Steinach am Brenner - Bergeralm - aktuální report z 23.11.2019 - SNOW.cz

Steinach am Brenner - Bergeralm aktuální report z 23.11.2019

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

Steinach am Brenner - Bergeralm - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: plamice
 • hodnocení:
 • návštěva od: 23.11.2019 do: 23.11.2019
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Naše první lyžovačka této zimní sezóny se měla odehrávat původně na ledovci Zugspitz, kde jsme měli na rakouské straně i ubytování. Bohužel po příjezdu k lanovce na německé straně jsme zjistili, že areál je pro lyžování uzavřen z důvodu silné vichřice - ačkoliv ještě ráno měli na stránkách uvedeno, že je otevřeno. Nastalo rozčarování, kam se vydáme, když už je naše auto plně naložené na lyžování. Div jsme nezavařili telefony vyhledáváním bližších otevřených sjezdovek. Ledovce Stubai, Pitztal, Kaunertal také uzavřeny. Takže kam? Pak na mne vyskočil pro nás známý Bergeralm, že se dnes zrovna areál otevřel, info o vichřici žádné, cesta hodinka a půl, takže huráá - lyžovačka dnes přeci jen bude, i když bez těch pořádných horských panoramat. Toto středisko jsme náhodně navštívili už letos na jarňákách, když jsme byli ubytovaní v údolí Stubai a panovalo tam nevlídné počasí. Tenkrát jsme ho navštívili dvakrát a celkem se nám zalíbilo, takže jsme už nyní věděli, do čeho jedeme. Bohužel nás Google mapa opět navedla na Brennerskou dálnici, takže jsme za pár km zaplatili 10 euro skoro za nic - takže pozor na to.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Areál je vhodný jak pro začátečníky, tak pokročilé, každý si tu najde svoji sjezdovku. Kabinka ze spodní stanice vás vyveze na prostřední plošinu, odkud vyráží další lanovky vzhůru až na vrchol. Najdete tu příjemný kratší svah s vlekem vhodný pro výuku. Vedle něj je pak delší poctivá modrá č. 5 s prudším začátkem, na tu vás vyveze sedačková lanovka. Pak je tu ještě jedna kombi sedačková lanovka, na které se mezi sedačkami střídá kabinka. Ta vás vyveze až na samotný vrchol, odkud dolů proudí dvě sjezdovky, zleva červená, zprava černá. Červená je hezky dlouhá, celkem i široká, se zajímavým profilem - nudit se na ní nebudete. Černá se pak spojuje do modré č. 5. Nahoře na vrcholu na druhé straně je ještě modrá sjezdovka s vlekem, ale ta byla zavřená jako v březnu při naší první návštěvě, tak i nyní. Červená sjezdovka jinak vede úplně až dolů k nástupní stanici kabinky.

Sněhové podmínky:

Sněhu bylo nahoře celkem dost, hlavně přírodní sníh, dole v údolí beze sněhu. Dolní část areálu byla ještě zavřená kvůli nedostatku sněhu, tudíž červená sjezdovka až k nástupní stanici byla uzavřená, taktéž sáňkařská dráha ještě nebyla v provozu. Teplota byla lehce nad nulou, sníh byl příjemný, netvořily se žádné muldy. Odpoledne pak byla uzavřená i kombi lanovka na vrchol z důvodu silného větru, jinak lanovka u modré a vlek otevřen.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Dole u nástupní stanice kabinky je pokladna, toalety, půjčovna lyží a bar. V prostřední stanici pak panoramatická restaurace a vedle zavřený bar. Odtud pak i vede sáňkařská dráha, když je v provozu - sáňky pak půjčují u výstupu z kabinky. Starší vlek poma u výukového svahu, čtyřsedačková lanovka s pojízdným pásem obsluhující modrou sjezdovku zprava a zleva červenou a kombi lanovka sedačka/kabinka na vrchol. Kabinku jsme ale zažili spuštěnou jen při minulé návštěvě, sedačka má bublinu.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Byly zde jen lyžařské kurzy, asi tři závodní oddíly a pár klasických lyžařů. Fronta tak na pět minut byla jen u kombi lanovky, jinak dojezd až k vleku nebo čtyřsedačce - zde se utvořila pak fronta, když kombi lanovku zavřeli, ale i tak byla čekačka max. 5 minut. Při naší poslední návštěvě v březnu nás bylo taky celkem málo, takže jsme tu hodně lidí vlastně nezažili nikdy.

Občerstvení a aprés-ski:

Hlavní restaurace je panoramatická s jídelnou, bar vedle zavřený, otevřený jen dole u nástupní stanice - nevyužili jsme. Ale jídlo klasika - hranolky, řízky, klobásy, hutná polévka, sladký knedlík, asi jako všude na horách. :-)

Doprava do střediska a parkování:

Parkoviště celkem plné, i když v areálu tolik lyžařů nebylo, ale místečko se našlo, silnice suchá. Při odjezdu opět přes městem mýtná brána za 3 eura.

+ plusy

 • malý klidný areál
 • vhodný pro rodiny s dětmi
 • dobré ceny i tarify na různý počet hodin
 • již otevřený, oproti okolním areálům

- mínusy

 • mohlo být lepší počasí, ale i tak zázrak že jsme si zalyžovaly:-)

Zajímavé odkazy

https://www.bergeralm.net

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

10.03.2022  | Steinach am Brenner - Bergeralm

 • autor: Kapitän_von_Trapp
 • hodnocení:

Středisko, které zná každý, kdo jezdí po Brennerské dálnici směr Itálie - sjezdovka probíhá hned vedle dálnice. Jedná se o středně velký areál s přibližně 30 km sjezdovek. Vše je osvětlené a středisko je známé i nočním lyžováním a sáňkařskou dráhou. Středisko jsme navštívili na jeden den a dojmy js...

15. - 17.03.2019  | Steinach am Brenner - Bergeralm

 • autor: zdenek.langer
 • hodnocení:
Komu nevadí ranní vstávání, tak je zde v so a v ne brzké ranní lyžování od 6:30 do 8:30. Na březen nádherný sníh, málo lidí, manšestr jak má být. Cena 25 EUR na 2 hodiny včetně teplého nápoje a croissantu v restauraci v mezistanici. Takže lyžovačka 6:30-8:30, pak lehká snídaně a slunění do 10:30 a půlka dne ještě před váma! Vřele doporučuji!

13. - 14.03.2019  | Steinach am Brenner - Bergeralm

 • autor: plamice
 • hodnocení:

Název tohoto střediska je Bergeralm a nachází se nad obcí Steinach am Brenner, hned nad brennerskou dálnicí. Jeho návštěva nebyla vůbec v plánu. Ale protože nám během jarních prázdnin v údolí Stubai zrovna uzavřeli všechny sáňkařský dráhy a dcera se na ní tak těšila, hledala jsem v okolí jinou otevř...

Kopřivná

Kopřivná

Kopřivná

Kopřivná

Kopřivná

Kopřivná

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 3
Otevřené sjezdovky 0 z 2