Bad Gastein - aktuální report z 18.02.2019 - SNOW.cz

Bad Gastein aktuální report z 18.02.2019

    průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko

  • autor: Krumpi
  • hodnocení:
  • návštěva od: 18.02.2019 do: 18.02.2019
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Skvělá ski dovolenka pro celou rodinu. Tři dny azuro, velikost střediska a jeho propojenost je super. Vzdálenost z Olomouce je něco málo přes 600 km. Jedna z nejlepších destinací v Rakousku. Serfaus je horší na dopravu a dojíždění, lepší je snad jen Hintertux - záleží na vkusu. Jen jedna nevýhoda, město je v kopci a všechno ubytování je také tam. Při jízdě městem, kde jsou úzké a hodně klikaté silničky, to při sněžení musí být o hubu. Málo parkovacích míst i přes vyhrazená místa u apartmánů.
Perfektní je freeride, rozmanitost sjezdovek, zázemí, sněhové sochy pro děti, vyhlídky a visutá lávka.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovky dokonale široké, kde se vejdou všichni a nikdo se neomezuje. Je tam pár úzkých pasáží, kde se sjíždějí všichni dohromady, a při závěrečném sjezdu do údolí se lidi trochu melou a plácají v hlubokém, nahrnutém sněhu v úzkých pasážích.

Sněhové podmínky:

Výborné. Po našem odjezdu napadlo dalších 40 cm nového sněhu.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Kabinky na hlavních kopcích nahoru a po okolí sedačky. Bez výhrad.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Přes ranní tlačenici u nástupních turniketů u lanovek se lidé rozprostřou po kopcích a vše je v pohodě. Široké a středně zalidněné svahy vybízejí k pořádným točkám. Nikdy jsme nečekali u turniketů, max. 20 lidí před turniketem. I v čase obědů byly vždy volné stoly uvnitř restaurací, zato venkovní stoly byly plné vždy, bo se všichni slunili a chytali bronz.

Občerstvení a aprés-ski:

Občerstvení dostatek, velký výběr jídel, místní speciality, koláče, drinky, zákusky. Ceny za hlavní hotovky pod 10 €. Skvělé těstoviny a knedlíky. Velká restaurace na horní stanici s nedalekou vyhlídkou a visutým mostem. Při sjezdu další chata s občerstvením.

Doprava do střediska a parkování:

My jeli z Olomouce a vzdálenost naprosto skvělá - něco málo přes 600 km. Paráda. Bydleli jsme přímo ve městě Bad Gastein, které je hodně v kopci. Na středisko jsme jezdili cca 3 minuty autem i přesto, že nad našim ubytováním stavěl skibus (nemuseli jsme řešit přesné časy odjezdů apod.)

+ plusy

  • Vzdálenost
  • Rozmanitost

- mínusy

  • Ubytování

Diskuze: Bad Gastein

K reportu střediska nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.


Níže naleznete další reporty ze střediska

19.02.2019  | Bad Gastein

  • autor: Abrakus79
  • hodnocení:

Třetí den jsme vyzkoušeli dojezdem skibusem do Angertalu část Bad Gastein. Nádherné počasí bylo jak z reklamních letáků. Vše perfektní. Tohle lyžování se nikdy neomrzí.

Ankogel

Ankogel

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 5
Otevřené sjezdovky 0 z 12 km