Zauchensee Flachauwinkl - lyžování - SNOW.cz
Domů Střediska Rakousko Salcbursko Zauchensee Flachauwinkl

Zauchensee Flachauwinkl

Foto

Zauchensee je nejvýše položené hotelové letovisko v oblasti Salzburger Sportwelt, které obklopuje sněhově spolehlivý horský kotel s pestrobarevnou paletou tratí. Přes vrchol Rosskopf jsou zdejší terény dostupné i z dálnice A10 z Flachauwinklu.

Zauchensee Flachauwinkl - sjezdovky

53%37%10%
44 celkem sjezdovek (km)
42 zasněžování (km)

Zauchensee Flachauwinkl - lanovky a vleky

pojízdný koberec
1
vlek
5
sedačka
2
sedačka krytá
4
kabinka
3
zubačka / metro
1
26000 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

1000-2188 m n.m.1188 m

Mapa sjezdovek

Zauchensee Flachauwinkl - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Zauchensee Flachauwinkl - lyžování

Horský kotel obepínající letovisko Zauchensee láká kompaktněji uspořádanými a sněhově trvanlivějšími sjezdovkami, než má „hlavní“ areál ve Flachau, bývá tu i o něco klidněji. Zauchensee je čistě hotelové středisko, vzdálené 10 km vzhůru od Altenmarktu.

Sjezdovky se na dno kotliny spouštějí ze tří vrcholů – Rosskopf, Gamskogel a Tauernkar, přičemž dojezdy tratí jsou vždy strmější než jejich horní partie. Cvičné louky se nacházejí přímo v letovisku, ve kterém je to k lanovkám ze všech hotelů vždy jen pár kroků.

Z Rosskopfu (1 930 m) směrem k Zauchensee se sjezdovky podél horní sekce kabinkové lanovky vlní velmi vlídně, níže se ale ostře lomí do dvou černých slalomáků a jedné červené „soutěsky“. Nenápadná kotlinka s kotvovým vlekem a kratšími, ale sportovními „tréninkovými“ sjezdovkami se schovává stranou pod vrcholem, který je zároveň křižovatkou sjezdovek mezi Zauchensee a Flachauwinklem.
Směrem k dálnici do Flachauwinklu (1 000 m) klesá z Rosskopfu nejprve přívětivá modrá, jen se strmějším úvodním hangem, od mezistanice do údolí pak pokračuje v širokých zatáčkách příjemná červeně značená trať.
Z Gamskogelu (2 188 m), nejvyšší zdejší hory, střídavě zpříma a v širokých zatáčkách klesají červeně a modře značené, celkově ale spíše svižnější tratě, z nichž jedna je využívána pro závody Světového poháru. Páteřní lanovkou je stará stísněná 4místná kabinka, kterou ale suplují i dvě navazující 6sedačky.
Z Tauernkaru (1 890 m) padá přímá a široká dálniční černá a svah šněruje ještě poměrně prostorná modrá s červenou variantou v závěru. Na odvrácené straně hory se točí ještě kotvový vlek s milou modrou sjezdovkou.

Velkorysý vstupní terminál vedle krytého parkovacího domu v Zauchensee tvoří členitá hala s pokladnami, toaletami, barem a restaurací, samoobslužnou místností a jezdicími schody na úroveň nástupiště lanovek. Restaurace má podobu útulné dřevěné horské „stodoly“. Ozdobou vstupní haly je barevně světélkující krystal, který podtrhuje kýčovitou malebnost celého díla.
Obdobná vstupní budova stojí i ve Flachauwinklu. Od údolní stanice lanovky ve Flachauwinklu pendluje v krátkých intervalech skibus k protilehlému svahu Shuttleberg, odkud houpačka pokračuje do Kleinarlu, přejezd trvá pár minut.

Díky nadmořské výšce i mikroklimatu se v Zauchensee výborně daří sněhu, a to i začátkem sezóny a na jaře.

Zauchensee Flachauwinkl - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

590

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:
ski-in/ski-out:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:

Pobyt

Optimální doba pobytu: 1 - 3 dní
Vysvětlivky k ratingu SNOW

PLUS A MINUS

Plus:

  • pestré terény v kompaktním horském kotli
  • nejlepší sněhové poměry v oblasti Salzburger Sportwelt
  • výborná dopravní dostupnost z dálnice z Flachauwinklu

Minus:

  • chybějící propojení s hlavním areálem Flachau Wagrain Alpendorf
  • poměrně rušná oblast

Odkazy

Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

SNOW tipy