Steinach am Brenner - Bergeralm - aktuální report z 10.03.2022 - SNOW.cz

Steinach am Brenner - Bergeralm aktuální report z 10.03.2022

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

Steinach am Brenner - Bergeralm - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Kapitän_von_Trapp
 • hodnocení:
 • návštěva od: 10.03.2022 do: 10.03.2022
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Středisko, které zná každý, kdo jezdí po Brennerské dálnici směr Itálie - sjezdovka probíhá hned vedle dálnice. Jedná se o středně velký areál s přibližně 30 km sjezdovek. Vše je osvětlené a středisko je známé i nočním lyžováním a sáňkařskou dráhou. Středisko jsme navštívili na jeden den a dojmy jsou velmi dobré, i když už bylo skoro po sezóně. Bydlet někde v okolí, dokázal bych si představit strávit zde celý týden. Za sebe rozhodně doporučuji. Dálnice je zpoplatněná i nad rámec dálničních známek, takže buď je nutné jet zdlouhavě po okreskách, nebo zaplatit 10 EUR za mýto.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Středisko nabízí cca 30 km sjezdovek všech obtížností. Ať už se jedná o modré, červené, nebo černé, od každé možnosti je zde velký výběr a nehrozí rychlé "okoukání". Sjezdovek je zde celkem dost a jejich kapacita je také dostačující.

Sněhové podmínky:

Středisko jsme navštívili v první polovině března, což je v této oblasti již mimo hlavní sezónu. I tak ale bylo sněhu dost a všechny sjezdovky byly v provozu.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Od parkoviště vede pod dálničním mostem kabinková lanovka pro 6 osob, v horní části střediska na ni navazuje kombinovaná 6sedačková s kabinkovou na jednom laně, z nichž se dá vybrat. Souběžně s touto možností zde je ještě nekrytá 4sedačková lanovka, která byla vypnutá (v areálu bylo málo lidí). Na vrcholové pláni jsou kotvy. Lanovky jsou moderní a chráněné i proti nepřízni počasí. Jediná věc, co mě trochu vadila, že při výstupu z první kabinkové lanovky a nástupu na další úsek bylo nutné objet celou restauraci (asi 100 metrů po rovince). Jinak ale lanovky nabízí velkou přepravní kapacitu.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

V oblasti již bylo viditelně po sezóně. Spodní kabinková lanovka jezdila prázdná, v případě horní sedačky-kabinky bylo ve frontě před námi tak 10 lidí.

Občerstvení a aprés-ski:

Vzhledem k vedlejší sezóně byla v areálu otevřená pouze hlavní samoobslužná restaurace. Naprostá většina nabízených pokrmů byly smažené věci typu Wienerschnitzel, Frankfurter, apod. Zkrátka takový fastfood. Tady jsme byly trochu zklamáni. Tradiční aplské chaty na svahu byly zavřené (zřejmě z důvodu nedostatku zákazníků na svahu).

Doprava do střediska a parkování:

Kapacitní parkoviště je přímo pod hlavním dálničním mostem, odkud také vede kabinková lanovka. K parkovišti se dá sjet na lyžích.

+ plusy

 • Výběr a délka sjezdovek
 • Za dobrého počasí výhledy
 • Ikonická sjezdovka vedle Brennerské dálnice
 • Velká kapacita sjezdovek a lanovek

- mínusy

 • Hlavní restaurace nabízela tuctová fastfoodová jídla
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

23.11.2019  | Steinach am Brenner - Bergeralm

 • autor: plamice
 • hodnocení:

Naše první lyžovačka této zimní sezóny se měla odehrávat původně na ledovci Zugspitz, kde jsme měli na rakouské straně i ubytování. Bohužel po příjezdu k lanovce na německé straně jsme zjistili, že areál je pro lyžování uzavřen z důvodu silné vichřice - ačkoliv ještě ráno měli na stránkách uvedeno, ...

15. - 17.03.2019  | Steinach am Brenner - Bergeralm

 • autor: zdenek.langer
 • hodnocení:
Komu nevadí ranní vstávání, tak je zde v so a v ne brzké ranní lyžování od 6:30 do 8:30. Na březen nádherný sníh, málo lidí, manšestr jak má být. Cena 25 EUR na 2 hodiny včetně teplého nápoje a croissantu v restauraci v mezistanici. Takže lyžovačka 6:30-8:30, pak lehká snídaně a slunění do 10:30 a půlka dne ještě před váma! Vřele doporučuji!

13. - 14.03.2019  | Steinach am Brenner - Bergeralm

 • autor: plamice
 • hodnocení:

Název tohoto střediska je Bergeralm a nachází se nad obcí Steinach am Brenner, hned nad brennerskou dálnicí. Jeho návštěva nebyla vůbec v plánu. Ale protože nám během jarních prázdnin v údolí Stubai zrovna uzavřeli všechny sáňkařský dráhy a dcera se na ní tak těšila, hledala jsem v okolí jinou otevř...

Buková hora

Buková hora

Buková hora

Buková hora

Buková hora

Buková hora

SNOW tipy