Fügen - Spieljoch - aktuální report z 19.12.2022 - SNOW.cz

Fügen - Spieljoch aktuální report z 19.12.2022

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

Fügen - Spieljoch - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Radek Holub - SNOW
 • hodnocení:
 • návštěva od: 19.12.2022 do: 19.12.2022
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Malý a ještě donedávna trochu omšelý areál Spieljoch v posledních letech omládl, ale návštěvníci údolí Zillertal se sem ještě jezdit "nenaučili", takže v porovnání se sousedním Hochzillertalem nabídl fantastické lyžování na prázdných neošoupaných sjezdovkách, na kterých lyže držely jako přibité.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Ve všední předvánoční den sice ještě nebyla v provozu ani zadní strana areálu (Geols), takže se lyžovalo de facto na jedné členité a široké pláni v okolí horní stanice přístupové kabinky (Onkeljoch, Arzjoch), ale nemělo to chybu.

Z dvoutisícového vrcholu Onkeljoch se svah střídavě mírněji a svižněji noří do pásma lesa, přičemž jeho šíře umožňuje do něj trasovat modré i červené sjezdovky. Navzdory nízké návštěvnosti bylo zdejší "letiště" perfektně upraveno v plné šířce. Výhodou při lehce difúzním počasí byla i solidní viditelnost. Dále lesem bylo možné po příjemné červené sjezdovce sjíždět až do mezistanice kabinky.

Sněhové podmínky:

Přicházející obleva sníh příjemně "povolila", takže byl stále pevný, avšak i tolerantní. Díky nízké návštěvnosti se ani na dojezdu k mezistanici, kde odpoledne změknul více, netvořily žádné větší nerovnosti.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Z údolí stoupá moderní prostorná kabinka, na niž navazují starší 3sedačka na nejvyšší vrchol Onkeljoch a expresní 6sedačka Arzjoch, obsluhující střední část svahu. U horní stanice kabinky je dále cvičná louka s kobercem a pomička pro nejmírnější část sjezdovky pod Onkeljochem.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Až neuvěřitelně prázdný byl areál ve všední pondělí, takže se ještě odpoledne na okrajích sjezdovek nacházel manšestr.

Občerstvení a aprés-ski:

V centru areálu stojí moderní, na první pohled mohutná, ale elegantní budova Mountain Loft se samoobslužnou restaurací a komplexním zázemím. Přímo od stolu je velkými panoramatickými okny zajištěn zcela nerušený výhled na celý lyžařský svah, což mohou využít třeba rodiče dohlížející na své děti na cvičném svahu.

Doprava do střediska a parkování:

U nástupní stanice kabinky v městečku Fügen je k dispozici bezplatné asfaltové parkoviště. Při příjezdu od dálnice jde o "první" areál v údolí Zillertal.

+ plusy

 • široké a přehledné sjezdovky
 • drživý a neošoupaný sníh
 • až na jednu výjimku rychlé lanovky
 • velmi komorní návštěvnost

- mínusy

 • malý areál
 • pomalá 3sedačka na nejvyšší vrchol
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

31.01.2016  | Fügen - Spieljoch

 • autor: gimli35
 • hodnocení:

Spieljoch má vše, co má správné rodinné středisko mít - převážně mírnější tratě, lyžařskou školu a poměrně pohodlné lanovky. Stačí ovšem, aby začalo hustě sněžit a návštěva nádherného střediska se změní v utrpení.

Jasná - Chopok

Jasná - Chopok

Jasná - Chopok

Jasná - Chopok

Jasná - Chopok

Jasná - Chopok

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 40
Otevřené sjezdovky 0 z 96 km