Mönichkirchen - aktuální report z 15.01.2020 - SNOW.cz

Mönichkirchen aktuální report z 15.01.2020

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Dolní Rakousko

Mönichkirchen - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Kapitän_von_Trapp
 • hodnocení:
 • návštěva od: 15.01.2020 do: 15.01.2020
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Malé, ale kompaktní středisku nedaleko Vídně s dobrou dojezdovou vzdáleností z jižní Moravy. Na to, jak je středisko malé, nabízí všechny druhy sjezdovek a je tak klidnější a rodinnější alternativou nedalekého bestselleru Stuhleck. Díky tomu, že je středisko zašité v lesích, zde ale panuje taková rodinná atmosféra. Vlekaři nás zdravili při každé jízdě a prohodili s námi vždy pár slov.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Středisko nabízí poměrně málo kilometrů sjezdovek, ale i tak jsou zde modré, červené a dokonce i jedna černá. Zjednodušeně by se dalo říci, že severní část areálu sjíždějící k vesnici Mariensee více zaujme zkušené lyžaře a východní část sjíždějící k obci Mönichkirchen nabídne více začátečníkům. Areál se profiluje zejména nenáročnými sjezdovkami pro děti a k výuce lyžování úplných začátečníků.

Sněhové podmínky:

Středisko je zasazené v nižší nadmořské výšce, takže udržet zde sníh není tak jednoduché jako například v rakouském alpském vnitrozemí. I přes to byly všechny sjezdovky pokryté sněhem. Sníh byl pouze na sjezdovkách, takže návštěva zde poskytovala takový neobvyklý zážitek. Zde se patří poznamenat, že začátek roku 2020 byl na přírodní sníh velice chudý.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Středisko nabízí tři 4sedačkové lanovky, které nejsou kryté proti nepřízni počasí. Sedačková lanovka v Mariensee jede běžnou rychlostí, ovšem ostatní 2 sedačkové lanovky jedou velice pomalu - jsou určeny spíše rodinám s dětmi. Dále jsou zde nějaké pomy v dětském parku. Středisko je celkově koncipované spíš pro děti. Pro návštěvu je potřeba volit pěkné počasí, protože na lanovkách se není jak schovat před zimou a větrem.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

V týdnu (středa) bylo v celém areálu velice málo lidí. Středisko je takové zastrčené. Největší množství lyžařů bylo patrně z blízkého Maďarska. Jak to vypadá o víkendu, netuším.

Občerstvení a aprés-ski:

V areálu je velké množství různých chat a občerstvoven. Když je na svazích málo lidí, tak nejsou všechny otevřené, ale i tak jsme se dobře najedli na hlavním náměstíčku v Berggasthofu Schwaig - běžná jídla, jak je známe z restaurací na sjezdovkách. Ceny běžné.

Doprava do střediska a parkování:

Při obou údolních stanicích jsou prostorná parkoviště. Středisko není přímo u dálnice a je potřeba jet asi 20 minut po okreskách, což je ale výhoda, že tu není tak zalidněno.

+ plusy

 • Kompaktní středisko
 • Méně lidí než na Stuhlecku
 • Příznivá cena
 • Rodinný charakter střediska

- mínusy

 • Málo km sjezdovek
 • Spíš pro rodiny s dětmi a začátečníky
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

31.01.2023  | Mönichkirchen

 • autor: stejmara
 • hodnocení:

Středisko je ideální pro rodiny s dětmi, kde si opravdu zalyžuje každý. Určitě jsem v Mönichkirchenu nebyl naposled. Bohužel pro snowboardisty to moc zábava není, hlavně dojezd k parkovišti do Mönichkirchenu a vlastně veškeré přesuny po modré jsou skoro po rovnice a je to spíš utrpení než zábava.

Říčky v Orlických horách

Špindlerův Mlýn - Medvědín

Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn

Engadin Svatý Mořic - Corviglia

Engadin Svatý Mořic - Diavolezza Lagalb

SNOW tipy