Rejdice - aktuální report z 22.01.2022 - SNOW.cz

Rejdice aktuální report z 22.01.2022

  průměrné hodnocení:

Česko Česko - Jizerské hory

Rejdice - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální lyžařské podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Milka
 • hodnocení:
 • návštěva od: 22.01.2022 do: 22.01.2022
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

O areálu Kořenov - Rejdice jsem v minulosti slyšela samou chválu směřující hlavně ke zdejšímu snowparku s řadou překážek, skoků, skicrossovou tratí a dokonce U-rampou. Tato část areálu ale aktuálně není upravována, takže zájemci o překážky sem nepřijíždějí ve větším množství. Právě fronty na zdejší lanovku byly to, co mě od návštěvy v minulosti odrazovalo. Jelikož jsem ale měla k dispozici voucher na skipas, nebylo tentokrát proč váhat.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Nachází se zde vlastně jen jedna sjezdovka. Je značena červeně a její dolní polovina je opravdu příjemně svižná. Horní část je ale docela plochá. Mně takový sklon nevadí, ale ne každému takový profil sjezdovky vyhovuje. Na dojezdu sjezdovka ústí v podstatě do „trychtýře“ v podobě úzké objížďky zdejšího zázemí. Zajímalo by mě, jak tohle místo vypadá při větší návštěvnosti...

Na některých mapkách najdeme ještě modré sjezdovky na opačné straně lanovky, tento prostor je ale vyhrazený pro výše zmíněný snowpark, jsou zde pro tyto účely i různé terénní nerovnosti, takže jako sjezdovka se prostor použít nedá.

Sněhové podmínky:

V uplynulých dnech něco málo připadlo a v noci na sobotu také sněžilo. V horní polovině sjezdovky byl ale ráno všechen sníh odfoukaný, takže zde byl manšestr. V předchozích dnech ale bylo zřejmě tepleji, takže sjezdovka mírně roztála, a v kombinaci s technickým sněhem vznikl velmi tvrdý zmrzlý podklad. Časem povolil a během dne už byl vodivější.

V dolní polovině sjezdovky, která je z boku před větrem chráněna stromy, zůstal přírodní sníh ležet na sjezdovce. Sjezdovka je díky stromům trochu ve stínu, takže ani podklad nebyl tak zmrzlý jako v horní části. Z rozježděného přírodního sněhu se ale kolem poledne začaly tvořit boule.

Úpravě sjezdovky by ale šlo leccos vytknout - nenavazující přechody jednotlivých urolbovaných pruhů a v horní části sjezdovky se na urolbovaném povrchu povalovaly zmrzlé hroudy.

Ačkoli snowpark není upravený, přírodního sněhu byl dostatek na to, aby zájemci vyrazili i mimo sjezdovku - ať už za jízdou v prašanu, projet si skicrossovou trať nebo skočit na nějaké terénní nerovnosti. A zájemců bylo opravdu hodně, sjezdovka byla díky tomu příjemně prázdná.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Zdejší fixní dvousedačka má rok výroby 1982, takže letos slaví kulatiny. Jezdí rychleji, než jsem čekala, což je samozřejmě plus, jen při nástupu vám to „vrátí“. Po 4 hodinách jsem už byla přesvědčena, že budu mít na nohách modřiny. Sedačky byly mokré, ráno na nich ležela trocha sněhu, během dne na ně zase kapal tající sníh shora. I přes nevýhody této lanovky se domnívám, že její náhrada za novější zařízení by přinesla jen větší návštěvnost, větší fronty a větší zalidněnost sjezdovky. Takže navrhuji to tak nechat :-).

V dolní části sjezdovky je také vlek, podle situace odhaduji, že už dávno nebyl v provozu. U nástupu jsou zaparkované rolby, v trase vleku stojí sněžná děla. S ohledem na návštěvnost je to pochopitelné, na druhou stranu sportovnější lyžaři by možná ocenili možnost jezdit jen na dolní strmější části sjezdovky.

V horní části je malý lanový vlek, taktéž mimo provoz.

Zázemí sestává z jedné boudy, která má okénko s pokladnou, okénko s bufetem (sezení venku) a zezadu jsou toalety. Druhý bufet je v horní části sjezdovky.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Provoz začíná v 9:00, což mě vždycky trochu „štve“, protože mi spíš vyhovuje si přivstat než pak lyžovat do pozdního odpoledne. Nicméně ráno na 9:00 jsme u lanovky byli 3, takže zájem o dřívější zahájení provozu tu očividně není. Během první hodiny přibývali spíš jednotlivci nebo dvojice, lanovka jezdila prázdná. Po 10:00 postupně začalo lidí přibývat, někdy mezi 10:30 - 11:00 se nastupovalo až na cca 5. - 7. sedačku, tak tomu třeba říkejme fronta :-). Přes oběd zase lidí ubylo a po 13:00 opět začalo přibývat, takže jsem to po pár jízdách zabalila.

Jelikož dobrá polovina sjíždějících využívala volný terén v prostorách snowparku, sjezdovka byla celý den v podstatě úplně prázdná.

Doprava do střediska a parkování:

Většinu cesty z Prahy do Turnova pršelo, dálnice byla jen mokrá. Z Turnova až do Plav ležel na silnici většinou rozbředlý a rozježděný sníh. Zvolit cestu z Plav přes Zlatou Olešnici považuji za jeden ze svých špatných nápadů. Silnice byla jen projetá pluhem, místy posypaná štěrkem, pekelně to klouzalo.

Dolní parkoviště je maličké, odhaduji tak pro 15 aut. Během dne se zaplnilo a když jsem odpoledne odjížděla, parkovalo se i podle silnice. Druhé, o dost větší parkoviště, se nachází u horní stanice sedačkové lanovky. Zálohovaný skipas jde vrátit i v horní stanici, takže lepší volbou je asi parkovat na tomto parkovišti. V případě obou parkovišť se ale nevyhnete chůzi do kopce, pěkně s lyžemi na rameni. Obě parkoviště jsou zdarma.

+ plusy

 • Široká a poměrně dlouhá sjezdovka s proměnlivým sklonem
 • Sedačková lanovka
 • Malá zalidněnost - zřejmě díky nefunkčnímu snowparku
 • Komorní prostředí - po týdnu od návratu z Les 3 Vallées jsem ten kontrast vnímala ještě víc :-)
 • Dostatečně velká parkoviště, zdarma

- mínusy

 • Horší úprava sjezdovky
 • Stáří zdejších přepravních zařízení
 • Zázemí
 • Příjezdová cesta
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

08.01.2022  | Rejdice

 • autor: machmin
 • hodnocení:

V Rejdicích jsme byli v této sezoně už podruhé, hlavní výhodu vidíme v malém počtu lyžařů a relativně dobrých sněhových podmínkách. Pokud by byla sjízdná i skikrosová trať, přilákalo by to do areálu asi mnohem více lidí. Vadí mi, že zlevněné jízdné mají jen děti do 10 let a i pro dospělé jsou ceny s...

11.12.2021  | Rejdice

 • autor: Petr Havelka - SNOW
 • hodnocení:

V Rejdicích spustili provoz v pátek 10. 12. a hned druhý den provozu jsme si nenechali ujít. Dorazili jsme kolem 9. hod. U prodeje skipasu žádná fronta, slečna požádala slušně o certifikát, pak jsme šli hned na lanovku, abychom si 3 hodiny pořádně užili lyžování. A to se povedlo. 😊 Za celou dobu nebyly žádné fronty, na sjezdovce bylo sněhu dostatek a poloprázdno, mimo sjezdovku, kde byla cca 10cm vrstva prašanu s podkladem (ani jednou jsem neškrtl o hlínu), bylo volno. A tam jsme jezdili nejvíce, protože přeci jen na sjezdovce byly sem tam ledové „kuličky“, takže v menší vrstvě prašanu to byla i s užšími lyžemi pohoda. A navíc se takové podmínky poštěstí jen párkrát za sezonu. Naši návštěvu hodnotíme velmi kladně, trvalý hendikep Rejdic je jen velmi pomalá lanovka, který byla navíc namrzlá, takže nám led tál při každé jízdě pod zadkem, a i přes slušné oblečení jsme časem měli mokré i spoďáry. 😊 A pozor, neberou karty!

28.02.2021  | Rejdice

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:

Tak po týdnu, kdy bylo neskutečný teplo, které má být normálně až za měsíc a ne na konci února, mířím opět do Rejdic asi na poslední lyžovačku této strašidelné sezóny. Již nevěřím, že by někde něco fungovalo tak, jak má. Vůbec nepřeje počasí. Krakonoš je asi v karánténě, že do hor pustil takové tepl...

20.02.2021  | Rejdice

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:

Ksichtokniha mně práskla, že se od 15.2. dá lyžovat v Rejdicích, kde na kopec vyváží lyžaře dvě rolby! Tak je jasný, co budu v sobotu dělat, hurá s rodinkou na lyže. Podmínky jsou ideální, je jasno, ráno krásně mrzne, co si víc přát... No, veděl bych. Byl to nádherný den, nejlepší lyžovačka v tomto ...

01.03.2020  | Rejdice

 • autor: OtaR
 • hodnocení:

První letošní večerní lyžování mělo původně připadnout na Kamenec v Jablonci nad Jizerou, tam však při příjezdu byla tma a "večerko" se nekonalo. Na řadu tedy přišly Rejdice a jako náhradní destinace to byla velmi dobrá volba. I po oteplení byla v provozu hlavní sjezdová trať v celé šíři a s příjemn...

19.01.2020  | Rejdice

 • autor: andy97
 • hodnocení:

Na samém konci týdne jsme se rozhodli pro návštěvu střediska Rejdice, které má dvě pozitiva, co se večerního lyžování týče: v provozu je každodenně a nabízí asi nejdelší svezení v okolí.

31.12.2019  | Rejdice

 • autor: Petr Havelka - SNOW
 • hodnocení:

Na večerní silvestrovské lyžování jsme tentokrát vyrazili do Rejdic. Ono totiž v okolí Tanvaldu moc jiných možností nebylo, zdali vůbec nějaká. A povedlo se. Lidí bylo na Silvestra večer tak akorát, fronty žádné, na sjezdovce přehledno. Sníh kvůli plusovým teplotám lehce navlhlý, ale docela to jelo, boule se moc nedělaly. V některých místech sem tam vykoukla hlína, ale to se dá při současných sněhových podmínkách pochopit. Lanovka v Rejdicích je stará a pomalá, ale dalo se to vydržet, při cestě jsme vyhledávali ohňostroje v okolních městech a vesnicích. Večerko v Rejdicích je jen na dvě hodiny, je tedy fajn dorazit zavčasu, aby se cena 250 Kč za osobu jevila jako adekvátní. Jediná výtka je, že do Rejdic ještě pořád nedorazily platební terminály, vyšlo nám to v hotovosti jen tak tak, silvestrovské lyžování bylo v ohrožení.

22.01.2019  | Rejdice

V Rejdicích je dlouhá historická dvousedačka původem z Harrachova. Výhodou je celkem pěkný snowpark, sníh je ale přemrzlý a pády tvrdé. Ceny jsou vzhledem k jediné sjezdovce vyšší.

25.12.2018  | Rejdice

 • autor: Petr Havelka - SNOW
 • hodnocení:

Dvě hodiny lyžování v Rejdicích byly parádní, ale tak akorát. Přeci jen celou dobu sněžilo, takže sezení na namrzlých sedačkách nebylo nejpohodlnější, i když vlekaři zodpovědně sedátka ometali. Sníh byl na sjezdovkách vodivý, lehce rozježděný, protože lyžařů bylo bylo minimum, fronty žádné. Nejvíc jsme s dětmi jezdili v U-rampě, sněhu mimo sjezdovku nebylo mnoho, ale stačil. Celkově to byl krásný den v pořádných zimních kulisách.

02.03.2018  | Rejdice

 • autor: OtaR
 • hodnocení:

První letošní večerní lyžování v malém jizerskohorském středisku v Rejdicích byla dobrá volba. Na páteční večer nečekaně málo lyžařů, večerní manšestr. Vlivem havarijního stavu a nutné větší opravy v domě jsme byli nuceni zrušit jarní prázdniny na krušnohorském Klínovci/Fichtel­bergu, a tak za celý t...

11.02.2018  | Rejdice

 • autor: OtaR
 • hodnocení:

Po delší době návštěva malého, ale útulného jizerskohorského areálu v Rejdicích. Možná ještě víc než klasické lyžaře láká snowboardisty a freestylové lyžaře, neboť zdejší snowpark patří mezi ty nejlepší v České republice. Jen vinou sněhově slabší zimy chyběl ski/snowboard cross a U-rampa, jinak ale...

04.02.2018  | Rejdice

 • autor: MMARP8
 • hodnocení:

Celodenní mráz a sluníčko + volná neděle = pojedeme na hory – bohužel to nenapadlo jenom nás. Ale s tím jsme vlastně počítali, už když jsme vyráželi. Přeci jen byly pololetní a jarní prázdniny, ve vedlejších Příchovicích se porouchala kotva, a tak se dal v Rejdicích očekávat nápor lyžařů. I tak jsme...

16.12.2017  | Rejdice

 • autor: Petr Havelka - SNOW
 • hodnocení:

Kompaktní středisko se starší dvousedačkovou lanovkou s modro-červeným profilem potěšilo aktuální nadílkou sněhu, dobrou úpravou tratí a příjemným počtem návštěvníků. Rejdice jsou v provozu už od minulého víkendu, a zrovna v sobotu 16.12. startovalo sezonu více okolních středisek (např. Paseky, Harr...

10.02.2016  | Rejdice

 • autor: OtaR
 • hodnocení:

Má druhá letošní návštěva menšího, ale sympatického jizerskohorského areálu Rejdice. V rámci počasí, kdy dva dny pršelo a sníh vlivem oteplení mizel, relativně dobré podmínky, a to i přes poměrně nižší nadmořskou výšku 650 až 800 m n. m.

06.02.2016  | Rejdice

 • autor: Lehla
 • hodnocení:

Po nedávné návštěvě nedalekých Pasek nad Jizerou jsme vyrazili i do Rejdic. Středisko je relativně malé a dnes fungovala pouze dvousedačka a dětské tažné lano. V areálu se nachází skicrossová trať, která je v tuto chvíli otevřená pouze v horní části, a několik skoků, překážek a railů. Celkově musím ...

07.01.2016  | Rejdice

 • autor: OtaR
 • hodnocení:

Docela sympatický malý areál na pomezí Jizerských hor a Krkonoš jsem si vybral premiérově na večerní lyžování. A byla to dobrá volba! Dobře nasněžená a upravená sjezdová trať, menší až střední zalidněnost v rámci pracovního týdne. Na denní lyžování je to asi nejvhodnější pro snowboardisty a lyžaře v...

29.11.2015  | Rejdice

 • autor: OtaR
 • hodnocení:

Tak po mnoha letech česká lyžařská premiéra opět v listopadu. Na start jsem vybral menší areál na pomezí Jizerských hor a Krkonoš, a to Rejdice. Středisko, které je vyhledáváno zejména snowboardisty a freestylery, neboť patří, co do počtu překážek a zázemí, mezi to nejlepší v ČR. V hlavní sezóně zde...

Nová Paka - Máchovka

Nová Paka - Máchovka

Nová Paka - Máchovka

Nová Paka - Máchovka

Nová Paka - Máchovka

Nová Paka - Máchovka

SNOW tipy