Ofterschwang - aktuální report z 05.03.2018 - SNOW.cz

Ofterschwang aktuální report z 05.03.2018

  průměrné hodnocení:

Německo Německo - Bavorsko

Ofterschwang - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Abrakus79
 • hodnocení:
 • návštěva od: 05.03.2018 do: 05.03.2018
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Při pobytu v Sonthofenu jsme na ranní manžestr zvolili pro nás neznáme středisko Ofterschwang. Protože se zde jede příští týden svěťák žen ve slalomu, tak již šetří jižní černé sjezdovky a jsou uzavřeny. Počasí bylo jarní a jižní svahy dostávají pěkně zabrat již ráno a v 10 jsou již pěkně zničené. Naopak obracené byly ještě v poledne v dobrém stavu. Pozitivum, že zde nebyl žádný Čech a Polák, takže ohleduplnost na sjezdovkách a žádná bezohlednost a agresivita z našich hor. Pro jednodenní pohodové ježdění postačuje. Pro snowboardisty to asi moc nebude.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Jak již uvedeno, jižní černé uzavřeny. Zbytek vše sjízdné. Modrá 2 mohla být ráno pěkná, my jí bohužel poprvé projeli až v 10 a to už byla zničená. Nám se nejvíce líbila kombinace modré 5 a červené 7. Pěkný pomalý sklon k Mittelstation a pak již pěkná červená. Špatná není ani modrá 4. Červená 8 je pěkná tak ve 2/3. Pak je to již skoro plochý úzký nudný dojezd. Červená spojka 9 by v klidu mohla mít barvu černou, ale je to jen krátká sjezdovka. Červená 6 byla uzavřena a horní spleť modrých 4 nedává vůbec smysl a rozum, krátký úsek navzájem se nesmyslně křížících sjezdovek s pravým úhlem. Sjezdovky však nejsou alpsky široké, šířkou spíše krkonošské.

Sněhové podmínky:

Bohužel po krutých mrazech přišlo jaro a sluníčko s plus 8 stupni dokázalo zničit červenou 2 za necelé dvě hodiny i s minimem lyžařů. Za to sedma vydržela krásné tvrdá a místy i zmrzlá velmi dlouho. Sněhu je dostatek, ale nadmořská výška chybí. Sníh po ránu zmrzlý ale rychle polevil. Ježdění to však nebylo krom 2 vůbec špatné.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Moderní zařízení. Čtyřsedačka Weltcup Express s bublinou, a pak z roku 2013 kabinka s mezistanicí pro 8 a vyhřívaná šestka. Kotva E nejezdila.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Až na pár kurzů minimální počet lyžařů. Proti ČR nádhera. Fronty 0, maximálně na druhou lanovku. Na sjezdovkách se daly chytnout sloty bez lyžařů.

Občerstvení a aprés-ski:

Nevyužito, nahoře u weltu 2 restaurace. Dole také 2, vše kolem červené 2.

Doprava do střediska a parkování:

Autem ze Sonthofenu, parkoviště bezplatně u lanovek.

+ plusy

 • Pohodový klidný areál
 • Moderní lanovky
 • Minimum lyžařů a žádný z ČR a Polska
 • Ällgauer superschnee skipas

- mínusy

 • Užší sjezdovky
 • Nižší nadmořská výška
 • Jižní svah červené 2

Zajímavé odkazy

Vyplatí se koupit Superschnee card pro celý region Ällgau, platí na všechny areály v regionu, 400 km sjezdovek. Permice od 4 dnů. https://www.superschnee.com/

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Kaprun - Kitzsteinhorn

Kaprun - Kitzsteinhorn

Kaprun - Kitzsteinhorn

Kaprun - Kitzsteinhorn

Kaprun - Kitzsteinhorn

Kaprun - Kitzsteinhorn

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 21
Otevřené sjezdovky 0 z 61 km