Brigels - aktuální report z 11.01.2021 - SNOW.cz

Brigels aktuální report z 11.01.2021

  průměrné hodnocení:

Švýcarsko Švýcarsko - Graubünden

Brigels - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: andy97
 • hodnocení:
 • návštěva od: 11.01.2021 do: 11.01.2021
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Tento areál jsme navštívili naposled v únoru 2020, kdy jsme si ho pro sněhovou vichřici příliš neužili. Proto jsme se i díky zajímavé ceně v rámci flexibilní ceny skipasů při nákupu online pro daný den rozhodli návštěvu zopakovat. Areál má příjemnou atmosféru, krásné výhledy a lidí zde příliš nenajdete. Návštěvu trochu zkalila zkušenost právě s aktivací online zakoupeného skipasu u pokladny, kdy i přes nákup předem bylo nutné vydanou kartu na pokladně v rámci aplikace znovu zaregistrovat. Naštěstí je zde dostupné Wi-Fi připojení, i přesto se nám registraci nepodařilo dokončit, neboť druhý (ze dvou) potřebných údajů karta neobsahovala a obsluha absolutně netušila, co s tím. Stejný problém měla i dvojice před námi. Řešení přišlo o cca 20 minut později, kdy jsme přeposlali naše rezervační e-maily na e-mail areálu a paní následně vše propojila. Proč je to tak složité a proč v areálu ani po minimálně dvou sezonách neví, jak s tímto systémem pracovat, jsme se nedozvěděli. I přes tuto zbytečnou časovou proluku byl lyžařský den vydařený.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Areál měl v provozu cca polovinu sjezdovek včetně sjezdů do dolních stanic Brigels a na druhé straně Waltensburg. Mezi nimi byla otevřená propojení mírnými přejezdy č. 16 a 18. Dále v provozu sportovní a prudší sjezdovky č. 7, 8 a 11, následované nově (a trochu předčasně) otevřenými sjezdovkami č. 12, 13 a 14 přiléhajícími k vrcholovému vleku Miret-Fil. Úprava byla kvalitní především na technicky zasněžovaných sjezdovkách, a proto námi nejčastěji využívanou variantou sjezdu byl kompletní sjezd po sjezdovce č. 11 a 20 (s možností měřeného slalomu po levé straně) až k dolní stanici ve Waltensburgu.

Sněhové podmínky:

Ačkoliv sněhu nyní ve Švýcarsku přibývá, během návštěvy byly jižní stráně na mnoha místech vytáté. Kvalitu sjezdovek to však neovlivnilo, neboť po ranních příjemných -18 stupních teplota nestoupla ani v poledne nad -5. Díky technickému zasněžování tak byly velmi dobře připravené a komfortní i sjezdy do údolí. Zmínil jsem trochu předčasně otevřené sjezdovky v okolí vrcholové kotvy Miret-Fil. Ačkoliv úprava zde nebyla špatná, bylo zde velké množství hnědých míst a občas i větvičky. Díky minimální zalidněnosti nebyl problém tuto sjezdovku využívat i přes toto omezení, nicméně provoz zde byl trochu uspěchaný při snaze otevřít další kilometry. Podobný problém a bohužel se znatelně horší úpravou, která kopírovala velmi členitý terén, byl i na sjezdovce č. 7. Na těchto sjezdovkách byla pokrývka mezi 40 až 70 cm, na zasněžovaných úsecích o cca 20 cm vyšší. Díky teplotě zůstávala kvalita až do odpoledne velmi dobrá, pouze v prudších úsecích se občasně tvořily malé ledové plotny, nicméně komfort sjezdu to nikterak nezasáhlo.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Areál obsluhují tři 4sedačkové lanovky, jedna 2sedačková lanovka a 2 kotvy. Vzhledem k návštěvnosti daný den nebyla v provozu dvousedačka a kotva u mezistanice Alp Dado. To však dostupnosti sjezdovek nebo služeb nijak neublížilo vzhledem k dobrému propojení. Zařízení jsou průměrná, bohužel bez možnosti přiklopení bublinou ve dnech špatného počasí, což by se alespoň v horních partiích velmi hodilo.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

V areálu mohlo být dohromady maximálně 200 lidí. Nikde jsme nečekali.

Občerstvení a aprés-ski:

Služby tohoto typu jsou ve Švýcarsku omezeny na výdejní okénka, která jsme však nevyužili. U dolní stanice Waltensburg najdete však například i polední menu nebo různé varianty rychlého občerstvení za poměrně rozumnou cenu. Velmi stylové posezení včetně lehátek na slunci nabízí občerstvení Schneebar Miret u dolní stanice nejvýše položeného kotvového vleku.

Doprava do střediska a parkování:

Bydleli jsme přímo ve Waltensburgu, tedy pro nás cesta cca kilometr po posypané asfaltové cestě k dolní stanici LD. Parkoviště v provozu pouze z půlky z důvodu omezení kapacity areálu (Covid opatření). Cena parkování je 5 FR na celý den.

+ plusy

 • Minimum lidí
 • Poměr cena/kvalita
 • Rodinné prostředí
 • Úprava sjezdovek

- mínusy

 • Neznalost vlastních systémů zaměstnanci
 • Některé sjezdovky otevřeny předčasně
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

04.02.2020  | Brigels

 • autor: Shooshney
 • hodnocení:

Čtyřdenní rakousko-švýcarský lyžařský výjezd jsme zakončili lyžováním na kopci, jenž ležel hned za naším ubytováním. Švýcarskou část turné nám ale pokazila dešťo-sněhová bouře, která se prohnala Alpami. Naneštěstí jsem tak mohli lyžovat jen v dolní části areálu, alespoň za snížené jízdné, které nás ...

Folgarida Marilleva

Folgarida Marilleva

Folgarida Marilleva

Folgarida Marilleva

Folgarida Marilleva

Folgarida Marilleva