Diedamskopf - aktuální report z 09. - 10.03.2022 - SNOW.cz

Diedamskopf aktuální report z 09. - 10.03.2022

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Vorarlbersko

Diedamskopf - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Chroust79
 • hodnocení:
 • návštěva od: 09.03.2022 do: 10.03.2022
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Z důvodu covidu se naše letošní dovolená nekonala v Bavorsku, ale v Rakousku. Zajeli jsme do pro Čechy naprosto neprozkoumané destinace do menšího rodinného areálu Diedamskopf. Neudělali jsme rozhodně chybu. Jednak jsme potkali pouze dvě česká auta za dva dny lyžování a také žádné Poláky. Toto středisko nás naprosto nadchlo svojí rodinnou atmosférou, kdy většina lyžařů byly lidé 40+ a tak zde vládla pohoda a klid. U nástupní stanice v údolí je ještě dětská louka, kde se učí začátečníci. Konečně také zmizel covid fašismus s respirátory, a tak jarní lyžování nemělo chybu. Ve středisku si vyberou všichni lyžaři - od černých až po začátečníky. Pro snowboardisty tento areál je jen, pokud to umí místy pustit, nebo jezdí rádi ve volném terénu, neb skoro všude je nějaké plošší místo. Pro začátečníky na snb to není. Celý areál je během března na sluníčku.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Diedamskopf má přes svoji menší rozlohu všechny typy sjezdovek - od krásných černých, až po lehké modré. Vybere si opravdu každý a orientace v areálu je jednoduchá. Udávaných 40 km sjezdovek je dostačujících, jen z důvodu sněhových podmínek nebyla v provozu ani jedna skiroute do údolí. Takže do údolí vždy lanovkou A.

Z vrcholu Diedamskopf stékají k mezistanici krásné sportovní černé č. 1 a 2 a k lanovce E černá č. 4. Tyto sjezdovky si užijí lyžaři, kteří musí mít černou v areálu. Dále zde vede široká dálnice č. modrá 6/8, která se pak v polovině rozvětvuje na několik variant různých sjezdovek - jednak již zmiňovaná černá č. 4 a pak modrá č. 3 a 6 kolem Diedamsparku s funslope k lanovce B a pak k pěkným červené č. 5 a modré č. 7 k lanovce E. Obě sjezdovky č. 5 a 7 mají pěkný charakter a dá se na nich dělat pěkný oblouk. Dále vede z vrcholu panoramatická červená č. 9 (spíše do modra), která je jednak nádherná svými výhledy a pak krásná na carvový oblouk. Bohužel se pak ke konci spojí v přejezdovou modrou č. 9a, která je dost plochá a musíte se pořádně rozjet, na ni navazuje červená č. 10 (což je ale kraťoučká sjezdovka) a stejně tak modrá č. 11, kde se ale dá pěkně vykroužit pár oblouků. Modré č. 12 a 14 slouží jako přejezdy mezi Diedamskopfem a Breitenalpe. Bohužel je tu i jedna nehezká křižovatka s přímým křížením mezi přejezdovou č. 13 a 14. Z Diedamskopfu vede moc pěkná červená (spíše modro-červená) č. 17/18 a pak černá č. 19, která by však směle mohla jinde být i jen modro-červená.

Sněhové podmínky:

Výborné sněhové podmínky. Protože se zde lyžuje pouze na přírodním sněhu a přes noc byly teploty pod nulou, byly sněhové podmínky fantastické. Leží zde údajně 2 metry sněhu, a to podle zapadlé kotvy D nejspíše opravdu souhlasí. Přírodní sníh je prostě přírodní sníh. Odpoledne díky teplotám některé sjezdovky povolily na jarní sníh, ale až kolem 14. hodiny. Trpí tím zejména dojezdy k lanovce E (č. 4, 5, 7), zatímco ostatní sjezdovky zůstávaly ve výborném stavu. Jen bohužel není sníh na dojezd do údolí.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Je to velmi jednoduché, celou dopravu v areálu obstarávají 3 lanovky a 3 kotvy. V době naší návštěvy byla v provozu pouze kotva v údolí na dětské louce G. Jinak kotvy D a F byly mimo provoz, což v případě kotvy F asi nevadí, kotva D se hodí pro sjezdovku 9. Ale dá se dojet až k lanovce E a šetřit nohy. Lanovka A+B je starší 8místná kabinka s mezistanicí. Lanovka E je odpojitelná 6 sedačka s bublinou, která stíhá v pohodě nával lyžařů a lanovka C je starší neodpojitelná 4 sedačka bez bubliny.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Zalidněnost nebyla úplně nulová, na parkovišti bych tipoval tak 150 aut a samozřejmě plno lidí jezdí bezplatným skibusem. Na sjezdovkách se však vždy dalo v pohodě najít místo pro sebe a případné pomalejší lyžaře objet (nebo rychlejší objedou mě). Sem tam se vyskytl malý vláček začátečníků, který však čítal do 5 osob a nějaké dětské lyžařské kurzy, které se však výhradně držely na hlavní modré sjezdovce. Fronty na lanovku C, nebo E max. do jedné minuty při blbé shodě náhod. Výhoda zdejší oblasti, že se lidi nestydí přisednout a nedělají zbytečnou česko-polskou tradici jízdy 2 lidí na šestisedačce. Takže to opravdu odsejpá.

Občerstvení a aprés-ski:

Občerstvení v restauraci Panorama restaurant s nádherným výhledem, dále funguje restaurace v mezistanici a Käsker u lanovky C. Jediná výtka v tomto areálu jsou bohužel ceny. Je zde oproti ostatním areálům nepochopitelně draze. Všechna jídla jsou oproti vedlejšímu Mellau až o 4 eur dražší (a to jsme koukali do všech 3 restaurací): tyrolské sýrové noky za 16 EUR, kdy jinde jsou za 12, řízek za 16, alpský knedlík za 9 (jinde za 7)- Denní menu s polévkou přes 20 EUR. Nápoje také dražší o 0,5 až 1 EUR: Almudler 3,80, jinde 3.30. Ale jídlo samozřejmě dobré.

Doprava do střediska a parkování:

Bezplatné parkování s dostatečnou kapacitou u nástupu na kabinku, bezplatný skibus.

+ plusy

 • krásné panorama
 • komorní středisko pro starší lyžaře
 • přírodní sníh v hojné zásobě

- mínusy

 • vysoké ceny v restauracích
 • WC u lanovky C
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

30.01. - 01.02.2024  | Diedamskopf

 • autor: Chroust79
 • hodnocení:

Diedamskopf je takový malý rakouský ztracený poklad. Již minule jsem si to zde zamiloval a věděl jsem, že se sem musíme vrátit. Zdejší přírodní sníh je na lyžování balzám a široké sjezdovky nutí člověka jezdit až do vyčerpání. Sice porce kilometrů není až tak velká a návratové sjezdovky nebyly otevř...

Janské Lázně - Černá hora

Janské Lázně - Černá hora

Janské Lázně - Černá hora

Janské Lázně - Černá hora

Janské Lázně - Černá hora

Janské Lázně - Černá hora

SNOW tipy

Výška sněhu 80 cm
Otevřené lanovky a vleky 4 z 12
Otevřené sjezdovky 8 z 18