Lachtal - lyžování - SNOW.cz
Foto

Jedno z malých, ale tradičních štýrských středisek překvapuje rozlohou lyžařského terénu, které pokrývají pouhé dvě sedačky a hrst vleků. Nejde přitom jen o široké sjezdovky, ale především o freeridový terén, díky němuž byl Lachtal znám i jako „štýrský Arlberg“. Doba jeho největší slávy je sice ta tam, ale jeho příjemně červené, často poloprázdné sjezdovky přesto lákají. Na úpatí má i vkusnou apartmánovou vesničku s nástupem přímo na sjezdovku, což ocení rodiny s dětmi.

Lachtal - sjezdovky

27%62%11%
26 celkem sjezdovek (km)
20 zasněžování (km)
15 ski-route (km)

Lachtal - lanovky a vleky

pojízdný koberec
1
vlek
6
sedačka krytá
2
11100 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

1600-2222 m n.m.622 m

Mapa sjezdovek

Lachtal - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Lachtal - lyžování

Lachtal je malý, jednopatrový a kompaktní „červený“ areál poměrně daleko od rušné civilizace – odměnou za delší cestu sem a omezený rozsah a možnosti vyžití jsou často poloprázdné sjezdovky. Sjezdovky vedou z okolních vrcholů Zinken a Schönberg zpět do letoviska, obsloužené vždy jednou lanovkou nebo vlekem s převýšením okolo 300 m. Řídký les pokrývá jen nejnižší partie svahů, výše pak oblé a holé vrcholky připomínají severskou tundru. Svahy půlkruhovitě obepínají letovisko, přičemž sjezdovky jsou oběma směry výborně propojené rychlými a přiměřeně svažitými cestami. Sjezdovky se na rozlehlých svazích košatí do mnoha variant, nemluvě o ploše pro nezáludný freeride. Tratě jsou přímé, dostatečně až velmi široké a více či méně červené, výborné pro pohodovou i lehce sportovní jízdu – ovšem všechny dost podobné. Svahy se směrem k vrcholům zplošťují – sjezdovky jsou tak zvrchu namodralé a postupně červenají. Dětský park s pojízdným kobercem, lanovým vlekem, postavičkami, slalomem a překážkovou dráhou je přímo v hlavním nástupním místě u 6sedačky Lachtal.

Tři čtvrtiny sjezdovek jsou dosažitelné ze dvou expresních a krytých 6sedaček, jež doplňují ještě vleky. Za nevlídného počasí jsou svahy jen částečně chráněné porostem.

Restaurace se soustředí na úpatí svahů, výše na sjezdovkách jsou už jen dvě chaty. Velmi útulná je Kleilachtalhütte – staré trámy v nové chalupě, štědrá domácí kuchyně, lidové ceny.

Na úpatí svahů v poměrně vysoké nadmořské výšce 1 600 m n. m. je několik malých apartmánových domů, parkoviště a stanice lanovek s restauračním a servisním zázemím. Sjezdovky protékají přímo kolem ubytovacích rezidencí, a jako jedna z mála v Rakousku poskytuje „francouzské“ pohodlí.

Do lyžařského areálu se dlouze stoupá po horské, ale dobře udržované silnici údolím Lachtal. Nejbližším městečkem je 30 km vzdálené Murau.

Lachtal - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

430

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:

Pobyt

Optimální doba pobytu: 1 - 3 dní
Vysvětlivky k ratingu SNOW

PLUS A MINUS

Plus:

 • přehledné a učebnicově červené „jednohubkové“ sjezdovky
 • většinu tratí obslouží dvě kryté 6sedačky
 • dobře dostupný a lehký freeride
 • velmi dobrý poměr plochy sjezdovek a přepravní kapacity
 • perfektně propojené svahy
 • malé apartmánové letovisko přímo na sjezdovce
 • poměrně nízké ceny (skipas, občerstvení)

Minus:

 • malý areál pro vícedenní pobyt náročného lyžaře
 • málo středisek v okolí a větší dojezdová vzdálenost do nich
 • některé sjezdovky obsloužené jen vleky
 • holé svahy, náchylné na difúzi a vítr

Odkazy

Samnaun / Silvretta Arena

Mölltaler Gletscher

Kaunertaler Gletscher

Pitztaler Gletscher

Stubaier Gletscher

Engadin Svatý Mořic - Corvatsch

SNOW tipy