Miroslav - lyžování - SNOW.cz
Foto

Mezi méně známá jesenická skicentra patří Miroslav, nesoucí jméno rekreační chaty v areálu. Sjezdovky zabírají část severníhu svahu pojmenovaného poeticky Sněhulák nad obcí Lipová-Lázně, v podstatě předměstí lázeňského Jeseníku.

Miroslav - sjezdovky

52%48%
2.9 celkem sjezdovek (km)
1.2 zasněžování (km)

Miroslav - lanovky a vleky

vlek
3
sedačka
1
3100 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

635-797 m n.m.162 m

Mapa sjezdovek

Miroslav - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Miroslav - lyžování

Na částečně zalesněném svahu areálu Miroslav jsou čtyři lehké až středně těžké sjezdovky, z nichž nejdelší měří 800 m. Obzvlášť ve svých spodních pasážích nešetří na své šíři, a jsou tak vhodné jak pro začátečnické obloučky, tak pro carvingové svezení. Komfort si vyrazil cestu i do Miroslavi, a tak páteřním dopravním zařízením je dvousedačková lanovka. Tu doplňují dva kratší vleky a jeden dětský vlíček. Jedna ze sjezdovek – modrá Family – je vybavena osvětlením a lyžuje se na ní až do 21 hodin. Součástí areálu je i snowpark rozkládající se na délce 600 metrů, který je vybaven railovými překážkami. Technické zasněžování je samozřejmostí (či nutností) a pokrývá 40 % plochy sjezdovek. Blízkost atraktivnějšího Ramzovského sedla slibuje umírněnější návštěvnost v Miroslavu, a tedy více prostoru na svazích.

Ubytování lze hledat přímo v areálu – v rekonstruované chatě Miroslav a v turistické ubytovně Sněhulák. Ostatní se k areálu dostanou asi 500m pochodem od bezplatného parkoviště u hlavní silnice anebo skibusem. Přirozeným zázemím areálu je pak Lipová-Lázně (se železniční stanicí) a Jeseník. Tam si lze odpočinkové lyžování zpestřit lázeňskými procedurami v Priessnitzově sanatoriu.

Jako optimální alternativa ke sjezdařským možnostem v okolí Jeseníku se jeví běžky – z nedalekého Ramzovského sedla se necháte vyvézt nebo vyšlapete na Šerák, odkud vede nejkrásnější jesenická hřebenovka až na Červenohorské sedlo či dále na Praděd.

Miroslav - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

1069

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:
Vysvětlivky k ratingu SNOW

PLUS A MINUS

Plus:

  • klidný rodinný areál
  • sedačková lanovka
  • ubytování u sjezdovek

Minus:

  • žádná náročná sjezdovka

Odkazy

Nové Město na Moravě

Nové Město na Moravě

Nové Město na Moravě

Nové Město na Moravě

Nové Město na Moravě

Nové Město na Moravě

Výška sněhu 50 cm
Otevřené lanovky a vleky 2 z 2
Otevřené sjezdovky 1 z 1