Waidring - Steinplatte - aktuální report z 15.02.2019 - SNOW.cz

Waidring - Steinplatte aktuální report z 15.02.2019

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

Waidring - Steinplatte - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: jchamrad
 • hodnocení:
 • návštěva od: 15.02.2019 do: 15.02.2019
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Menší lyžařské středisko s převážně severně orientovanými svahy kousek od mnohem větších a známějších center jako Kitzbühel se sjezdovkami přesahujícími do Německa směrem na Reit im Winkl. I přes probíhající jarní prázdniny a nádherné počasí únosné množství lyžařů, fronty jen velmi nárazově a jen na osmisedačce, jinak plynulý provoz. Sníh díky převážně severní orientaci tvrdý ve velké části areálu do konce provozní doby.
Začátečníci se drželi v dolní části areálu na německé straně v obrovském množství, občas "přetekli" do vyšších partií, ale nic hrozného. Sjezdovky široké, i když občasné terénní zlomy donutily k přibrždění a prozkoumání terénu pro občasného hada lyžařské školy vyskytujícího se bohužel i na černém svahu.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

V horní části převažují červené sjezdovky s převážně severní orientací, doplněné jednou sportovnější černou z nejvyššího bodu střediska. Směrem západním sjezdovky modrají, stejně tak modré je to Reit im Winklem. Zde již prakticky jen čistý výukový terén velmi mírný a plochý, ale zase neuvěřitelně prostorný a přehledný.
Nedoporučuji, pokud teda nebudete parkovat na německé straně, sjezd k údolní stanici kabinky po sjezdovce označené modrou barvou. Pod dolní stanicí kotvy obsluhující její horní část jde jen o odjezdovou cestu místy velmi mírnou, odsuzující snowboardisty neznalé poměru do role pěších turistů a lyžaři se pěkně zapotí, než dopádlují až ke kabince. Ale chtěl jsem projet vše, tak jsem se zapotil přiměřeně také.
Pro mě nejhezčí sjezdovky byly z nejvyššího bodu střediska obsluhované odpojitelnou čtyřsedačkou a šestisedačkou. Zde přilehlá černá velmi tvrdá celý den.
Jinak v areálu přiměřeně návštěvnosti se sjezdovky postupně vyšoupávaly, kopce cukru nemohly chybět. Na slunci exponovaných úsecích samozřejmě sníh měknul, ale nebylo jich mnoho.

Sněhové podmínky:

Sníh zde byl přírodou nadělen velmi štědře, ale jistě podpořeno i zasněžováním. Nebyl problém.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Až na 1 starou čtyřsedačku neodpojitelnou vše rychlé odpojitelné - 1 čtyřsedačka bez krytu na vrchol Steinplatte (může být v horších klimatických podmínkách problematičtější) a 1 bez krytu na širokánské modré na německé straně )zde trochu přerušovaný provoz díky obrovskému množství začátečníku v dolní části areálu) a další 6- a 8 sedačky již s krytem a možná i s vyhříváním, ale to nebylo zapnuto, neboť počasí nádherné bylo po celý den. Z německé strany kabina pohodlná, ale na lyžování prakticky nevyužitelná, viz výše. Pouze transportní kabinka bez přilehlé sjezdovky z rakouské strany je rychlá, ráno jsem seděl hned v druhé... Parkoviště velké na obou stranách, bezplatné, přiměřeně naplněné.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Ráno pohoda, vrchol někdy kolem 11:00, ale 8sedačka rychle dav odvozila. Boční lanovky celý den v pohodě. Po obědě lidí ubývalo, před koncem provozu mnoho lyžařů na sjezdovkách nezůstalo. Buď odjeli, nebo vysedávali v příjemných chatách po areálu, slunili se a odpočívali.

Občerstvení a aprés-ski:

Velké množství po celém areálu, ale neměl jsem čas, 3 Corny tyčinky na celý den a tekutiny před a po lyžování.... Vzhledem k obrovskému množství zákazníků na terasách před chatami, služby zřejmě slušné.

Doprava do střediska a parkování:

Velké parkoviště na obou stranách hranice, bezplatné, upravené. Cesty suché, velké sněhové bariéry po lednovém sněhopádu.

+ plusy

 • pěkné sportovní i rekreační sjezdovky
 • velké možnosti rovněž i pro začátečníky
 • slušný dopravní park
 • severní orientace svahů s dobrým sněhem i při nízké nádmořské výšce
 • dobrá dopravní dostupnost

- mínusy

 • nic nechci psát, libilo se mi, klidně bych zopakoval
 • snad jen menší velikost, na týden bych to neviděl
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

13.02.2023  | Waidring - Steinplatte

 • autor: Bohouš
 • hodnocení:

Poslední den naší tour po Rakousku jsem hledal nějaký malý areál, který je už na zpáteční cestě z Tyrolska do ČR a volba padla na Waidring

 • Steinplatte se 42 km sjezdovek. Trochu mě zaskočil mumraj u páteřní
lanovky z vesničky Waidring, ale obavy se rozplynuly po přijedu do areálu, kde se dav lyžní...

Serfaus Fiss Ladis

Serfaus Fiss Ladis

Serfaus Fiss Ladis

Serfaus Fiss Ladis

Serfaus Fiss Ladis

Serfaus Fiss Ladis

SNOW tipy

Výška sněhu 150 cm
Otevřené lanovky a vleky 38 z 38
Otevřené sjezdovky 186 z 186 km