Stilfserjoch (Passo Stelvio) - aktuální report z 20.06.2019 - SNOW.cz

Stilfserjoch (Passo Stelvio) aktuální report z 20.06.2019

  průměrné hodnocení:

Itálie Itálie - Jižní Tyrolsko

Stilfserjoch (Passo Stelvio) - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: rradek
 • hodnocení:
 • návštěva od: 20.06.2019 do: 20.06.2019
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

V rámci cyklistického pobytu v Bormiu, které je na kolo opravdu super, jsem si na jeden den odskočil na lyže na Stelvio. Byla to opravdu zajímavá zkušenost, ale na víc než 1 den lyžování bych tam znovu nejel. I když bydlíte přímo v Bormiu, cesta zabere nějakých 45 minut, přijedete na parkoviště hodinu před spuštěním lanovky a stejně už vidíte frontu závodníků na kabinu.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Dle mapy je v nabídce 8 sjezdovek, ale reálně se lyžuje tak na 5, zbytek jsou spíše spojovací cesty. Většina sjezdovek je ale plná branek, čímž se prostor pro lyžování zmenšuje. Sklon je většinou mírný, jen některé horní části jsou prudší.

Sněhové podmínky:

Na webu střediska se množství sněhu nedozvíte, ale na jiných webech jsem dohledal 150-350 cm. Sněhu je opravdu dost a dá se v pohodě dojet až na parkoviště. Parkoval jsem 20 m od sjezdovky. Vybral jsem si nejchladnější den a sjezdovka tak byla po ránu přimrzlá. Po 9. h to už ale povolovalo a byla z toho klasická jarní/letní lyžovačka. Ve 12:30 byla polední pauza, podmínky už náročné, tak jsem to zabalil.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Vše v provozu, ale vleky se mi zdály pomalé, chtělo by to něco rychlejšího. Zázemí zastaralé s jedním vzdáleným WC pro všechny lyžaře. Tady je to opravdu tréninkové středisko, kde 98 % lyžařů tvoří lyžařské kluby a trénují zde od východu slunce. Tady se u baru nesedí. :-)

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Ráno v 7 fronta na kabinu. Nahoře už celkem klid s čekáním na vlek většinou do 5 minut. Po 11. h se už začíná areál pomalu vylidňovat. Celkově jsem ve všední den před prázdninami čekal menší zalidněnost.

Doprava do střediska a parkování:

Cesta z Bormia 45 minut, která je opravdu nádherná. Na kole super zážitek a věřím, že na motorce taky. U lanovky dostatečně velké parkoviště.

+ plusy

 • Lyžování v létě
 • Krajina

- mínusy

 • Vzdálenost z ČR
 • Sjednovky zabrané tréninkem závodníků
 • Ráno nával na kabinu, kde vyhrává rychlejší a silnější
 • Minimální zastaralé zázemí
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Paseky nad Jizerou

Paseky nad Jizerou

Paseky nad Jizerou

Paseky nad Jizerou

Paseky nad Jizerou

Paseky nad Jizerou

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 6
Otevřené sjezdovky 0 z 10