Les Sybelles - aktuální report z 11. - 18.01.2014 - SNOW.cz

Les Sybelles aktuální report z 11. - 18.01.2014

  průměrné hodnocení:

Francie Francie - Savojsko

Les Sybelles - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: eva
 • hodnocení:
 • návštěva od: 11.01.2014 do: 18.01.2014
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Oblast je tvořená 6 menšími skiareály - St. Sorlin d’Arves, St. Jean d’Arves, Le Corbier, La Toussuire, Les Bottières a St. Colomban des Villards. Zahrnuje celkem 310 km propojených tratí všech úrovní. Nejvyšší vrchol leží ve výšce 2 620 m. Areál vypadá rozlehlý nejenom na mapě, ale i ve skutečnosti, takže týdenní pobyt je tak akorát na projetí všech sjezdovek a dává zároveň dostatek času na pobyt v oblíbených částech. Samotný areál Le Corbier vypadá sympaticky – menší, klidná vesnička, která se skládá pouze z ubytovacích zařízení, několika málo restaurací a obchodů.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Vynikající dlouhé červené a modré sjezdovky všech úrovní. Za pozornost stojí především Bellard v oblasti La Toussuire, už kvůli tomu, že nahoru se vyvezete rychlejší sedačkovou lanovkou, kterých je zde opravdu málo. Hned vedle je také pěkná Marolay. Další pěkné sjezdy jsou z nejvyššího vrcholu Les Perrons – buď na stranu směrem k přejezdu k St. Sorlin d’Arves, nebo opačně po modré Vallons. Ta ale v době mého pobytu nebyla v moc dobrém stavu (boule, kamínky). V Le Corbier odshora vede červená Combe – horní část je dost náročná, v dolní půlce můžete navázat na další a jet buď na dolní plac střediska, nebo sjet k dolnímu přejezdu do La Toussuire. Další v tomto místě je náročnější červená Pirouette a příjemná Gde Vadrouille. Značení sjezdovek je trochu posunuté - modré odpovídají spíše našim červeným. Mezi červenými a modrými přitom nebyl podstatný rozdíl.

Sněhové podmínky:

Sněhové podmínky při příjezdu vypadaly tragicky – dole skoro žádný sníh, nahoře to bylo dostačující, ale ne ideální, místy kamínky, hlína. V úterý napadlo asi 20 cm sněhu, všude boule, lyžovat se moc nedalo. Další dny přibylo ještě trochu sněhu a podmínky nastaly skoro ideální – nový sníh si dobře sedl a sjezdovky zůstaly upravené a kvalitní až do odpoledne.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Staré přepravní zařízení převažuje, chybí kabinková lanovka. Pár rychlejších sedaček: č. 8 v Le Corbier, č. 17, č. 21 a v La Toussuire č. 9 a č. 7. Žádná nemá kryt.

Zalidněnost:

O víkendech téměř prázdno, v ostatní dny průměrně až podprůměrně.

Občerstvení a aprés-ski:

Vyžití po lyžování minimální, ale rezidence mívají často venkovní bazén. Občerstvení na svazích dost drahé, snad jen káva za rozumnou cenu okolo 1,50 euro. Restaurace zely prázdnotou. V Le Corbier zajímavá obchodní zóna skrytá v dolních chodbách rezidencí.

Doprava do střediska a parkování:

Busem CK, výhodná poloha blízko od dálnice. Parkování u rezidencí Alpages du Corbier nebylo možné.

+ plusy

 • poměr cena - kvalita
 • krásné scenérie, rozlehlé středisko
 • místní výrobna vynikajícího sýru Beaufort
 • převaha širokých červených a modrých sjezdovek

- mínusy

 • absence kabinkových lanovek a staré přepravní zařízení
 • menší možnosti aktivního polyžařského vyžití
 • špatné značení skibusů a zastávek
 • časově náročnější přejezdy mezi jednotlivými středisky
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

12. - 19.01.2019  | Les Sybelles

 • autor: Jiřa
 • hodnocení:

Po 6 letech jsem opět navštívil francouzské středisko Les Sybelles. Základní fakta o o této rozlehlé lyžařské oblasti jsou popsána v několika předešlých reportech, takže se budu věnovat spíše aktuální situaci. Reliéf terénů je velmi rozmanitý od oblejších vrcholů nad Le Corbier a La Toussuire s výšk...

12. - 19.01.2013  | Les Sybelles

Velmi rozlehlý areál je tvořen třemi většími a třemi malými středisky. Le Corbier (1 550 m n.m.) a La Toussuire (1 750 m n.m.) jsou francouzská klasika - panelákové ubytování ze 70. let ale i novější rezidence ve stylu horských chalup. Saint Sorlin d´Arves (1 600 m n.m.), ke kterému patří největší č...

Santa Caterina

Santa Caterina

Santa Caterina

Santa Caterina

Santa Caterina

Santa Caterina

Výška sněhu 170 cm
Otevřené lanovky a vleky 6 z 6
Otevřené sjezdovky 20 z 20 km