Fügen - Spieljoch - aktuální report z 31.01.2016 - SNOW.cz

Fügen - Spieljoch aktuální report z 31.01.2016

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

Fügen - Spieljoch - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: gimli35
 • hodnocení:
 • návštěva od: 31.01.2016 do: 31.01.2016
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Spieljoch má vše, co má správné rodinné středisko mít - převážně mírnější tratě, lyžařskou školu a poměrně pohodlné lanovky. Stačí ovšem, aby začalo hustě sněžit a návštěva nádherného střediska se změní v utrpení.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Ve středisku se nachází samé červené sjezdovky (až na jednu modrou). Už jsem tu jednou byl, proto jsem si pamatoval, že podél šestisedačky Arzjochbahn vede pěkná lesní červená. U horní stanice kabinky z údolí jsem si tedy nazul lyže a dojel k začátku oné sjezdovky. Odpíchl jsem se... a už jsem ležel v hlubokém prašanu. Aha, asi jsem mimo sjezdovku, říkám si. Tak to zkusím trochu víc doprava. Ale tam je to úplně stejné. Postupně jsem projel sjezdovky 1a, 2, 4 a 5 v domnění, že někde to přece musí být lepší. Nebylo. Na všech sjezdovkách leželo asi 15 cm nového sněhu, který nenesl ani náznaky úpravy. Kolem poledne jsem trápení vzdal a zbaběle sjel kabinkou zpět do údolí. :-)

Sněhové podmínky:

Všechny sjezdovky byly otevřeny, já jsem vyzkoušel pouze 1a, 2, 4 a 5. Jindy opravdu pěkná čtyřka a pětka (sjezd do údolí) byly na hranici lidských možností - takhle zpocený už jsem na lyžích dlouho nebyl. :-D Jak už jsem psal, všechny sjezdovky pokrývala neupravená vrstva nového sněhu, lyžování v něm byl spíš freeride.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Na Spieljochu můžete sledovat evoluci přepravních zařízení. Najdete tu starou pomu, starou kotvu, starou třísedačku, starší čtyřkabinku, novější šestisedačku (bohužel bez bubliny, během mé návštěvy nepochopitelně zpomalená), a pro letošní sezónu zbrusu novou osmikabinku s vyhříváním sedadel, která nahradila starou dvojsedačku. Vzhledem k nepříznivému počasí jsem ale ji ani její sjezdovku nevyužil.

Zalidněnost:

Opravdu nízká, živěji bylo jen na Mösllabfahrt (1a), kde byly lyžařské kurzy, jinak všude prázdno.

Občerstvení a aprés-ski:

Dvě pěkné samoobslužné restaurace v srdci areálu (horní stanice kabinky z údolí), byl jsem tu jen krátce, takže jsem si dal jen pití.

Doprava do střediska a parkování:

Velké parkoviště v bezprostřední blízkosti dolní stanice kabinky Spieljochbahn.

+ plusy

 • Sjezdovky s příjemným sklonem
 • Pohodlné lanovky - letos dokonce nová vyhřívaná osmikabinka
 • Velmi přehledný areál - neztratíte se
 • Nízká zalidněnost

- mínusy

 • Katastrofální stav tratí
 • Nesmyslně zpomalená šestisedačka Arzjochbahn
 • Ani jedna sedačka s bublinou - ve špatném počasí obzvlášť citelné

Zajímavé odkazy

Závěrem bych chtěl říct, že rozhodně nikoho nechci odrazovat od návštěvy tohoto jinak vždy skvělého střediska - jen si dejte pozor na počasí, ať nedopadnete jako já. :-D

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

19.12.2022  | Fügen - Spieljoch

 • autor: Radek Holub - SNOW
 • hodnocení:

Malý a ještě donedávna trochu omšelý areál Spieljoch v posledních letech omládl, ale návštěvníci údolí Zillertal se sem ještě jezdit "nenaučili", takže v porovnání se sousedním Hochzillertalem nabídl fantastické lyžování na prázdných neošoupaných sjezdovkách, na kterých lyže držely jako přibité.

Livigno

Livigno

Livigno

Livigno

Livigno

Livigno

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 32
Otevřené sjezdovky 0 z 115 km