Brandnertal - aktuální report z 09. - 16.03.2013 - SNOW.cz

Brandnertal aktuální report z 09. - 16.03.2013

    průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Vorarlbersko

Brandnertal - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

  • autor: jita07
  • hodnocení:
  • návštěva od: 09.03.2013 do: 16.03.2013
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Pobyt jsme vyhráli ve společné soutěži SNOW a Rakouské centrály. Níže je pár poznatků, které by mohly být užitečné pro ostatní lyžaře a zvláště rodiny s miminkem.

Tak nejdříve k zemi – Vorarlbersko je nejzápadnější část Rakouska, což je při cestě z Brna takových 10 h jízdy i se zastávkami. Není to nejblíž, ale ani nejdál a když vezmu, že Češi jezdí hodně do Itálie, tak je to srovnatelná vzdálenost (např. jako italské Trento). Jeli jsme přes Rakousko, i když je možné jet i přes D1 a Německo. Cesta úplně v pohodě, ani zácpy nebyly. Všechna odpočívadla a benzínky mají přebalovací pult a jsou vybaveny pro cesty s miminkem (nejsem si jistá, jak je to v Česku). Z vlastní zkušenosti je lepší vyjet hodně brzy ráno, mimino hodně cesty prospí. Zpáteční odjezd po 9 h nebyl nejlepší volbou, ale dalo se. Pro maminky – je lepší sedět vzadu, mít vše po ruce (batoh s jídlem, oblečením, hračkami včetně pár nových a ty v případě nouze vytahovat).

Bydleli jsme v hotelu Valschena 3* (http://www.hotel-valschena.at/) - pěkný rodinný hotel, milí majitelé, na pokoji postýlka, dali nám spoustu užitečných informací a byli velice přátelští. Jejich restaurace Brandher Hof byla gurmánským zážitkem (v rámci polopenze je večeře o 4 chodech včetně hovězího steaku, lososa, kvalitních ryb, atd). Restaurace vypadá vyhlášená a má luxusní a romantický náchech. Obsluha na jedničku a jídlo je mimořádné!

Skipas – to bych řekla nejdůležitější bod našeho pobytu. Vím, jak v Česku provozovatelé lanovek řeší půjčování skipasů. Proto bych chtěla uvést, že v areálu Brandnertal tento problém vůbec nebyl, protože si můžete legálně koupit skipas „shared“ pro 2 osoby, kam se napíší hned jména. Při výjezdu nahoru s kočárkem si jeden koupí pěší nahoru a dolů a na lyžování si skipas oficiálně střídáte. Pro orientaci, 6denní skipas pro dva vyšel na 138 EUR!

Z praktického hlediska, jeli jsme sami s 9měsíčním miminkem a střídali jsme se. Bylo to úplně v pohodě, manžel jezdil dlouhé těžké sjezdovky a já jsem jezdila kratší červené. Ideální základna byla na terase restaurace Einhorn, odkud vyjížděly i vleky. Bylo tam hodně rodin s kočárky a menšími miminy, proto kdo má strach takhle jet, vážně nemusí. Navíc Rakušáci jsou moc pozorní k malým dětem, bavil se s námi celý hotel pozdravem „Hallo kleine Monika“. :-) Z Čechů jsme potkali jednu rodinu, což může být lákavé pro všechny, kdo chtějí jet do areálů, kde nezní čeština ze všech stran.

Musím říct, že letos bysme normálně asi lyžovat nejeli, právě ze strachu cestování s miminem, i když jsme zarytí cestovatelé a cestování je navíc moje profese, ale jsem ráda, že jsme to absolvovali, mimino se ukázalo být cestovatel a doufám, že brzy z něj bude malý lyžník.

Níže naše společné foto během après-ski.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Krásné, rakouská kvalita, všechny obtížnosti.

Sněhové podmínky:

Byli jsme v březnu, půlka týdne nádherné jarní lyžování plné slunce, druhá půlka týdne sněžení a nový prašan.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Super.

Zalidněnost:

Pohoda, žádné čekání, pár lidí na sjezdovce.

Občerstvení a aprés-ski:

Vynikající.

Doprava do střediska a parkování:

Z Brna je to dál, ale po dálnici cesta utíká, poslední část je hodně tunelů (cca 50 km, jestli se nepletu).

+ plusy

  • perfektní služby, sjezdovky, hotely, restaurace

- mínusy

  • z Brna trošku větší vzdálenost
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

17.02.2014  | Brandnertal

  • autor: 53babulinka
  • hodnocení:
Byla jsem letos se dvěma vnoučaty v Brand, což je pod Brandertalem. Žiji v Rakousku a navštívila jsem v zimě hodně hotelů v Tyrolsku. Letošní dovolenou jsem s dětmi trávila v hotelu Lagant. Nemohu říci více, než že vše vynikající. Jen škoda, že jsem tam nepotkala nikoho z Čech. Hotel je na úrovni, vzorná čistota, pomoc s dětmi, jídlo nemá chybu, personál vstřícný a opravdu se starají o hosty. Mohu jen doporučit. Lyžování nádherné, skipas levný, a to tam je hodně německých, rakouských a švýcarských rodin s dětmi a většina se tam vrací. Doporučuji..

Brandnertal

Brandnertal

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 14
Otevřené sjezdovky 0 z 54 km