Dolní Morava - aktuální report z 21.02.2018 - SNOW.CZ

Dolní Morava | aktuální report z 21.02.2018

Dolní Morava - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Králický Sněžník

průměrné hodnocení Dolní Morava:
autor: Bohouš
hodnocení:
návštěva od: 21.02.2018 do: 21.02.2018
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Tento týden opravdu nemá chybu, top počasí, modré nebe a slušné lyžařské podmínky... V pondělí a úterý jsem byl v pracovním procesu, ve středu už jsem nevydržel, vzal si volno a hurá na Dolní Moravu. Dnešek hodnotím pěti hvězdami, super lyžovaní, i když pár chybiček by se našlo.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Vše otevřeno, jezdil jsem převážně na Sněžníku, na červené B trochu hůře napojené pruhy od rolby, kolem poledne místy ledové plotny. U Slona opět tragický dojezd k LD. Vyzkoušel jsem Fun line, ta mě moc nenadchla, zato skicrossová dráha neměla chybu.

Sněhové podmínky:

Vynikající, sníh zmrzlý převážně technický.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Vše v provozu. Dneska na vrcholu slušně foukalo, hodila by se bublina.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

První hodina bez čekání, potom fronty na lanovku do desíti minut, využíval jsem vstup Single Line a čekal jsem max. 2 minuty, spousta lidí pořád nechápe smysl tohoto vstupu a zbytečně se pak tvoří fronty, chtělo by to větší osvětu. U Slona bohužel tato doplnovací ulička chybí.

Občerstvení a aprés-ski:

Nevyužil jsem, jedu z vlastního batůžku.

Doprava do střediska a parkování:

Silnice sjízdné se zimní výbavou, místy sněhové jazyky. Parkování zdarma kousek od lanovky.

+ plusy

  • krásné počasí
  • vše v provozu

- mínusy

  • dojezd U Slona
  • nárazový vítr
  • napojení pruhů od rolby
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

11.03.2018  | Dolní Morava

autor: radez
hodnocení:

Tak nakonec poslední Dolní Morava byla dnes. V porovnání s pátkem, kdy ještě ráno na Slamníku obleva nebyla a přišla až během dne, to bylo uplně všude mokrý už od rána.
Dost demotivační byl už byl pokec s pánem na parkovišťu, kterej oznámil, kolik se tam dnes jede závodů :-). Něco se jelo na Kamil...

zobrazit celý report

09.03.2018  | Dolní Morava

autor: radez
hodnocení:

Tak jak jsem 9. prosince zahajoval sezonu na DM, tak dnes na DM v podstatě ukončoval :-). Poslední možnej víkend, kdy se podle mě dá dobře zajezdit, pak už to půjde dolů a bude všude mokro. Parádní bylo i běžkování od Slaměnky po vrstevnici a zpátky na Dolní Moravu.

zobrazit celý report

05.03.2018  | Dolní Morava

autor: radez
hodnocení:

Škoda, že dnes byla dost velká mlha v horní části areálu, která solidně namrzala na brejle. Na Slamníku nebylo moc vidět, taky tam skoro nikdo nejezdil :-). Ve spodní části se ovšem dalo jezdit parádně a díky všednímu dni bylo lidí opravdu málo.

zobrazit celý report

22.02.2018  | Dolní Morava

autor: Bohouš
hodnocení:

Včera jsem se na Dolní Moravě namlsal krásným lyžováním, vzal jsem si ještě den volna a vyrazil tam znovu, ale byla to chyba, měl jsem jít raději makat. Vítr, vítr a zase vítr - to jsou moje nejsilnější zážitky z dnešního dne. Kdo to dnes vydržel celý den, má můj obdiv, já to ukončil po dvou hodinác...

zobrazit celý report

20.02.2018  | Dolní Morava

autor: Rychle
hodnocení:

Výborné sněhové podmínky na sjezdovkách a především nečekaně malá návštěvnost (vzhledem k probíhajícím jarním prázdninám) mě dnes velmi příjemně překvapily na Dolní Moravě. K tomu se pochlapilo i počasí, které dle předpovědi mělo být horší (hlásili zataženo, ale slunce se občas klubalo). Takže dnesk...

zobrazit celý report

18.02.2018  | Dolní Morava

autor: radez
hodnocení:

Na neděli 18.2. byla na Dolní Moravě plánována testovačka Sportenu. Spolu s pěkně upravenýma sjezdovkama to fakt stálo za to. Zaměstnanci Sportenu to měli pěkně zvládnuto a na půjčení lyží se vůbec nečekalo a člověk mohl vyzkoušet snad všechno co měli a měli toho opravdu hodně. Dobrý taky je, že v h...

zobrazit celý report

09.02.2018  | Dolní Morava

autor: Bohouš
hodnocení:

V úterý jsem se na Dolní Moravě namlsal krásným lyžováním, v pátek jsem neodolal vzal si dovolenou a opět vyrazil, podle všech možných meteorologických předpovědí mělo být krásné počasí, ale rosničky to opět neodhadly, místo opalovačky zataženo. :-?

zobrazit celý report

02. - 04.02.2018  | Dolní Morava

autor: skart
hodnocení:

Letošní pololetní prázdniny jsme trávili na Dolní Moravě, kde jsme ještě nikdy nebyli. Areál se právem řadí mezi nejlepší u nás. Najdete tu na jednom místě snad všechno, co vás napadne. Tři dny tady bylo stále co objevovat a určitě se rádi někdy vrátíme.

zobrazit celý report

06.02.2018  | Dolní Morava

autor: Bohouš
hodnocení:

Úterý na Dolní Moravě nemělo chybu, polojasná obloha, skvěle připravené sjezdovky, ale také vyšší návštěvnost díky jarním prázdninám. Panují zde ideální lyžařské podmínky, asi nejlepší za celou zimu.

zobrazit celý report

22.01.2018  | Dolní Morava

autor: radez
hodnocení:

Díky pondělí a tomu, že bylo otevřeno skoro vše, se lidi hodně rozprostřeli, a tak bylo ježdění v pohodě. Bylo pěkně utaženo a i kolem 12. hodiny se dalo po dlouhé červené, která byla nejvytíženější, skárvovat dolů. Slamník byl připravenej parádně. K tomu ještě pokukující slunko, takže ideálně stráv...

zobrazit celý report

17.01.2018  | Dolní Morava

autor: Lucik
hodnocení:

Konečně na horách začalo sněžit, tak jsem vyrazila na Dolní Moravu. Areál sliboval všechny sjezdovky v provozu mimo černou. Úprava sjezdovek byla katastrofální nebo spíše žádná, už od rána muldy. Počasí nám také moc nepřálo, celý den na horní části silná mlha. Na sjezdovce Slamník pravděpodobně z rá...

zobrazit celý report

15.01.2018  | Dolní Morava

autor: radez
hodnocení:

Pondělní ráno po delší době byla větší zima, tak se asi nejen na Dolní Moravě, vehementně zasněžovalo. Děla valila jak U slona, tak na Kamile. Kamila se zasněžovala celej den, ale otevřená normálně byla. U pokladny byli snad jen lidi s časákem SNOW a s 1+1 :-). Jediným negativem byla občasná mlha n...

zobrazit celý report

15.01.2018  | Dolní Morava

autor: Bohouš
hodnocení:

Tak mě to nedalo a opět jsem vyrazil na Dolní Moravu kouknout, co se od soboty změnilo k lepšímu. Mnoho se toho bohužel nezměnilo. Ještě že jsem měl doma nevyužitý skipas 1+1 ze SNOW 106, lyžoval jsem tak za půlku normální sazby a to se nechá překousnout i horší počasí a zapnutá děla.

zobrazit celý report

14.01.2018  | Dolní Morava

autor: skier mik
hodnocení:
Středisko v provozu na 70 %. Chybí zprovoznění A a zčásti U Slona. Zde k dispozici jen polovina šíře sjezdovek. Po celou provozní dobu na Kamile, U Slona intenzivní zasněžování děly a přímo do lidí - asi jako bonus k jízdnému v plné ceně. Sjezdovka B by léta zasluhovala terénní úpravy pro snížení jejího odklonu. Vždy to zde vydrží cca 2 hod a pak je nepoužitelná ve střední části. Zalidněnost na víkend překvapivě nízká - asi to už prokoukli dříve. Největší fronta tak byla na Slamníku - hádejte proč, když je nejkratší a není zde ani sedačka? Zase je zde všude pěkné zázemí, které najdete i třeba v Šantovce nebo Olympii, takže pokud hledáte rušné restaurace a rádi utrácíte, není potřeba vyrážet z velkoměst tak daleko. Ale je tady hezky a když se zadaří, zase na lyže přijedu.

14.01.2018  | Dolní Morava

autor: Anavi
hodnocení:

Lyžování pod sněhovými děly téměř na polovině areálu. Krásné slunečné a konečně mrazivé počasí, na které čeká každý lyžař. Obzvlášť v této zimní sezóně, kdy se zima ukázala jen na pár dní. Ceny skipasů za plné ceny, i když lyžování pod sněhovými děly, zejména na sjezdovce Kamila bylo téměř nemožné, ...

zobrazit celý report

13.01.2018  | Dolní Morava

autor: Bohouš
hodnocení:

Po měsíci jsem opět zavítal na Dolní Moravu kouknout v jakém stavu se nacházejí zdejší sjezdové tratě po poměrně dlouhém období bez mrazů a sněžení. Dávám 3*, pořád je co zlepšovat.

zobrazit celý report

07. - 09.01.2018  | Dolní Morava

autor: svena
hodnocení:

Vzhledem k podmínkám, které nyní na horách panují, se nedá moc očekávat, že si člověk užije top lyžování a musí se smířit s tím, že realita má k dokonalosti bohužel hodně daleko. Hory byli ovšem zaplacený, tak se jelo...

Resort Dolní Morava je zasazen do krásné krajiny pod vrcholem Slamník a neda...

zobrazit celý report

05. - 06.01.2018  | Dolní Morava

autor: bobu
hodnocení:

Po dvou týdnech opět na DM, sportovně-zábavný dvojden na lyžích s ČT sport na vrchol.

zobrazit celý report

04.01.2018  | Dolní Morava

autor: garry
hodnocení:

Dolní Morava je pěkné středisko a rozhodování kam dnes napomohl i skipas z časopisu SNOW 1+1 zdarma. Nebylo pěkné počasí, celou dobu lyžování padal sníh a vrchol Slamníku neopouštěla mlha, ale na první lyžování dobrý.

zobrazit celý report

01.01.2018  | Dolní Morava

autor: Vondra_CZ
hodnocení:

Stejně jako loni jsme vyrazili ve dvou 1.1. na Dolní Moravu hned na 8:30. I když je volno, tak dopoledne po silvestru bývá sjezdovka prázdná, což se také vyplnilo.

zobrazit celý report
Další reporty ze střediska: Dolní Morava