Zauchensee Flachauwinkl - aktuální report z 13. - 15.12.2018 - SNOW.CZ

Zauchensee Flachauwinkl | aktuální report z 13. - 15.12.2018

Zauchensee Flachauwinkl - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Rakousko Rakousko - Salcbursko

průměrné hodnocení Zauchensee Flachauwinkl:
autor: zemlo
hodnocení:
návštěva od: 13.12.2018 do: 15.12.2018
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Oproti sousednímu Snow Space Salzburg leží Zauchensee ve vyšší nadmořské výšce a působí více vysokohorským dojmem. Stejně jako všude v okolních centrech i zde před týdnem napadlo cca 60 cm nového sněhu, takže kulisa byla příjemně zimní. Svahy nad Zauchensee mají převážně severozápadní orientaci, což je v tomto čase znát na osvětlení sjezdovek, hlavně v odpoledních hodinách.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Ve středisku převládají sjezdy barvy červené. Mně osobně nejvíc seděla modrá dvaadvacítka, na začátku užší cesta se postupně rozevře a nabere na spádu, místy až hodně červeně, fajn sjezdovka na delší oblouk. Rovněž červená č. 6 stála za to, jelikož se jezdilo na přírodním sněhu. Závodní Weltcup Abfahrt uzavřen pro přípravu na Eurocup.

Sněhové podmínky:

I když v předchozích dnech napadlo poměrně hodně sněhu - v údolí 40 cm a na vrcholech okolo 100 cm, tak se lyžovalo tedy spíše na tvrdém technickém sněhu, který byl na některých místech navíc čerstvě rozhrnut, což způsobilo vznik ledových hrudek. Platila jednoduchá úměra: čím nižší nadmořská výška, tím spíše se jezdilo na technickém sněhu.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Ve Flachauwinklu velmi moderní nástupní bod s veškerým potřebným zázemím od WC přes sportovní obchod po restauraci a apres-ski bar. Mix moderních sedaček s "bublinou" a kabinových lanovek. Na vrchol Gamskogel vede již postarší kabinka pro 4 pasažéry.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Na hlavní dojezdové trati č. 9 v Zauchensee z vrcholu Gamskogel poměrně hodně živo, setkávají se zde celkem tři sjezdovky. Ve čtvrtek se lidi poměrně rozptýlili, v sobotu již lidí více a bylo třeba občas počkat na více prostoru na sjezdovce.

Občerstvení a aprés-ski:

Ve čtvrtek Gamskogelhütte s parádními výhledy na okolní kopce, jídlo rakouská klasika, chutné. Sobota Rauchkogelhütte a Gröstle mnohem lepší než ve Flachau (viz report z 12. 12. 2018). Leberknödelsuppe taky výborná.

Doprava do střediska a parkování:

My přijížděli skibusem ze sousední houpačky Kleinarl Flachauwinkel, který jezdí co 5 minut. Cesta do Zauchensee se zdála prohrnutá a prosolená.

+ plusy

  • Počasí a okolní scenérie
  • Přírodní sníh pod Gamskogel

- mínusy

  • Odpolední stín v Zauchensee
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

12.02.2019  | Zauchensee Flachauwinkl

autor: Orhor
hodnocení:

Středisko s řadou sportovnějších sjezdovek. Hllavní část tvoří kotel, kde je pro neznalé trochu horší orientace, kam která lanovka jede.

zobrazit celý report

08.02.2019  | Zauchensee Flachauwinkl

autor: Omut83
hodnocení:

V Zauchensee jsme byli pouze na jeden den a neměl jsem příliš velké očekávání. Středisko ale i přes velikost nesrovnatelnou s francouzskými středisky mile překvapilo. Na jeden den bez přejezdu do sousedních středisek ideální.

zobrazit celý report

24.12.2017  | Zauchensee Flachauwinkl

autor: Lehla
hodnocení:

Proč sedět o Vánocích doma? V Česku bylo ošklivo, tak bylo na čase vyrazit do prosluněných Alp! Zauchensee byla první zastávka. Narozdíl od ostatních rezortů, které jsem při Vánocích navštívil (Flachau a Schladming), bylo Zauchensee takové nejméně zábavné. Nicméně i tak jsem si štědrodenní lyžovačku...

zobrazit celý report

10.12.2016  | Zauchensee Flachauwinkl

autor: parezzbablu
hodnocení:

Sportovněji laděné středisko. Vzhledem k tomu, že jsem jel s partou přátel zahájit zimní sezónu, tak jsem nepotřeboval honit lyžařské kilometry, ale jen se na začátek sezony lehce sklouznout. Což moje návštěva splnila. :-)

zobrazit celý report

27.01.2016  | Zauchensee Flachauwinkl

autor: marnov
hodnocení:

Nejvýše položené a velmi moderní středisko v rámci mega komplexu Ski amadé. Velké vstupní zázemí s krytým parkovištěm.

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Hotel Gasthof Bräu
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 4 187 Kč/os.
Hotel Penzion Waldhof
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 3 473 Kč/os.
Alpendomizil Neuhaus
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 4 499 Kč/os.