Lachtal - aktuální report z 07.01.2023 - SNOW.cz

Lachtal aktuální report z 07.01.2023

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Štýrsko

Lachtal - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Radek Holub - SNOW
 • hodnocení:
 • návštěva od: 07.01.2023 do: 07.01.2023
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Lachtal je vysoko položená horská lyžařská mísa s poměrně přehlednými a v průměru červenými sjezdovkami, které jsou celodenně osluněné i ve vrcholu zimy. Svahy nad hranicí lesa zase zajišťují pěkné rozhledy na sice klidnější, ale přeci jen alpskou krajinu. Ani poloha Lachtalu uprostřed hor s klikatým příjezdem však ve špičkách sezóny však není jistým úkrytem před svátečním náporem lyžařů, tentokrát hlavně z Maďarska a Slovenska.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Centrem areálu je malá umělá rezidenční osada s parkovištěm, z níž po jihovýchodních a jihozápadních svazích vyrážejí dvě šestisedačky, doprovázené několika více méně souběžnými vleky - až na výjimky jsou všechny sjezdovky dosažitelné ze zmíněných dvou páteřních lanovek.

A sjezdovky jsou to velmi vděčné přehledné červené, střídající mírnější a strmější úseky. Vždy mají více variant, vytvářející malý lyžařský labyrint. Modré tratě jsou v podstatě přejezdy a objížďkové cesty a jedna pocitově spíše červená trať. Všechny části areálu jsou kompaktně propojené, jen to chce se v mnoha odbočkách trochu zorientovat.

Sněhové podmínky:

Teplé počasí vytvořilo jarní podmínky, i když přeci jen atypické - odshora až dolů tratě pokrývá hrubozrnný firn, tedy směs starého přírodního i technického sněhu, která průběžně mrzne a roztává. Kvůli vysoké návštěvnosti se sníh nejprve "naškrábal" a až později během dne povrch změknul a nahrnul se. Na rozdíl od opravdového jara však zůstala zmrzlá podložka, kterou si zdatní lyžaři dokáží užít.

Kromě sjezdovky od nejvýše položeného vleku Zinken, kde se vyskytovaly kamínky, je sněhová vrstva dostatečná a otevřené tratě jsou upravené vesměs v plné šíři.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Dvě rychlé šestisedačky s bublinou obsáhnou prakticky vše, na část tratí se lze vyvézt alternativně také vleky.

Veškerá infrastruktura je soustředěna na dno horské mísy poblíž stanic hlavních lanovek.

Skipas lze koupit (za stejnou cenu) on-line, přičemž stačí jakákoliv čipová karta Skidata (i z jiného střediska), na níž se skipas nahraje a funguje rovnou přímo v turniketu. Možností je také vyzvednutí objednaného skipasu v samoobslužném automatu. Velkou výhodou je, že předem zakoupený jednodenní skipas nemusí mít pevně stanovené datum platnosti a dá se tedy využít během celé sezóny.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Novoroční prázdniny v Evropě ještě neskončily, navíc v sobotu bylo slunečné počasí, takže v areálu bylo nabito - dopoledne se u páteřních lanovek čekalo okolo 5 minut, vždy se ale daly najít i vleky prakticky bez front. Na sjezdovkách se tak tvořily typické chumly a volná okna.

Mnoho návštěvníků pocházelo z Maďarska a dále ze Slovenska či Chorvatska.

Občerstvení a aprés-ski:

V příjemném bistru Sissi pod 6sedačkou Schönberg byla maďarská obsluha, v nabídce pak různé párky (s houskou za 7 eur, s hranolkami za 13 eur) či polévky.

Doprava do střediska a parkování:

Parkuje se zdarma na zpevněném (t. č. zmrzlém či blátivém) parkovišti pod 6sedačkou Lachtal. Příjezd do areálu vede ze všech stran po klikaté horské silnici s občasnou serpentinou.

+ plusy

 • přehledné červenavé sjezdovky
 • slunečné svahy po celý den
 • vyšší nadmořská výška, a tedy stále ještě poměrně dostatek sněhu
 • přívětivá skladba lanovek a vleků

- mínusy

 • v alpských poměrech menší převýšení
 • během dne postupně rozhrabané některé sjezdovky
 • velmi rušno
 • klikatější příjezd
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

09.03.2022  | Lachtal

 • autor: zdenek.b
 • hodnocení:

Poslední den po odjezdu z našeho ubytování v Kreischbergu jsme se zastavili ve středisku Lachtal. Není to příliš velké středisko, disponuje asi 40 km sjezdovek, celkově působí příjemně a s pěkným počasím a opět s minimem lyžařů to byl skvěle strávený den.

05.03.2020  | Lachtal

 • autor: Špaky
 • hodnocení:

Při týdenním pobytu v Kreischbergu jsme využili možnosti společného skipasu s nedalekým Lachtalem a na jeden den jsme se rozhodli vyzkoušet zdejší sjezdovky. Dopoledne bylo krásné počasí, bohužel kolem jedné padla mlha, nahoře nebylo vidět na metr, prudce se ochladilo, začal foukat silný vítr a bylo...

06. - 10.01.2018  | Lachtal

 • autor: Lucik
 • hodnocení:

Do Lachtalu jsem jsem jela poprvé. Středisko slibovalo 80 až 100 cm sněhu. Na internetu je popisované jako rodinné středisko, tedy jsem očekávala hlavně mírnější sjezdovky. Sněhu na sjezdovkách byl dostatek, pár centimetrů bylo i mimo ně. Areál se rozprostírá spíše na vrcholcích bez lesa, takže mimo...

04. - 05.03.2013  | Lachtal

Středisko jsme navštívili v rámci třídenního lyžování v Rakousku. První den jsme vyzkoušeli nedaleký Kreischberg a zbývající dva dny nechali na Lachtal. Z důvodu počasí jsme měli v obou dnech naprosto odlišné lyžařské podmínky. Jarní slunce už mělo značnou sílu a opíralo se do svahů. V pondělí byl s...

Harrachov

Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

Ovčárna - Praděd

Semmering

Aprica

Benecko

SNOW tipy