Diedamskopf - aktuální report z 30.01. - 01.02.2024 - SNOW.cz

Diedamskopf aktuální report z 30.01. - 01.02.2024

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Vorarlbersko

Diedamskopf - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Chroust79
 • hodnocení:
 • návštěva od: 30.01.2024 do: 01.02.2024
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Diedamskopf je takový malý rakouský ztracený poklad. Již minule jsem si to zde zamiloval a věděl jsem, že se sem musíme vrátit. Zdejší přírodní sníh je na lyžování balzám a široké sjezdovky nutí člověka jezdit až do vyčerpání. Sice porce kilometrů není až tak velká a návratové sjezdovky nebyly otevřeny. Ale i tak se zde dá výborně zalyžovat. Dva dny nám bohatě stačily a zažili jsme zde krásné jaro plné slunce a pak nefalšovanou zimu. Ve čtvrtek nám napadlo během 2 hodin 20 cm prašanu a mlha kolem poledne vyhnala spolehlivě skoro všechny domů a pak byly odpolední jízdy plné zábavy v nefalšované chumelenici a hromady prašanu na sjezdovce, která byla však vespod díky ranní mlze a minimu lyžařů upravená, a tak se dalo užít zábavy.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovky jsou zde poměrně jednoduché na zapamatování. Jsou to vlastně hlavní sjezdy z Diedamskopfu na dvě strany - jednak sítí černých sjezdovek pod kabinkovou lanovkou a pak široké modré dálnice č. 6 a 8 s rozvětvením pod šestisedačkou. Dále je zde pak krásná červená č. 9, která vede horem k Breitenalpe, kde jsou pak sice kratší, ale velmi skvělé široké sjezdovky (s dvěma užšíma místama) č. 18 a 17.

Sjezdovky jsou trochu sportovnější, ale ne těžké a lyžaři zde opravdu většinou umí jezdit.

Sněhové podmínky:

Na oblevu v Evropě výborné. Nahoře nefalšovaný metr a půl sněhu krom výjimky dojezdu u Breitenalepe. Nádherné svezení. Ale samozřejmě na jižních svazích mimo sjezdovku je "jaro" znát, a tak nebyly sjezdy do údolí. Je znát, že hranice sněhu byla za poslední týdny zhruba ve 1 400 metrech. Co je níže, je bez sněhu, co výše, tak se solidní zásobou.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Zde je hlavní páteřní lanovka již trochu starší, ale na zdejší komorní areál dostačující. Druhá lanovka je šestka s bublinou a na Breitenalepe je čtyřka bez bubliny. Tak ta by bublinu zasloužila, protože jsme ve čtvrtek za chumelenice pěkně promrzli. Dále jsou zde ještě dvě kotvy, fungovala jedna.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Zalidněnost veskrze nízká, za hezkého počasí tak akorát, akorát zde bylo pár školních místních lyžáků. Některé děti i v malém věku však lyžují tak, že bych to chtěl umět taky a tak oproti našim zvyklostem od nás jsme jim spíš překáželi na sjezdovkách my... Jen občas se na šestce tvořila fronta při dojezdu školy na 2 minuty, někdy se zase hned jelo. Ve čtvrtek bylo však úplně prázdno. V chumelenici prostě nikdo jezdit nechtěl.

Občerstvení a aprés-ski:

Jednou vyzkoušen Kasker restaurant u č. 17 a jednou hlavní restaurace na Diedamskopfu. Ten Kasker je takový lidovější. Ceny však alpské - řízek 19 euro, ale zase se najíte dva. Jsou to prostě poctivé dva řízky.

Doprava do střediska a parkování:

Opět skibusem, který jezdí jak z Au, tak linky z Mellau. Skibus z Mellau jezdí co 30 minut celý den. Bohatě postačuje. Parkoviště jinak před lanovkou a klasicky nečesky zdarma.

+ plusy

 • přírodní sníh
 • široké sjezdovky
 • klidné prostředí
 • skibusy

- mínusy

 • jedna lanovka bez bubliny
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

09. - 10.03.2022  | Diedamskopf

 • autor: Chroust79
 • hodnocení:

Z důvodu covidu se naše letošní dovolená nekonala v Bavorsku, ale v Rakousku. Zajeli jsme do pro Čechy naprosto neprozkoumané destinace do menšího rodinného areálu Diedamskopf. Neudělali jsme rozhodně chybu. Jednak jsme potkali pouze dvě česká auta za dva dny lyžování a také žádné Poláky. Toto střed...

Katschberg

Špindlerův Mlýn - Medvědín

Kouty

Orlické Záhoří - Skioz

Rokytnice nad Jizerou

Pejo

SNOW tipy