Lachtal - aktuální report z 04. - 05.03.2013 - SNOW.cz

Lachtal aktuální report z 04. - 05.03.2013

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Štýrsko

Lachtal - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: rakvarka
 • návštěva od: 04.03.2013 do: 05.03.2013
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Středisko jsme navštívili v rámci třídenního lyžování v Rakousku. První den jsme vyzkoušeli nedaleký Kreischberg a zbývající dva dny nechali na Lachtal. Z důvodu počasí jsme měli v obou dnech naprosto odlišné lyžařské podmínky. Jarní slunce už mělo značnou sílu a opíralo se do svahů. V pondělí byl sníh v dolní části areálu už po poledni mokrý a těžký. S chutí jsme pak využili relaxu na slušném množství ve středisku rozmístěných lehátkách. V úterý přituhlo a prašan vydržel až do odpoledních hodin. Lítali jsme po svazích nahoru dolů a den si parádně užili. Vzhledem k nižší návštěvě střediska nejezdily všechny vleky. To byl poněkud problém při jízdě na sjezdovce č. 10, kterou jsme si oblíbili a bylo pak nutné přejet spojnicí až do druhé části areálu, vytáhnout se sedačkou a po další sjezdovce přejet zpět na vedlejší kopec.

Zkušenějším lyžařům bych středisko doporučila na 1- až 2denní návštěvu. V případě zakoupení skipasu od 1,5 dne je možnost lyžovat také ve středisku Kreischberg, které bude vyhovovat i náročným lyžařům. Získáte tak více než 80 km sjezdovek na jeden skipas.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Svahy byly výborně upravené, červené sjezdovky bych hodnotila spíš modře. Černá z vrcholu Hoher Zinken byla přehledná a spíše červená (srovnávám hlavně s klasifikací sjezdovek ve Francii).

Nám se nejvíce líbila červená č. 6 z vrcholu Hoher Zinken, červená č. 2 ve středu areálu - ta byla i zajímavě členitá (zatáčky, proměnlivý profil) - a na svazích Schonbergu pak červená č. 10. Příjemné bylo propojení obou kopců, přejezd z jednoho na druhý trval pár minut.

Sněhové podmínky:

Údaje o výšce sněhu na netu se výrazně lišily od skutečnosti. Na sjezdovkách přesto žádné problémy s nedostatkem sněhu nebyly, pouze na černé z Hoher Zinkenu byla odfoukaná místa. Vzhledem k orientaci svahů a vydatnému jarnímu slunci byl po poledni sníh od poloviny kopce mokrý a těžký. Druhý den klesla teplota a sníh vydržel kvalitní až do odpoledne.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Přepravní zařízení na výborné úrovni, na obou kopcích moderní šestisedačky s bublinou (ocenili jsme, když druhý den vydatně foukalo). Několik sjezdovek obsluhují kotvové vleky.

Zalidněnost:

V obou dnech byly sjezdovky takřka prázdné, přestože podle počtu zaparkovaných aut neměl areál o návštěvníky nouzi. Fronty u vleků se v obou dnech tvořily mezi 10. a 12. hodinou. Před i poté jsme čekali maximálně 1 minutu.

Občerstvení a aprés-ski:

Pouze 3 restaurace na kopci, kolem spodních částí lanovek však spousta možností občerstvení. Vynikající obsluha byla v Café Hannes, doporučuji zejména jablečný závin s vanilkovou omáčkou za 4 eura (jeden stačil dvěma dospělým), polévky vynikající od 2,80, za 9 eur pak dostanete na talíř dva velké řízky a kopec hranolek. Po lyžování zde můžete dát kávu a rovnou vrátit skipasy. Dostanete od obsluhy zpět kauci. Příjemné bylo posezení na lehátkách u chaty Tanzstatt Hutte, která se nachází přímo na svahu. Jedná se spíše o rychlé občerstvení, dávali jsme si jen kávu za 2,20 a rádlera za 3,60.

Doprava do střediska a parkování:

Jeli jsme od městečka Hohentauern po solidních silničkách, v závěru cesty je nutné vyjet četné serpentiny. Parkování ve středisku zdarma, dostatečný počet míst.

+ plusy

 • velmi kompaktní areál
 • téměř prázdné a dostatečně široké sjezdovky
 • moderní sedačky s bublinou
 • od 1,5 dne společný skipas se střediskem Kreischberg

- mínusy

 • větší vzdálenost z ČR - cca 3,5 h z Českých Budějovic
 • pro náročnější lyžaře vhodné max. na 1 až 2 dny
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

09.03.2022  | Lachtal

 • autor: zdenek.b
 • hodnocení:

Poslední den po odjezdu z našeho ubytování v Kreischbergu jsme se zastavili ve středisku Lachtal. Není to příliš velké středisko, disponuje asi 40 km sjezdovek, celkově působí příjemně a s pěkným počasím a opět s minimem lyžařů to byl skvěle strávený den.

05.03.2020  | Lachtal

 • autor: Špaky
 • hodnocení:

Při týdenním pobytu v Kreischbergu jsme využili možnosti společného skipasu s nedalekým Lachtalem a na jeden den jsme se rozhodli vyzkoušet zdejší sjezdovky. Dopoledne bylo krásné počasí, bohužel kolem jedné padla mlha, nahoře nebylo vidět na metr, prudce se ochladilo, začal foukat silný vítr a bylo...

06. - 10.01.2018  | Lachtal

 • autor: Lucik
 • hodnocení:

Do Lachtalu jsem jsem jela poprvé. Středisko slibovalo 80 až 100 cm sněhu. Na internetu je popisované jako rodinné středisko, tedy jsem očekávala hlavně mírnější sjezdovky. Sněhu na sjezdovkách byl dostatek, pár centimetrů bylo i mimo ně. Areál se rozprostírá spíše na vrcholcích bez lesa, takže mimo...

Whakapapa

Mölltaler Gletscher

Kaunertaler Gletscher

Ovčárna - Praděd

Zugspitze

Sölden

SNOW tipy