sněhu. Podklad tvrdý, bez ledu a ploten. Mimo sjezdovky krásný prašan pro volnou jízdu terénem. Určitě stojí zato zkusit jízdu v prašanu.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Z nástupní stanice jede hlavní kabinka do střediska. Do nástupní stanice nejde sjet po sjezdovce, jen kabinkou. Ve středisku převládají sedačky 2- až 4místné. Celé středisko není na jednom kopci a přejíždí se na druhou stranu, tzn. jiné výhledy a panoramata.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

V neděli lidí na svahu tak akorát, parkoviště plné, ale všichni se vejdou. Přes týden je to asi prázdnější. Na svahu je znát celkem dost lidí, ale pořád je to lepší než víkend na svahu v ČR.

Občerstvení a aprés-ski:

Velká dřevěná restaurace s dostatkem místa a velkou nabídkou jídla (polévky, šnicl, ovocné knedle, vepřoknedlozelo, saláty, klobásy - klasika). Mohly by tady být i další restaurace, lidí bylo dost a další by přišla vhod.

Doprava do střediska a parkování:

Z dálnice po hlavní cestě cca 6 km, která se lehce zvedá, žádné serpentýny. Parkování je v několika řadách - terasách za vesnicí Oetz. V neděli zcela zaplněné. Takže kdo dřív přijede, neprohloupí.

+ plusy

  • Pro rodinky super
  • Jídlo

- mínusy

  • Snad jen nutnost sjíždění k nástupní stanici kabinkou
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

04.02.2018  | Hochötz

  • autor: 0ndra
  • hodnocení:

I menší střediska v údolí Ötztal mají své kouzlo, ale takovou parádu jako v Söldenu nebo Obergurglu nečekejte.

Gruň

Gruň

Gruň

Gruň

Gruň

Gruň

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 3
Otevřené sjezdovky 0 z 5