Orelle (Val Thorens) - aktuální report z 10.03.2022 - SNOW.cz

Orelle (Val Thorens) aktuální report z 10.03.2022

  průměrné hodnocení:

Francie Francie - Savojsko

Orelle (Val Thorens) - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:
 • návštěva od: 10.03.2022 do: 10.03.2022
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Další den objevování Třech údolí se jedu podívat do toho nejmenšího čtvrtého údolí, kterým je Orelle a z kterého se dá lanovkami dostat až do Val Thorens. Malé městečko Orelle se nachází v údolí Mauriennne, a to ve výšce 900 m n.m., odkud vás do menšího lyžařského kotle vyveze úplně nová kabinka - do přestupní stanice Plan Bouchet 2 350 metrů. V této nadmořské výšce se začíná teprve lyžovat, přičemž se dá lanovkami dostat na tři vrcholy vyšší než 3 000 metrů a je to tedy pořádný kopec. Toto údolí je ze všech nejmenší, je to takový trpaslík v největší lyžařské továrně na světě. Jistě ale stojí za návštěvu. Je zde klidněji, a to o dost, lanovky jsou velmi moderní, ale není jich moc a sjezdovek je zde taky několik a tak na jeden den to tak akorát stačí. Dostanete se sem samozřejmě i z Val Thorens. Doporučuji se z VT sem vydat sedačkami 2-Lac a Portette, na kterou navazuje funitel Thorens, pak vás čeká nezapomenutelný sjezd po sjezdovce Lory, na kterou se dá vyjet právě jen z Val Thorens.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Z Cime Caronu stéká do údolí jediná černá sjezdovka, a to Combe Rosael, která je hned od začátku slušně skloněná. Z Col de Rosael klesají dvě krásně členité a široké sjezdovky, a to těžší Mauriennaise a modrá objízdná Gentianes. Dále jsou zde ještě další dvě modré a celkem dlouhé sjzedovky u 6sedačky Peyron, a to La Croix d´Antide a trošku kratší Peyron. Kdo se vydá ještě výše na vrchol Sommet des 3V do 3 230 m n. m., tak má na výběr ze dvou dalších červených sjezdovek Coraita a Bouchet. Pak máte před sebou převýšení skoro jeden kilometr a to je již pořádný sjezd. Z vrcholu Sommet des 3V se dá dostat na vrchol Col de Thorens také zavěšený na laně dráhy Tyrolienne, kdy se řítíte z jednoho vrcholu na druhý 80kilometrovou rychlostí nad údolím. Byl o to celkem zájem - jeden let vyjde na 55 euro.

Sněhové podmínky:

Sněhu je v této kotlině dost a je to všechno přírodní sníh, který krásně po celý den drží na hranách, jak má. Zde žádné ledové plotny nebyly, holt je to dost vysoko.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Z Orelle do mezipatra a pak až na Cime Caron byly letos otevřené dvě sekce luxusní kabinové lanovky pro 10 pasažerů, která jede rychlostí 7m/s. Za cca 20 minut jste z Orelle o dva výškové kilometry výše v úplně jiném světě. Abyste nemuseli držet lyže v ruce, tak jsou zde do podlah kabinek vyříznuté držáky pro lyže, za mě super. Totu vychytávku mají i na Kaprunu. Snowborďáci mají ale smůlu, ti si musí prkna hezky držet a nebo je mít opřená, jinak by ta podlaha byla rozřezaná víc než dost. Dále zde jsou ještě dvě expresní 6sedačky Rosael a Peyron, na kterou navazuje neodpojitelná sedačka Bouchet. Ta by stála za výměnu.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Lyžařů zde bylo o dost méně než ve Val Thorens. Je to takové komorní lyžování. Nárazově se ale čekalo mezi 10. a 12. hodinou na sedačku Peyron 2 až 3 minuty. Na ostatních třech lanovkách to bylo úplně na pohodu. Možná jen po ránu, když se dostávají lidi z Orelle na Cime Caron může být fronta v mezistanici.

Občerstvení a aprés-ski:

Jediné místo, kde se dá něco zakousnout, je u nástupu na lanovky, kde je velká restaurace, která byla dosti plná. Ceny jsou nepatrně nižší než za kopcem, ale ne o moc.

+ plusy

 • Dlouhé sjezdovky a velmi členité sjezdovky
 • O dost míň lidí než v dalších údolích
 • Krásné výhledy do okolí
 • Komorní atmosféra střediska
 • Nová kabinka z Orelle až na Cime Caron
 • Krásné modré sjezdovky
 • Velké převýšení sjezdovek

- mínusy

 • Menší areálek, který je ale součástí 3V
 • Jedna pomalá 4sedačka Bouchet

Diskuze: Orelle (Val Thorens)

K reportu střediska nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Berchtesgadener Land

Berchtesgadener Land

Berchtesgadener Land

Berchtesgadener Land

Berchtesgadener Land

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 17
Otevřené sjezdovky 0 z 31 km