Schöneben - aktuální report z 13.01.2014 - SNOW.CZ

Schöneben | aktuální report z 13.01.2014

Schöneben - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Itálie Itálie - Jižní Tyrolsko

průměrné hodnocení Schöneben:
autor: skiwelt
hodnocení:
návštěva od: 13.01.2014 do: 13.01.2014
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Zimní dovolená je za námi a po lyžařské stránce se docela povedla, i když pár zklamání z lyžování také přišlo, ale o tom až v reportu o jiném námi navštíveném středisku v rámci naší lyžařské "tour".

Zimní dovolenou jsem plánoval pomalu od konce léta a jelikož rád navštěvuji menší a méně známá lyžařská střediska, padla volba na oblast Reschenpass a areály v jeho okolí.

První námi navštívené středisko byl Schöneben.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Jsem vyznavačem širokých dálnic a také dlouhých sjezdovek. Schöneben mi splnil obojí, i když dlouhá trať zde je jedna. Vyznavači řezaných oblouků si jistě přijdou na své v horní části areálu, a to na sjezdovkách č. 2, 3, 5 a 6. Jsou to opravdu super široké dálnice a i když jejich délka není závratná (dle GPS cca 1,5 km), každý carver si je musí zamilovat jak pro svou šíři, tak i modro-červený sklon. Pro mě osobně největší zážitek z tohoto střediska. Další hezká trať je značená černá 7, a to hlavně její první polovina. Vyniká především šíří a sklonem, i když bych ji spíše označil za ostřejší červenou. Druhá polovina už byla užší a místy se vytvořila nějaká plotna. Další černou sjezdovkou ve středisku je označená číslem deset. Pro mě asi nejméně přitažlivá. Není moc široká a hlavně na ni intenzivně pracovala sněhová děla. Značená trať číslo jedna je v areálu nejdelší - z vrcholu má kolem 5 km, místy užší chráněná lesem, je to příjemné svezení, i když na ni v pondělí 13. ledna děla vytvořila několik hromad technického sněhu a bylo třeba opatrnosti (před každou hromadou bylo upozornění SLOW).

Sněhové podmínky:

V celé oblasti napadlo koncem prosince cca 30 cm sněhu, který vytvořil slušný základ. Udávané aktuální množství sněhu 45 až 95cm sněhu je myslím pravdivé. Sjezdovky velmi slušně připravené, bez kamínků a až na výjimky bez ledových ploten. V údolí upravené tratě pro běžkaře.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Schöneben je vybaven velmi moderními lanovkami. Páteřní kabinka vás vyveze z parkoviště ke dvěma šestisedačkám, které jsou vybavené ochraným krytem. Vpravo od těchto lanovek je ještě jedna čtyřsedačka, také krytá "bublinou" a jedna třísedačka. Všechny lanovky jsou rychlé a moderní.

Zalidněnost:

První dvě hodiny jsou sjezdovky jen vaše. Po desáté už začínáte potkávat i jiné lyžaře, ale o frontách se nedá hovořit, a to ani u kabiny od parkoviště. Na tratích sem tam hloučky lyžařů, ale celková zalidněnost spíše slabá.

Občerstvení a aprés-ski:

Největší a asi i nejnavštěvovanější je restaurace Bergrestaurant na horní stanici kabinky. Námi nevyzkoušeno, je zde ale velmi příjemné posezení a při jasném počasí ideální na slunění.

Doprava do střediska a parkování:

Cesta na Reschenpass je v tuto dobu bez problémů. Silnice je mokrá a až v nejvyšší části pokryta slabou vrstvou sněhu, ale řetezy zatím nejsou třeba. Parkoviště bylo zaplněné přibližně z jedné třetiny a je zdarma.

+ plusy

  • perfektně široké tratě
  • slušná cena skipasu
  • v den naši návštěvy vyšlo počasí
  • moderní lanovky
  • parkoviště zdarma

- mínusy

  • na některých sjezdovkách sněhová děla v provozu i přes den
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

25.03.2017  | Schöneben

autor: doum25
hodnocení:

Během našeho pobytu v Nauders jsme na jednodenní lyžování vyrazili také do blízkého italského střediska Schöneben, které je z Nauders vzdáleno zhruba 10 minut jízdy autem. Toto středisko leží na břehu umělého jezera Lago di Resia (Reschensee), které je známé věží vystupující z vodní hladiny.

zobrazit celý report

01. - 04.02.2016  | Schöneben

autor: peko172
hodnocení:

Schöneben - prostřední a druhé největší středisko v oblasti Ski Paradise Reschenpass. Trávili jsme zde 3 dny a spokojenost byla maximální. Středisko disponuje sjezdovkami všech obtížností, když areálu dominují zejména neskutečně široké a perfektně upravené modro-červené tratě. Zejména šíře sjezdovek...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Parkhotel Kirchberg
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 3 518 Kč/os.
Résidence Le Valset
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 709 Kč/os.
Residence Serrada
Orientační cena za noc vč. skipasu 873 Kč/os.