Les 7 Laux - aktuální report z 16.03.2018 - SNOW.cz

Les 7 Laux aktuální report z 16.03.2018

  průměrné hodnocení:

Francie Francie - Isere

Les 7 Laux - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Ales1
 • hodnocení:
 • návštěva od: 16.03.2018 do: 16.03.2018
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Město Grenoble (cca 250 m n. m.) je obstoupeno hradbou hor s nadmořskou výškou nad dva tisíce metrů. Na dohled z centra jsou dva příměstské skiareály - Chamrousse, proslavené díky ZOH 1968, a severnější Les 7 Laux.
Tento skiareál je u nás málo známý, o to více překvapí jeho neobjevený potenciál. Celkových cca 110 km sjezdovek za mimosezónní cenu 26 eur (při nákupu přes e-shop je cena o 6 eur nižší než na pokladně, kde stojí 32 eur). Toto středisko jsme si při týdenním pobytu v Grenoblu nechali na závěr, včera celý padal nový sníh a večer na fb skiareálu se objevila zpráva "máme 30 cm nového prašanu - přijeďte". Dnešní slunečný den využilo několik desítek obyvatel Grenoblu na skvělé dostaveníčko v Les 7 Laux. Asi třetina areálu, nad cca 2 100 m, byla otevřena až po půl jedenácté (až byly odstřeleny splazy a sněhové převisy nad sjezdovkami), a horní část sjezdovek zůstala neupravena a vznikla tak ohromná freeride zóna.
Areál má i specifické odbavení - skipasy "na důvěru" - u pokladny dostanete drát, který si přelepíte samolepkou (skipasem) a víc už vás nikdo za den nekontroluje. Sympatické je i zlevněné lyžování pro studenty grenobelských škol - 11,50 eur.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Jako nástupní místo jsme zvolili Pipay (1 550 m), odtud jsme se přesunuli za jarním sluníčkem na svahy Oursiere a Roche noir. V této části dopoledne jezdilo pár zbloudilců a prašan byl netknutý všude okolo. V 10:30 jsme se přesunuli na svahy otočené směrem ke Grenoblu, z nejvyššího bodu skiareálu 2 400 m pod vrcholem Cime de la Jasse. Všechny sjezdovky byly pokryty 30 až 40 cm úžasného prašanu, pisty Le pouta a Chamois byly parádní! Jezdilo se však všude okolo, na panenských svazích a sníh za lyžemi jen prášil.

Sněhové podmínky:

V průběhu čtvrtka byl areál uzavřen pro silný vítr. Za ten ten napadly hromady krásného prašanu, se stoupající teplotou v průběhu pátku však po poledni už ztrácel na lehkosti.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Většina dopravních zařízení jsou zpravidla čtyř- až šestisedačky, jako spojovací vleky jsou výjimečně kotvy nebo talíře. Bohužel laxní obsluha občas přichystala nemilé překvapení při nástupu, když přijela sedačková lanovka plná sněhu (stačilo v den sněžení sedačky sklopit). Nebylo to jednou, takže jsme po prvních dvou hodinách byli mokří hlavně od sezení na lanovkách (proto 1 hvězdička dolů).

Zalidněnost:

malá střední vysoká

V pátek vyrazili do areálu především milovníci prašanu, celkově však bylo lyžařů opravdu málo, více dokonce možná v terénu než na sjezdovkách.

Občerstvení a aprés-ski:

Na oběd jsme zvolili Chalet des Oudis s pěknými výhledy. Jídlo trochu dražší (jídlo dne za 14 eur), ale vydatné a chutné. Après-ski jsme dali u dolní stanice v Pipay v restauraci s terasou Farinaud, kde můžete ochutnat alsaské pivo značky Meteor.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava z Grenoblu, cca 35 km, trvala asi 40 minut. Parkoviště skvěle vyčištěná, cesta vypluhovaná již po 8. hodině na asfalt, takže i stroj Fiat 500 stoupání zvládl bez zaváhání.

+ plusy

 • dobrá dostupnost z Grenoblu, který může být kavárenskou základnou na výlety do skiareálů v regionu Isère
 • středisko předčí rozmanitostí tratí a pestrostí "profláklý" areál Les 2 Alpes
 • rozsáhlá freeride zona
 • nekomerční složení lyžařů, většinou místní labužníci - a nízká návštěvnost
 • za 26 eur na 110 km sjezdovek - "kdo z vás to má?"

- mínusy

 • lenivost obsluhy lanovek (sedačky zasypané sněhem nebo pokryté ledem)
 • uzavření části areálu do 10:30 h, což se dá ale s ohledem na bezpečnost lyžařů pochopit
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

22.02.2018  | Les 7 Laux

 • autor: TheNecumson
 • hodnocení:
V Les 7 Laux na lyžaře čekaly ohromující výhledy na inverzi v údolí, bohužel mraky ale sahaly až do výšky 2 000 metrů a "manévrovací prostor" na lyžování v perfektních podmínkách se ztenčil na sjezdovky v nejvyšší části střediska (zejména Oursière), což pochopitelně všichni rychle zjistili. Sjezdovky tak po obědě začaly být místy stěží sjízdné kvůli velkým ledovým plotnám.

07.12.2017  | Les 7 Laux

 • autor: TheNecumson
 • hodnocení:

Sobotní zklamání z openingu v Alpe d'Huez mi dokonale vynahradila návštěva velmi příjemného střediska Les 7 Laux. Dokonalé počasí doplnil parádní sníh a s mimosezónní cenou permice se jednalo skutečně o výhru. Toto středisko se může oproti blízkým velikánům Alpe d'Huez a Les 2 Alpes jevit skromně, a...

Les 7 Laux

Les 7 Laux

Les 7 Laux

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 22
Otevřené sjezdovky 0 z 120 km