Waidring - Steinplatte - aktuální report z 15.02.2019 - SNOW.CZ

Waidring - Steinplatte | aktuální report z 15.02.2019

Waidring - Steinplatte - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

průměrné hodnocení Waidring - Steinplatte:
autor: jchamrad
hodnocení:
návštěva od: 15.02.2019 do: 15.02.2019
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Menší lyžařské středisko s převážně severně orientovanými svahy kousek od mnohem větších a známějších center jako Kitzbühel se sjezdovkami přesahujícími do Německa směrem na Reit im Winkl. I přes probíhající jarní prázdniny a nádherné počasí únosné množství lyžařů, fronty jen velmi nárazově a jen na osmisedačce, jinak plynulý provoz. Sníh díky převážně severní orientaci tvrdý ve velké části areálu do konce provozní doby.
Začátečníci se drželi v dolní části areálu na německé straně v obrovském množství, občas "přetekli" do vyšších partií, ale nic hrozného. Sjezdovky široké, i když občasné terénní zlomy donutily k přibrždění a prozkoumání terénu pro občasného hada lyžařské školy vyskytujícího se bohužel i na černém svahu.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

V horní části převažují červené sjezdovky s převážně severní orientací, doplněné jednou sportovnější černou z nejvyššího bodu střediska. Směrem západním sjezdovky modrají, stejně tak modré je to Reit im Winklem. Zde již prakticky jen čistý výukový terén velmi mírný a plochý, ale zase neuvěřitelně prostorný a přehledný.
Nedoporučuji, pokud teda nebudete parkovat na německé straně, sjezd k údolní stanici kabinky po sjezdovce označené modrou barvou. Pod dolní stanicí kotvy obsluhující její horní část jde jen o odjezdovou cestu místy velmi mírnou, odsuzující snowboardisty neznalé poměru do role pěších turistů a lyžaři se pěkně zapotí, než dopádlují až ke kabince. Ale chtěl jsem projet vše, tak jsem se zapotil přiměřeně také.
Pro mě nejhezčí sjezdovky byly z nejvyššího bodu střediska obsluhované odpojitelnou čtyřsedačkou a šestisedačkou. Zde přilehlá černá velmi tvrdá celý den.
Jinak v areálu přiměřeně návštěvnosti se sjezdovky postupně vyšoupávaly, kopce cukru nemohly chybět. Na slunci exponovaných úsecích samozřejmě sníh měknul, ale nebylo jich mnoho.

Sněhové podmínky:

Sníh zde byl přírodou nadělen velmi štědře, ale jistě podpořeno i zasněžováním. Nebyl problém.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Až na 1 starou čtyřsedačku neodpojitelnou vše rychlé odpojitelné - 1 čtyřsedačka bez krytu na vrchol Steinplatte (může být v horších klimatických podmínkách problematičtější) a 1 bez krytu na širokánské modré na německé straně )zde trochu přerušovaný provoz díky obrovskému množství začátečníku v dolní části areálu) a další 6- a 8 sedačky již s krytem a možná i s vyhříváním, ale to nebylo zapnuto, neboť počasí nádherné bylo po celý den. Z německé strany kabina pohodlná, ale na lyžování prakticky nevyužitelná, viz výše. Pouze transportní kabinka bez přilehlé sjezdovky z rakouské strany je rychlá, ráno jsem seděl hned v druhé... Parkoviště velké na obou stranách, bezplatné, přiměřeně naplněné.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Ráno pohoda, vrchol někdy kolem 11:00, ale 8sedačka rychle dav odvozila. Boční lanovky celý den v pohodě. Po obědě lidí ubývalo, před koncem provozu mnoho lyžařů na sjezdovkách nezůstalo. Buď odjeli, nebo vysedávali v příjemných chatách po areálu, slunili se a odpočívali.

Občerstvení a aprés-ski:

Velké množství po celém areálu, ale neměl jsem čas, 3 Corny tyčinky na celý den a tekutiny před a po lyžování.... Vzhledem k obrovskému množství zákazníků na terasách před chatami, služby zřejmě slušné.

Doprava do střediska a parkování:

Velké parkoviště na obou stranách hranice, bezplatné, upravené. Cesty suché, velké sněhové bariéry po lednovém sněhopádu.

+ plusy

  • pěkné sportovní i rekreační sjezdovky
  • velké možnosti rovněž i pro začátečníky
  • slušný dopravní park
  • severní orientace svahů s dobrým sněhem i při nízké nádmořské výšce
  • dobrá dopravní dostupnost

- mínusy

  • nic nechci psát, libilo se mi, klidně bych zopakoval
  • snad jen menší velikost, na týden bych to neviděl
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Lyžařské zájezdy

Hotel Platzer

Hotel Platzer

Rakousko Rakousko - Gmünd
polopenze, all-inclusive vlastní doprava bez skipasu
Od 2 444 Kč
Orientační cena za noc vč. all-inclusive 1 429 Kč/os.
Residence Chalet de l´Eterlou
Orientační cena za noc vč. skipasu a dopravy 1 443 Kč/os.
Hotel Kitzbühler Horn
Orientační cena za noc vč. polopenze 2 539 Kč/os.