Dolní Morava - aktuální report z 12.01.2019 - SNOW.CZ

Dolní Morava | aktuální report z 12.01.2019

Dolní Morava - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Králický Sněžník

průměrné hodnocení Dolní Morava:
autor: MA-lyžařka
hodnocení:
návštěva od: 12.01.2019 do: 12.01.2019
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Do stále se pěkně rozvíjejícího lyžařského střediska jezdíme již téměř 40 let. Lyžování se s dobou minulou nedá srovnat. Dnes jsou zde lanovky a nové sjezdovky, v době minulé tu byla pouze kotva, zalomená poma a dlouhé fronty. Na nejprudší sjezdovku nás obvykle nepustili lyžaři Rudé Hvězdy Brno, protože ji měli krásně urolbovanou a uzavřenou jen pro své závodníky. Dnes je vše jinak a můžeme lyžovat téměř všude. :-)

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Nejvýše položená sjezdovka č. 4 Slamník byla perfektně upravená a moc jsme se na ni těšili. I když zde jezdí pouze talířkový vlek, máme ji ze všech nejraději. Je krásně široká, prudká a úžasně se na ní řežou oblouky. A pokud je slušné počasí, ty výhledy a panoramata jen tak nikde neuvidíte! Ale tento den byla tak strašná mlha, že jsme si ji vůbec neužili, téměř na krok nebylo vidět. Parádní byla první den v sezóně otevřená černá sjezdovka č. 2. Bylo na ní velmi málo lidí a přesto mě tady srazila nezkušená snowborďačka. Naštěstí se nám nic nestalo.

Sněhové podmínky:

Sněhové podmínky byly parádní. Sněhu všude dost, otevřené byly všechny sjezdovky všech úrovní. Červená sjezdovka č. 3 se poměrně rychle rozjezdila a brzy se na ní tvořily menší boule. Odpoledne, když už jsme byli pěkně vylyžovaní a sjížděli jsme k autu na parkoviště ke Slonovi, se nám kupodivu velmi zalíbilo na modré a široké sjezdovce u Slona a ještě jsme ji několikrát sjeli. Parádně se na ní carvingovalo a sníh byl i odpoledne pěkně tvrdý a nerozježděný. Hlavně zde nebyla mlha jako v horní části střediska.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

V areálu jsou dvě sedačkové lanové dráhy a několik vleků. Asi bychom více ocenili, kdyby byly lanovky s bublinou, ;-) ale i tak jsme byli spokojeni. Na lanovkách si pěkně odpočineme a holt trochu vymrzneme.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Největší fronty cca na 15 minut se vytvořily ráno u pokladen u sjezdovky u Slona, pravděpodobně díky skipasům 1+1 zdarma z časopisu SNOW, kdy obsluha pokladen pečlivě kontrolovala aktivační kódy na kupónech a dokonce požadovala občanské průkazy. Pak se lyžaři rozprchli po celém areálu a u lanovek ani vleků se nečekalo vůbec. To nás mile překvapilo, v sobotu se předpokládal větší nával lyžařů.

Občerstvení a aprés-ski:

v areálu je celkem dost možností k občerstvení. My máme v oblibě Marcelku a Slaměnku. Obě to jsou samoobslužné restaurace s velkým výběrem jídel i nápojů. Letos nově otevřená restaurace Skalka hned vedle Stezky v oblacích nás nemile překvapila velkým návalem hostů i dost vysokými cenami.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava do střediska byla v pohodě. Silnice upravené a bez problémů sjízdné. V sobotu v 9 hodin jsme v klidu zaparkovali na parkovišti u Slona. což nás velmi překvapilo, v minulých sezónách již bývalo obsazené a my jsme museli jet dál na odstavné parkoviště a do areálu k lanové dráze Sněžník se přepravit pouze skibusem.

+ plusy

  • Parkování zdarma hned u sjezdovky
  • Upravené a široké sjezdovky

- mínusy

  • Dlouhé ranní fronty u pokladen na skipasy
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

30.03.2019  | Dolní Morava

autor: 0ndra
hodnocení:

Sobotní předpověď slibovala nic než slunce a ač by člověk nevěřil, teplota se vyšplhala odpoledne až k 16 stupňům. Ale nepřijel jsem z Prahy takovou dálku, abych se jeden ze dvou dnů opaloval... :-D
Počasí nezhatilo můj plán poprvé se podívat na Dolní Moravu. Překvapivé naopak bylo, jak skvěle byl...

zobrazit celý report

24.03.2019  | Dolní Morava

autor: doum25
hodnocení:

Nejspíše za posledním letošním lyžováním jsme vyrazili na Dolní Moravu i vzhledem k možnosti využít skipas 1+1 ze SNOW, díky čemuž nás lyžování vyšlo na 570 Kč. Počasí sice nebylo úplně jarní (azuro), ovšem i tak jsme si užili lyžování na téměř prázdných sjezdovkách.

zobrazit celý report

23.03.2019  | Dolní Morava

autor: Ruda Skuteč
hodnocení:

Na Dolní Moravu jsme vyrazili v rámci akce SNOW 1+1, kdy nás na konci sezony vyšel skipas "jen" na 570 Kč. Celý den bylo krásné počasí a svítilo sluníčko. Bohužel pěkné počasí přivítalo i kupu návštěvníků Stezky v oblacích, kteří každou chvíli zpomalovali lanovku svým nástupem a výstupem.

zobrazit celý report

20.03.2019  | Dolní Morava

autor: Kašpi
hodnocení:

Vzhledem k nočním teplotám, které se pohybovaly kolem -4 a předpovědi slibující polojasné počasí, nebylo co řešit a vyrazil jsem na Dolní Moravu. Provoz ve všední dny je již omezen, tzn. v provozu horní areál (Sněžník A, Sněžník B, Vyhlídková a Kamila). Jediné, co není v provozu v horním areálu, je ...

zobrazit celý report

17.03.2019  | Dolní Morava

autor: radez
hodnocení:

Podle infa na pokladně se bude jezdit jen do konce března. Sníh by sice byl delší dobu, ale potřebují dostavět dlouhou bobovku (nevím jestli to má souvislost, ani jestli to je pravda :-), ale tak zněla odpověď na dotaz, kdy se končí).
Ráno byla ledovka jak hrom, a tak nezdatní jedinci se po pádu d...

zobrazit celý report

16.03.2019  | Dolní Morava

autor: radez
hodnocení:

U Slona dnes dvě akce: MČR ve snowboardcrossu a Big Pool Contest. I tak díky malému množství lidí se na lanovku nečekalo ani U Slona, ani na hlavní lanovku nad Vistou.
Nejlepší ježdění bylo po modrých traverzech, kdy se dalo asi už naposledy fakt dobře zakárvovat a táhat to ze strany na stranu, rá...

zobrazit celý report

15.03.2019  | Dolní Morava

autor: radez
hodnocení:

Noční sněžení navalilo tak dvacet centimetrů sněhu. Ráno bylo neupraveno (upravují pouze večer), tak ve spodní části všech sjezdovek to bylo hodně těžký. Přišlo mi, když jsem se na moment zastavil, že vlastně všichni stojí a přemýšlí, jakým nejefektivnějším způsobem by to sjeli, aby se moc nezmastil...

zobrazit celý report

15.03.2019  | Dolní Morava

autor: Hanimora
hodnocení:
Moje třetí letošní návštěva. Ani jednou nebyly po nočním sněžení upravené sjezdovky. V lednu to až tak nevadilo, protože sníh byl sypký a lehčí, ale tentokrát to byla cca 20cm vrstva těžkého hutného sněhu, ve kterém se horko těžko dal vůbec točit oblouk. Byla to hodně velká dřina a dost nebezpečné! Za cenu skipasu bych očekávala větší komfort. Letos jsem s DM opravdu nespokojena!

14.03.2019  | Dolní Morava

autor: Kašpi
hodnocení:

Vzhledem k předpovědi počasí slibující noční teploty pod bodem mrazu jsem hned ráno vyrazil směr Dolní Morava. Dle mého názoru asi nejlepší areál na Moravě.

zobrazit celý report

13.03.2019  | Dolní Morava

autor: kabo007
hodnocení:

Po 2 letech jsme navštívili středisko, které je považováno za top na Moravě (i když už leží v Pardubickém kraji). Do 13 h to také potvrzovalo, vyšší ceny odpovídají úrovni. Ve 13 h výpadek proudu, 30 minut jsme čekali u Marcelky, poté vyšlapali kopec a sjeli po spojce k pokladnám U Slona. Tam spoust...

zobrazit celý report

10.03.2019  | Dolní Morava

autor: radez
hodnocení:

Víkend sice v dolní části propršel, ale v horní si mohl člověk užít pořádnou chumelenici. Aladin predikuje na pondělí sněžení a další dny má být kolem nuly a zase má, alespoň lehce, sněžit. Takže s ježděním nakonec ještě není konec. Silný vítr přes noc ze soboty na neděli akorát naházel větvičky na ...

zobrazit celý report

09.03.2019  | Dolní Morava

autor: radez
hodnocení:

Zahájení ráno výjezdem hlavní lanovkou ke Slaměnce a po zmrzlém modrém traverzu dolů zpět na Kamilu. Traverz už byl místama dost hnědý, ale kamení vidět nikde nebylo. Spíš to bylo hodně takové špinavé od jehličí apod.
Pak sjetí je Slonovi, kde ale kolem desáté začalo pršet, tak rozhodnutí padlo př...

zobrazit celý report

03.03.2019  | Dolní Morava

autor: radez
hodnocení:

11. prosince jsem byl na prvním lyžování letošní sezonu na Dolní Moravě a 3. března asi na posledním. Sice u vleku říkali, že plánují provoz ještě první týden v dubnu, ale předpověď je dosti děsivá.

zobrazit celý report

02.03.2019  | Dolní Morava

autor: radez
hodnocení:

Snad ještě nebyl poslední lyžovací víkend. Manžestr už byl po ránu nepříjemně zmrzlý, takže už se do toho ani pořádně nerakousne hrana skluznice. Časem se to dosti zhoblovalo. Příjemný byl modrý traverz, ale na něm je už znát, že bílého sněhu už začíná být místama málo. Ráno byla horní část středisk...

zobrazit celý report

28.02.2019  | Dolní Morava

autor: mikels
hodnocení:

První návštěva ve skiresortu Dolní Morava a milé překvapení. Moc se mi tam líbilo, a to vzhledem k rozmanitosti sjezdovek i zázemí skiresortu. Zde si každý najde, co se mu líbí. Hvězdičku jsem ubral pro horší stav parkování, ale kdo chce, místo si najde a také za vyšší ceny jídla a pití v restauraci...

zobrazit celý report

23. - 27.02.2019  | Dolní Morava

autor: Tom426
hodnocení:

Dříve jsme jezdili do Krkonoš, ale letos jsme zkusili změnu a rozhodně nelitujeme. Morava nás mile překvapila, řekl bych ideální na zimní dovolenou v Česku. Bohužel ke sjezdovkám musíme dojíždět a pokud si nepřivstanete, parkujete dosti daleko.
Celkový dojem ovšem parádní, sjezdovky dostatečně šir...

zobrazit celý report

26.02.2019  | Dolní Morava

autor: Bohouš
hodnocení:

Tak úterní návštěva Dolní Moravy se nepovedla. :-( Ráno u mě doma v Letohradě -2 °C, cestou teploměr stoupal, v Králíkách kolem nuly, na parkovišti U Slona po osmé hodině +6 °C. Celý den bylo oblačno a foukal silný nárazový vítr, proto celý den nejel Slamník. Dokud nezačne mrznout, nestojí to za náv...

zobrazit celý report

23.02.2019  | Dolní Morava

autor: radez
hodnocení:

Ráno pěkně připravený manžestr byl pěkně zmrzlý a pády musely bolet. Vlastně bolelo to i po sedření manžestru, kdy to člověk položil odpoledne na ledu :-).
Škoda, že zatím podle předpovědi je toto poslední víkend, kdy mrzne. Snad se tedy nevyplní předpověď a nezačne už jaro.
U Slona pěkně připra...

zobrazit celý report

17.02.2019  | Dolní Morava

autor: radez
hodnocení:

Neděle a předpověď slibující celý den slunečno nemohlo nechat nikoho sedět doma. Bylo vidět i dnes na Dolní Moravě, jak a co všechno se dá v zimě provozovat: skialpy, běžky, sjezdky, sněžnice, paraglajd, paraglajd z lyžema, chození a pak i ta pofiderní fošna, na které jsem se jal tři odpoledne učit ...

zobrazit celý report

15.02.2019  | Dolní Morava

autor: radez
hodnocení:

Celý týden sledování webky a předpovědi, kdy na webkách bylo hodně mlhavo a na předpovědi byla děsivá čísla nad nulou.
Dnešní den bylo parádní jasno, škoda jentěch vysokých teplot nad nulou. Letos ježdění v největším vedru.
Po ránu bylo hodně zrmzlé, viz níže, pak už to začlo zase dost měknout,...

zobrazit celý report
Další reporty ze střediska: Dolní Morava

Lyžařské zájezdy

Hotel Germania
Orientační cena za noc vč. polopenze 2 380 Kč/os.
Landgasthof Haflingerhof

Landgasthof Haflingerhof

Rakousko Rakousko - Golling
bez stravování vlastní doprava skipas v ceně
Od 4 212 Kč
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 994 Kč/os.
Hotel Aurach
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 765 Kč/os.