Lachtal - aktuální report z 04. - 05.03.2013 - SNOW.CZ

Lachtal | aktuální report z 04. - 05.03.2013

Lachtal - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

autor: rakvarka
návštěva od: 04.03.2013 do: 05.03.2013
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Středisko jsme navštívili v rámci třídenního lyžování v Rakousku. První den jsme vyzkoušeli nedaleký Kreischberg a zbývající dva dny nechali na Lachtal. Z důvodu počasí jsme měli v obou dnech naprosto odlišné lyžařské podmínky. Jarní slunce už mělo značnou sílu a opíralo se do svahů. V pondělí byl sníh v dolní části areálu už po poledni mokrý a těžký. S chutí jsme pak využili relaxu na slušném množství ve středisku rozmístěných lehátkách. V úterý přituhlo a prašan vydržel až do odpoledních hodin. Lítali jsme po svazích nahoru dolů a den si parádně užili. Vzhledem k nižší návštěvě střediska nejezdily všechny vleky. To byl poněkud problém při jízdě na sjezdovce č. 10, kterou jsme si oblíbili a bylo pak nutné přejet spojnicí až do druhé části areálu, vytáhnout se sedačkou a po další sjezdovce přejet zpět na vedlejší kopec.

Zkušenějším lyžařům bych středisko doporučila na 1- až 2denní návštěvu. V případě zakoupení skipasu od 1,5 dne je možnost lyžovat také ve středisku Kreischberg, které bude vyhovovat i náročným lyžařům. Získáte tak více než 80 km sjezdovek na jeden skipas.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Svahy byly výborně upravené, červené sjezdovky bych hodnotila spíš modře. Černá z vrcholu Hoher Zinken byla přehledná a spíše červená (srovnávám hlavně s klasifikací sjezdovek ve Francii).

Nám se nejvíce líbila červená č. 6 z vrcholu Hoher Zinken, červená č. 2 ve středu areálu - ta byla i zajímavě členitá (zatáčky, proměnlivý profil) - a na svazích Schonbergu pak červená č. 10. Příjemné bylo propojení obou kopců, přejezd z jednoho na druhý trval pár minut.

Sněhové podmínky:

Údaje o výšce sněhu na netu se výrazně lišily od skutečnosti. Na sjezdovkách přesto žádné problémy s nedostatkem sněhu nebyly, pouze na černé z Hoher Zinkenu byla odfoukaná místa. Vzhledem k orientaci svahů a vydatnému jarnímu slunci byl po poledni sníh od poloviny kopce mokrý a těžký. Druhý den klesla teplota a sníh vydržel kvalitní až do odpoledne.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Přepravní zařízení na výborné úrovni, na obou kopcích moderní šestisedačky s bublinou (ocenili jsme, když druhý den vydatně foukalo). Několik sjezdovek obsluhují kotvové vleky.

Zalidněnost:

V obou dnech byly sjezdovky takřka prázdné, přestože podle počtu zaparkovaných aut neměl areál o návštěvníky nouzi. Fronty u vleků se v obou dnech tvořily mezi 10. a 12. hodinou. Před i poté jsme čekali maximálně 1 minutu.

Občerstvení a aprés-ski:

Pouze 3 restaurace na kopci, kolem spodních částí lanovek však spousta možností občerstvení. Vynikající obsluha byla v Café Hannes, doporučuji zejména jablečný závin s vanilkovou omáčkou za 4 eura (jeden stačil dvěma dospělým), polévky vynikající od 2,80, za 9 eur pak dostanete na talíř dva velké řízky a kopec hranolek. Po lyžování zde můžete dát kávu a rovnou vrátit skipasy. Dostanete od obsluhy zpět kauci. Příjemné bylo posezení na lehátkách u chaty Tanzstatt Hutte, která se nachází přímo na svahu. Jedná se spíše o rychlé občerstvení, dávali jsme si jen kávu za 2,20 a rádlera za 3,60.

Doprava do střediska a parkování:

Jeli jsme od městečka Hohentauern po solidních silničkách, v závěru cesty je nutné vyjet četné serpentiny. Parkování ve středisku zdarma, dostatečný počet míst.

+ plusy

  • velmi kompaktní areál
  • téměř prázdné a dostatečně široké sjezdovky
  • moderní sedačky s bublinou
  • od 1,5 dne společný skipas se střediskem Kreischberg

- mínusy

  • větší vzdálenost z ČR - cca 3,5 h z Českých Budějovic
  • pro náročnější lyžaře vhodné max. na 1 až 2 dny
zpět na přehled všech reportů reagovat na report