Miroslav - lyžování - SNOW.cz
Foto

Mezi méně známá jesenická skicentra patří Miroslav, nesoucí jméno rekreační chaty v areálu. Sjezdovky zabírají část severníhu svahu pojmenovaného poeticky Sněhulák nad obcí Lipová-Lázně, v podstatě předměstí lázeňského Jeseníku.

Miroslav - sjezdovky

52%48%
2.9 celkem sjezdovek (km)
1.2 zasněžování (km)

Miroslav - lanovky a vleky

vlek
3
sedačka
1
3100 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

635-797 m n.m.162 m

Mapa sjezdovek

Miroslav - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Miroslav - lyžování

Na částečně zalesněném svahu areálu Miroslav jsou čtyři lehké až středně těžké sjezdovky, z nichž nejdelší měří 800 m. Obzvlášť ve svých spodních pasážích nešetří na své šíři, a jsou tak vhodné jak pro začátečnické obloučky, tak pro carvingové svezení. Komfort si vyrazil cestu i do Miroslavi, a tak páteřním dopravním zařízením je dvousedačková lanovka. Tu doplňují dva kratší vleky a jeden dětský vlíček. Jedna ze sjezdovek – modrá Family – je vybavena osvětlením a lyžuje se na ní až do 21 hodin. Součástí areálu je i snowpark rozkládající se na délce 600 metrů, který je vybaven railovými překážkami. Technické zasněžování je samozřejmostí (či nutností) a pokrývá 40 % plochy sjezdovek. Blízkost atraktivnějšího Ramzovského sedla slibuje umírněnější návštěvnost v Miroslavu, a tedy více prostoru na svazích.

Ubytování lze hledat přímo v areálu – v rekonstruované chatě Miroslav a v turistické ubytovně Sněhulák. Ostatní se k areálu dostanou asi 500m pochodem od bezplatného parkoviště u hlavní silnice anebo skibusem. Přirozeným zázemím areálu je pak Lipová-Lázně (se železniční stanicí) a Jeseník. Tam si lze odpočinkové lyžování zpestřit lázeňskými procedurami v Priessnitzově sanatoriu.

Jako optimální alternativa ke sjezdařským možnostem v okolí Jeseníku se jeví běžky – z nedalekého Ramzovského sedla se necháte vyvézt nebo vyšlapete na Šerák, odkud vede nejkrásnější jesenická hřebenovka až na Červenohorské sedlo či dále na Praděd.

Miroslav - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

1070

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:
Vysvětlivky k ratingu SNOW

PLUS A MINUS

Plus:

  • klidný rodinný areál
  • sedačková lanovka
  • ubytování u sjezdovek

Minus:

  • žádná náročná sjezdovka

Odkazy

Hochficht

Hochficht

Hochficht

Hochficht

Hochficht

Hochficht

SNOW tipy

Výška sněhu 65 cm
Otevřené lanovky a vleky 9 z 9
Otevřené sjezdovky 11 z 15