Grosseck Speiereck - aktuální report z 16.03.2019 - SNOW.CZ

Grosseck Speiereck | aktuální report z 16.03.2019

Grosseck Speiereck - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Rakousko Rakousko - Salcbursko

průměrné hodnocení Grosseck Speiereck:
autor: MichalW
hodnocení:
návštěva od: 16.03.2019 do: 16.03.2019
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Grosseck - Speiereck je součástí spolku středisek, do kterého dále patří Katschberg, Fanningberg a známý Obertauern. Při vzdálenosti zhruba 400 km z Brna se dá pro tvrďáky zajet na jeden den. Já využil bonusového programu nejmenovaného dodavatele energií a objednal si kupon "2 za cenu 1". Přes slevu střediska se lyžovalo 2 dospělí + 2 děti za 50 eur... Nádhera.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Středisko uvádí 50 km sjezdovek různých obtížností. Hledání té správné sjezdovky bylo docela náročné. Z vrcholu lanovky vede totiž zpravidla jen jedna trasa, takže najít si prostor pro sebe je složité. Profilem nám vyhovovala č. 4A z vrcholu Speiereck, ale právě přes množství lyžařů byla pro sportovnější jízdu nepoužitelná. Sjezd po č. 2 do údolí St. Michael byla pro svou jižní orientaci také chyba. Trojka z vrcholu Grosseck byla též zajímavá, ale brzy rozrytá. Nakonec jsme točili sjezdovku č. 1 do údolí Mauterndorf, kde se střídala svozová cesta s "normálními" sjezdovkami. Na závěr jsme si užili kousek "karvingové dálnice", kde nikdo nejezdil - sjezdovky č. 8.

Sněhové podmínky:

Jarní lyžování, kdy i ve 2 000 výškových metrů bylo hodně nad nulou. V horních částech a na severní straně povolený přírodní sníh, parádně se do něj zařezávaly hrany, v takových náklonech jsem letos ještě nejezdil. :-) Ale hodně lepivý, na stavění sněhuláka ideální. Na mazání lyží už to bylo horší a můj univerzální vosk už nestačil a lyže trochu přidrhávaly. Na jižní straně sjezdu do St. Michael jarní těžká kaše, z níž děsně bolí nohy.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Z údolí vyváží lyžaře kabinkové lanovky, do červené z Mauterndorfu si musíte brát lyže dovnitř. Strašně nepraktické. U žluté ze St. Michael se vezou lyže normálně venku. V horních partiích staré sedačkové lanovky, dvě třísedačky a jedna dvousedačka bez rozběhových pásů. Závan moderní techniky představovala nejvytížínější odpojitelná čtyřsedačka na vrchol Speiereck.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

I přes snížené ceny lidí moc nebylo a téměř všichni lyžovali z vrcholu Speiereck.

Občerstvení a aprés-ski:

Navštívili jsme restauraci Panorama Alm. Dětská porce kuřecích křidýlek s hranolkami byla větší než "běžná" porce v hogo fogo restauraci v jednom prestižním moravském středisku.

Doprava do střediska a parkování:

Z Brna zhruba 400 km, z toho tak 300 po dálnici. My jeli do Mauterndorfu a tady pozor - slepě jsem věřil navigaci a ta nás táhla po rozbité a klikaté okresce č. 95 přes hory. Měl jsem jet silnicí 97, jak jsem si na zpáteční cestou ověřil. Na místě trochu chaotická organizace parkování, zřízenec mne nechá projet celou část již obsazeného parkoviště, až si tedy najdu místo sám, tak přijde a na centimetry nás umisťuje. Parkoviště v Mauterndorfu je na špinavém štěrku.

+ plusy

  • Aktuální cenová nabídka
  • Relativně rychle dostupné z Moravy
  • Slušné převýšení

- mínusy

  • Starší i když rychlé lanovky na vrcholy
  • Kvalita sněhu na jižním sjezdu do St. Michael
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

21.01.2018  | Grosseck Speiereck

autor: Erenaethan
hodnocení:

První den dovolené nám bohužel počasí moc nepřálo, ale i tak se na Großecku dalo poměrně slušně zalyžovat. Sjezdovky jsou většinou příjemně široké, dobře značené i ohraničené. Díky čerstvě napadanému sněhu jsme se manšestru bohužel nedočkali, ale i přes to se dalo poměrně bez problému jezdit až do o...

zobrazit celý report

10.12.2016  | Grosseck Speiereck

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Grosseck Speiereck v srdci rakouského Lungau se při zahájení sezóny musel obejít bez své nejatraktivnější sjezdovky ze Speierecku, která je zatím holá a čeká na přírodní sníh. Možná i proto byla sobotní návštěvnost přes zvýhodněnou cenu skipasu (22 eur) vlažnější.

zobrazit celý report

25.03.2016  | Grosseck Speiereck

autor: sipa32
hodnocení:

V tomto středisku jsem byl poprvé a rozhodně ne naposled. Když jsem byl v oblasti v lednu, tak mi toto středisko bylo doporučováno majiteli penzionu, kde jsem bydlel. Tehdy ovšem nebylo středisko otevřeno až k vrcholu Speiereck kvůli nedostatku sněhu. Tehdy jsem místo něj zvolil vedlejší a známější ...

zobrazit celý report

13. - 14.03.2015  | Grosseck Speiereck

autor: janousekml
hodnocení:

Příjemné středisko s velmi slušným 1 400metrovým převýšením. Snadno dostupné ze dvou vesnic - Mauterndorf a St. Michael. Celkem 50 km sjezdovek a 10 lanovek a vleků.

zobrazit celý report

17.12.2013  | Grosseck Speiereck

autor: luka
hodnocení:
Pátek, v poslední den platnosti skipasu za 19 EUR, bylo středisko poloprázdné. Na jižních svazích byl díky vydatnému sluníčku vidět nedostatek sněhu, sjezdovky vyjma pár míst bezvadné. Škoda jen zavřeného sjezdu do údolí - k St. Michael, jinak super lyžovačka.

27.01.2012  | Grosseck Speiereck

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Grosseck Speiereck, hlavní středisko oblasti Lungau, je malá, nenápadná, ale vertikálně velmi rozsáhlá houpačka. K tomuto relativně nejméně navštěvovanému areálu z jihu přiléhá Katschberg a severně odtud leží věhlasný Obertauern – všechny tři rozmanité areály jsou spolu s nejmenším Fanningbergem zah...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Hotel Panorama
Orientační cena za noc vč. polopenze, skipasu a dopravy 2 643 Kč/os.
Penzion Koidl
Orientační cena za noc vč. snídaně 885 Kč/os.
Hotel Bauer
Orientační cena za noc vč. polopenze 4 228 Kč/os.