Les Sybelles - aktuální report z 12. - 19.01.2019 - SNOW.cz

Les Sybelles aktuální report z 12. - 19.01.2019

  průměrné hodnocení:

Francie Francie - Savojsko

Les Sybelles - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Jiřa
 • hodnocení:
 • návštěva od: 12.01.2019 do: 19.01.2019
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Po 6 letech jsem opět navštívil francouzské středisko Les Sybelles. Základní fakta o o této rozlehlé lyžařské oblasti jsou popsána v několika předešlých reportech, takže se budu věnovat spíše aktuální situaci. Reliéf terénů je velmi rozmanitý od oblejších vrcholů nad Le Corbier a La Toussuire s výškou cca 2 200 metrů až po ostré skalnaté štíty nad Saint Sorlinem. Z vrcholů je úchvatné 360º panorama korunované třemi skalními zuby Auguilles d´Arves a na opačné straně v dálce Mt. Blancem. Uváděná nadmořská výška celého resortu je 1 100–2 620 m n.m., nicméně využitelné převýšení během jednoho sjezdu bych odhadoval na cca 900 m.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

V popisu střediska je uváděno 310 km sjezdovek. Odhaduji, že je to trochu nadhodnocený údaj a nemalá část z kilometráže padne také na různé traverzy a přejezdy mezi jednotlivými středisky. Stále však zůstává slušná porce kilometrů na poctivé sjezdovky. Využitelné převýšení na nepřerušovaný sjezd je cca 700 až 800 výškových metrů.
Nad Le Corbier se z dlouhého širokého traverzu, kterým začíná modrá velmi dlouhá sjezdovka Grande Vadrouille, spouští několik velice pěkných červených a jedna z mála upravovaných černých sjezdovek. Vyzdvihl bych červenou Combé, na které byl vždy celý den krásně drživý sníh.
Nad La Toussuire jsou velmi pěkné červené tratě na bočním vrcholu Grand Truc, které jsou však hůře dostupné díky dlouhému a pomalému traverzu.
Sjezdovky nad La Toussuire mají vždy ostřejší začátek a plošší dojezd. Ze zadní části hory Bellard vede několik velmi pěkných červeno-modrých sjezdovek. V paměti mě utkvěla trochu skrytá červená trať Stéphane a Laurence, s velmi strmým cca 50metrovým začátkem.
Nad Saint Sorlinem z hory Balmé spadají převážně středně dlouhé červené a modré tratě s převýšením cca 600 m. Nad Balmé dosahuje další skalnatý hřeben hory Les Perrons maximální nadmořské výšky 2 620 metrů a vede z něj několik velmi širokých modrých a červených sjezdovek. Tato část areálu působí jako obrovská mraznička, což bohužel v kombinaci s pomami není příjemné.

Sněhové podmínky:

Francii nepostihla taková sněhová kalamita jako Rakousko nebo naše hory, ale sněhové podmínky při příjezdu byly celkem slušné. Přímo ve střediscích bylo cca 50 cm sněhu a ve vyšších partiích cca 1 metr. Hned první noc a dopoledné prvního lyžařského dne připadlo cca 20 cm nového sněhu a v průběhu týdne ještě dalších cca 10 cm. Od půlky týdne také řádně přituhlo, takže sníh si udržoval velmi dobrou kvalitu. Po zbytek týdne panovalo slunečné počasí a foukal pouze slabý vítr.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Osobně nemám moc rád kabinkové lanovky, ale v celé oblasti není v provozu žádná, což při špatném počasí může být trochu problém. Od mé návštěvy přibylo několik rychlých šestisedaček v Corbiere a Toussuire. Všechny lanovky jsou, jak je pro Francii typické, tak bez ochraných bublin. V každém ze tří větších středisek jsou centrální tratě obslouženy jednou nebo dvěma rychlými šestisedačkami. Ostatní lanovky jsou neodpojitelné čili pomalejší čtyřky nebo hodně pomalé trojsedačky. Hlavní křižovatka skiresortu na hoře L´Ouillon a okrajové tratě jsou převážně obslouženy pomami.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Neuvěřitelně prázdné sjezdovky. Naprosto bez front na lanovky.

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

25. - 26.01.2020  | Les Sybelles

 • autor: nbxnbx
 • hodnocení:

Když dojedete do střediska a všechno jak se říká klapne, nejde jinak, než že se do tohoto střediska zamilujete. A to byl můj případ. Přes noc nasněžilo a o víkendu jsme měli hromadu (myšleno v porovnáním s příděly letošní zimy) sněhu a protože doprava do střediska vede úzkými cestami plných serpentí...

12. - 17.01.2020  | Les Sybelles

 • autor: moravecpeta
 • hodnocení:

Na středisku Les Sybelles jsem našel jen samá pozitiva. Krom ne zcela dostačující sněhové pokrývky, za kterou ale tento resort vinu nenese. Bohužel pár sjezdovek nebylo přístupných, ale zbytek byl velmi dobrý i za těchto špatných sněhových podmínek.

11. - 18.01.2014  | Les Sybelles

 • autor: eva
 • hodnocení:

Oblast je tvořená 6 menšími skiareály - St. Sorlin d’Arves, St. Jean d’Arves, Le Corbier, La Toussuire, Les Bottières a St. Colomban des Villards. Zahrnuje celkem 310 km propojených tratí všech úrovní. Nejvyšší vrchol leží ve výšce 2 620 m. Areál vypadá rozlehlý nejenom na mapě, ale i ve skutečnost...

12. - 19.01.2013  | Les Sybelles

Velmi rozlehlý areál je tvořen třemi většími a třemi malými středisky. Le Corbier (1 550 m n.m.) a La Toussuire (1 750 m n.m.) jsou francouzská klasika - panelákové ubytování ze 70. let ale i novější rezidence ve stylu horských chalup. Saint Sorlin d´Arves (1 600 m n.m.), ke kterému patří největší č...

Val di Fassa - Belvedere Col Rodella Ciampac Buffaure

Val di Fassa - Belvedere Col Rodella Ciampac Buffaure

Val di Fassa - Belvedere Col Rodella Ciampac Buffaure

Val di Fassa - Belvedere Col Rodella Ciampac Buffaure

Val di Fassa - Belvedere Col Rodella Ciampac Buffaure

Val di Fassa - Belvedere Col Rodella Ciampac Buffaure

SNOW tipy