Miroslav - aktuální report z 30.01.2022 - SNOW.cz

Miroslav aktuální report z 30.01.2022

  průměrné hodnocení:

Česko Česko - Jeseníky

Miroslav - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální lyžařské podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: bobu
 • hodnocení:
 • návštěva od: 30.01.2022 do: 30.01.2022
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Posledním střediskem, které jsme o víkendu prozkoumali, byl skiareál Miroslav v obci Lipová Lázně. Nejprve jsem si myslela, že jde o menší příměstský skiareál, ale realita byla trochu jiná. Už jen to, že od parkoviště vás do skiareálu vyveze skibus, je na příměšťák neobvyklé. Středisko nabízí sjezdovky kolem 500 až 800 m dlouhé, což není tak málo, a má lanovku. Na neděli byl hlášen silný vítr a asi hodně lyžařů odradil. Po celý den tu z toho důvodu bylo liduprázdno, což nám vůbec nevadilo. Aspoň byla možnost lyžovat všude a všelijak, bez nutnosti neustále hlídat si okolní lyžaře.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovky se rozkládají na jednom kopci a jsou hodně do šířky. Nejdelší sjezdovka vede podél lanovky a má asi 800 m. Další sjezdovky jsou o něco kratší, cca 500 až 600 m. Na šířku jsem napočítala asi 4 tyto kratší sjezdovky, ale k lyžování byly upravené pouze dvě. Teoreticky se dalo jezdit i na těch neupravených, ale hloubka propadajícího se sněhu a lehká krusta na povrchu byla poměrně nepříjemná, tak jsme jen vyzkoušeli a pak už jezdili raději na upravených částech. Šířkově jsou všechny sjezdovky hodně široké. Převážně jsou to modré, jen ta část, co vede podél lanovky, je červená.

Sněhové podmínky:

Velmi dobré, sněhu dostatek, z minulého dne dobře urolbované a přimrzlé, na povrchu se celý den nafoukával prašánek, takže každou jízdu šlo o novou stopu. Jediná vada na kráse bylo množství popadaných větviček naprosto všude, ale to se dalo v těch větrech očekávat. S tím nikdo nic nezmůže.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Jezdila lanovka dvousedačka, a poma. Bohatě to dostačovalo. Ptala jsem se na další vleky, které jsou uvedené na mapce, a ty údajně dlouhodobě nefungují. Škoda.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Za celý den zde naráz nebylo víc než 15 až 20 lyžařů, spíše ale míň, do 10. Na neděli velmi neobvyklý jev, ale asi je všechny odradila předpověď počasí.

Občerstvení a aprés-ski:

Restaurace v dolní části areálu je fajn, je zde velký výběr teplých jídel i nápojů. Využili jsme a byli jsme spokojeni.

Doprava do střediska a parkování:

Jeli jsme z Jeseníku, tedy pár km, v Lipová Lázně se jen z hlavní cesty sjede na záchytné parkoviště, kde se přezujete, a nahoru do střediska už vás vyveze skibus, samozřejmě zdarma. Dolů taktéž skibusem. Takže velká spokojenost, že nemusím překonávat zasněžené bílé silnice. Parkovací plocha byla docela velká, a bylo zde asi jen 1 auto.

+ plusy

 • žádní lidé, možnost využít svahů na maximum
 • středisko není malé, sjezdovky mají pěkný profil i slušnou délku
 • vyvezení skibusem

- mínusy

 • škoda že nejezdí i další vleky, které jsou na mapce
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

27.12.2021  | Miroslav

 • autor: V0174
 • hodnocení:

Pěkné malé středisko pro začátečníky a středně pokročilé, dobře upravené sjezdovky, bohužel je nutno využít skibus. Jednodenní permice vás přijde na rozumných 550 Kč (i když to není tak dlouho, co se mi zdálo pětikilo za lyžování na Ještědu hodně, teď už tam chtějí 800...). Na druhou stranu, zkušené...

19.02.2018  | Miroslav

 • autor: jaroslav69
 • hodnocení:

Naše první návštěva v tomto středisku. Jde o takový menší pohodový lyžařský areál pro nenáročné lyžaře či rodinku. Nelze očekávat žádné zázraky, ale má to tady takovou tu horskou pohodičku, takové to retro...

30.01.2015  | Miroslav

 • autor: kordis
 • hodnocení:

Malé lyžařské středisko v Horní Lipové na úpatí kopce Sněhulák (862 m n. m.), zaměřené na rodiny s dětmi nebo lyžaře začátečníky (školní lyžák). Areál na mě působil příjemně. Po mé poslední návštěvě před 15 lety se toho moc nezměnilo. Pouze vyměnili pomu za 2sedačkovou lanovku. Celodenní cena skipa...

Nassfeld

Nassfeld

Nassfeld

Nassfeld

Nassfeld

Nassfeld

SNOW tipy

Výška sněhu 70 cm
Otevřené lanovky a vleky 28 z 30
Otevřené sjezdovky 105 z 110 km